Πισω αναρτησεις

Ξεκίνησε από theios, Οκτωβρίου 05, 2011, 03:39:45 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

theios

Ψαχνοντας επεσε το ματι μου σε αυτη την σελιδα
http://global.rakuten.com/en/store/auc-ainetshop/item/han-19/

σαν πρωτη ματια, βλεπω διπλο ελαττηριο, προφορτηση, και ρυθμιση υψους.. και σε αρκετα χαμηλη τιμη... πανω κατω ερχονται στα ιδια λεφτα με το να επισκευασω τις μαμα... μονο που αυτες ειναι και ρυθμιζομενες.. Βεβαια η τιμη με προβληματιζει λιγο, οπως και η μαρκα που πρωτη φορα την βλεπω... οι δικες μου αναρτησεις ειναι σουπα τελειως... οποτε οτι και να βαλω καλυτερο θα ειναι... απλα δεν χερω αν θα ειναι καλυτερο απο το να κανω τις μαμα ανακατασκευη!

Και εδω ειναι και το σημειο που χρειαζομαι τα φωτα σας!! τις εχει ξαναδει ποτε κανεις αυτες η να εχει ακουσει κατι σχετικο???

klab

Είναι φασόν κινέζικες κυκλοφορούν με διάφορα λογότυπα.
Τις έχω δει σε μικρά μοτοσυκλετάκια και παπιά, οπότε αν ψάξεις σε μαγαζιά με ανταλλακτικά για μηχανάκια πιθανών να τις δεις εκεί.
Ότι θα είναι καλύτερα από τις σούπες που λες ότι φοράς θα είναι σίγουρα, αλλά το πόσο θα κρατήσουν έχει να κάνει με το ελατήριο (πόση δύναμη έχει-πόσο ανθεκτικό είναι).
Αυτό δυστυχώς δύσκολα θα απαντηθεί.

theios

Και γω αυτο φοβαμαι για το ελλατηριο.. Αλλα απο την αλλη το να παρω αναρτηση της προκοπης ξεφευγουμε οικονομικα και ειναι καιροι δυσκολοι..

μακαρι να τα χα να τσιμπαγα αυτα http://www.car.gr/parts/view/1448956/ ειναι και φιλος ο πωλητης, πριν το μετανοιωσει και τα ξαναβαλει πανω! :P 

τι πιστευεις καλυτερα τα μαμα ανακατεσκευη? μιας και το εχετε κανει αρκετοι η να δοκιμασω τα κινεζικα... ?? ??? ??? ??? ??? ???

klab

Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω καθώς το δικό μου τα έχει αλλαγμένα τα πίσω με bitubo.
Ας πει κάποιος που έχει αλλάξει ελατήρια.

jokey

Για μένα ΟΧΙ ΚΙΝΕΖΙΚΕΣ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙΣ.
Είχα αλλάξει πριν ένα χρόνο αλυσίδα στο africa και είχα πάρει μια x-gear.
Την βρήκα στην μισή τιμή μιας DID.Τα έβαλα κάτω και είπα οτι έστω και τα μισά χιλιόμετρα να μου βγάλει θα είμαι ικανοποιημένος
Ε!!! σε τρεις μήνες την άλλαξα και έβαλα DID
Κάθε εβδομάδα ξεχύλωνε και την έσφιγγα.Την DID ακόμα δεν την έχω σφίξει
Εντωμεταξύ είχα πάρει την πιο ενισχυμένη X-gear και όχι το πιο φτηνό μοντέλο

Οπότε η γνώμη μου είναι μακριά.ʼλλο να βάλεις όργανα κινέζικα και άλλο ανάρτηση.Μπορεί στο μάτι να φαίνονται ελκυστικά αλλά για την ποιότητά τους είναι και πολύ ακριβά
Αν θες να πετάξεις 100 ευρώ πήγαινε
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

itom32

Συμφωνω με τον Jokey για τις κινεζικες.Aφου ειναι φιλος ο πωλητης,γιατι δεν χτυπας τις WP.Π.χ αν σου τις εδινε με ευκολιες?Η αναρτηση ειναι ολη η ουσια ειδικα στο CB,oπωτε αν δεν γινεται να παρεις τις WP,επισκευασε τις μαμα.
Ρηξε αν θες μια ματια εδω, http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=3027.90  στην αρχη του τοπικ υπαρχει η διαδικασια αλλαγης του desmond,και στην συνεχεια η πατεντα που φτιαξαμε με τον Ammo77 για να βγαζουμε τα ελατηρια.Εσυ συγουρα θα χρειαστει να αλλαξεις λαδια και αζωτο,αφου λες οτι τα αμορτισερ σου ειναι σουπα.Τωρα απο τιμες ελατηριων απο το ψαξιμο που επεσε σε hyperpro,white power,ikon,ειναι 120 με 150 ευρω.

J053F

Παράθεση από: itom32 στις Οκτωβρίου 07, 2011, 06:43:20 ΜΜ
...δεν γινεται να παρεις τις WP,επισκευασε τις μαμα.

Συμφωνώ...
Ανακατασκεύασα πρόσφατα τις Showa στο δικό μου CB. Η ανάρτηση ειδικά πίσω θύμιζε περισσότερο σούστα.
Αλλάζει τελείως η συμπεριφορά της μηχανής.
CB400sf PB-1 FII-R (2010 - 2013)

DRIFTER

παιδια τισ bitubo που μπορω να τισ επισκευασω?ξερει κανεις?

theios

Οκ.. Οποτε γυρναω στην λυση της επισκευης.. Αυτο που δεν μου αρεσε στις μαμα αναρτησεις του PB-1  ειναι η εληψη ρυθμισεων.. μονο η σκηροτητα ρυθμιζεται..  οποτε 150 τα ελλατηρια και 80-150 η επισκευη των αναρτησεων οπως μου ειπαν στην k-shock παμε κοντα στο 300αρι.. δυστυχως τα WP  δεν τα προλαβα τα εδωσε προχτες!!! :'( :'(

dimitris

καλησπερα παιδια.ξερει καποιος να μου πει την γνωμη του για αυτες τις αναρτησεις.http://www.motopissaris.gr/full_product.php?cat_id=356&page=1&prod_id=AP.0470&manuf=YSS&group=all&fsize=all

ammo77

Εγώ δεν ξέρω κάτι αλλά δεν έχει ουτε μια φωτο απο το προϊόν!

klab

Αν δεν κάνω λάθος, γιατί την έχω δει να την πουλάνε στην ίδια τιμή στην πάτρα, πρέπει είναι το μοντέλο Bravo.
Είναι το οικονομικό μοντέλο για πολύ απλή και βασική χρήση ανάρτησης, συνήθως την βάζουν σε σκούτερ.


Headmaster

Αν θυμαμε καλα καποιος εχει βαλει απο εδω μεσα YSS αλλα το πιο καλο μοντελο!!

itom32

O Akaposto ειχε βαλει ISS ρυθμιζομενες με pigie bag.