Μετατροπη ουρας CB400SF Version R σε Hyper VtecSpec1+Γενικο τουμπανιασμα

Ξεκίνησε από itom32, Αυγούστου 17, 2010, 11:37:59 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

desmond

Παράθεση από: ammo77 στις Ιανουαρίου 19, 2011, 02:21:09 ΠΜ
Γιαννάρα ας συγκεντρωθούμε στο θέμα μας τώρα γιατί νομίζω πως είμαστε :offtopic:!
Σωστότατος! Να πάτε στις συναντήσεις να μετράτε διαδρομές  :P
Ρε Γιάννη, γιατί δεν δοκιμάζεις αυτό με τον λαστιχα;
Στα ξεβιδώνει, στο επιτόπου περνάς τον άξονα, βιδώνεις, χαιρετάς.


Δεν μπορώ όμως, θα σκάσω αν δεν σχολιάσω τα προηγούμενα...
Παράθεση από: MIKEGOUD στις Ιανουαρίου 18, 2011, 11:49:39 ΜΜ
Αλλά φαντάζεσαι μια παρέλαση από Cb καμιά 30 άτομα ας πούμε..
Πολύ φαντασία έχεις μιχάλη, επιστημονική μη σου πω, επηρεασμένη από Steven King

Παράθεση από: MIKEGOUD στις Ιανουαρίου 18, 2011, 11:49:39 ΜΜ
8.Καθαρό σώβρακο (αν είσαι hardcore δεν φοράς καθόλου)
:yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:
Ποίος είπαμε θα είναι ο λόγος της μάζωξης, γιατί μπερδεύτηκα λίγακι...
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

itom32

Παράθεση από: ammo77 στις Ιανουαρίου 19, 2011, 02:21:09 ΠΜ
Γιαννάρα ας συγκεντρωθούμε στο θέμα μας τώρα γιατί νομίζω πως είμαστε :offtopic:!
λοιπόν έχεις λύσει τις 2 βίδες, (μόνο αυτε τις 2 για αρχή) δωδεκάρες άν δεν κάνω λάθος, που είναι απο το εμπρός κάτω μέρος της δεξιάς μπότας  που φαίνονται στην παρακάτω φωτό
Oχι,καλα να παθω,καλα μη σου πω οτι νομιζα οτι αυτα τα βιδακια εχουν σχεση με τα υγρα του πιρουνιου :-\ Μαθεεενης σιγα,σιγα. :goodboy:
Ε πως χαλαρωνει δηλαδης.Βαζεις κατι σαν κατσαβιδι απο την αλλη μερια,και χαλαρωνει απo εκει,αφου ξελασκαρεις τις δωδεκαρες?
Παράθεση από: MIKEGOUD στις Ιανουαρίου 19, 2011, 02:54:07 ΠΜ
Γιατί έχεις μόνο μία κόρνα???
Γιατι με μια δεν τον ακουνε?? ::)

itom32

Παράθεση από: desmond στις Ιανουαρίου 19, 2011, 05:55:52 ΜΜ
Παράθεση από: MIKEGOUD στις Ιανουαρίου 18, 2011, 11:49:39 ΜΜ
8.Καθαρό σώβρακο (αν είσαι hardcore δεν φοράς καθόλου)
5-6 ωρες οδηγημα,δε λεει θελει και αλλαξια μαζι. :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:
Sorry για το διπλοποσταρισμα.

MIKEGOUD

Επειδή βαριέμαι να κάνω παραθέσεις τέτοια ώρα:
1. Περι σωβράκων: Κι αν σου κάτσει???? (καμιά γκόμενα στο δρόμο...
2. Ε το δικό μου έχει δυο κόρνες και ναι μεν σε ακούνε αλλά δεν σε ακούνε πολύ.(Εγώ δεν τη χρησιμοποιώ)
3.Φαντασία??? Και που να δεις ακόμη... Απλά θα ήταν ωραία μια τόσο μεγάλη μάζωξη.
4. Για τα υγρά και για να λύσεις το πιρούνι έχει μια βίδα απο κάτω.. Για να βγάλεις το καλάμι λύνεις από την τιμονόπλακα, το φτερό, τη ρόδα και τις δυο χαμηλά στο καλάμι. Υπ' όψιν αν θες να αλλάξεις υγρά στα καλάμια έχε μια μάσκα οξυγόνου μαζί μην λιποθυμήσεις από τη μπόχα της βαλβολίνης.

ammo77

Γιάννη σημείων:
Ξεβιδώνεις τις 2 δωδεκάρες απο την δεξιά μπουκάλα (όπως κάθεσαι στην μηχανή) και ξεβιδώνεις με ένα κλειδί ή καστάνια ότι έχεις το παξιμάδι του άξονα!
Αφού ξεβιδώσεις το παξιμάδι λύνεις και τις 2 δωδεκάρες απο την αριστερή μπουκάλα και με την βοήθεια ενώς κατσαβιδιού τράβηξε τον άξονα προς τα έξω (ο άξονας αφού λύσεις το παξιμάδι του απο δεξιά είναι αλέυθερος να βγεί)
Αν έχεις πρόβλημα τηλ μου! ;)

snipereps

Παράθεση από: MIKEGOUD στις Ιανουαρίου 18, 2011, 11:49:39 ΜΜ
Παράθεση από: itom32 στις Ιανουαρίου 18, 2011, 11:25:38 ΜΜ

Eσυ τι ανυσηχεις??Ετσι κι αλλιως θα ανεβεις για μασκα ετσι δεν ειπες?? ;D  ;)

Τα του ταξιδίου τα ξέρω... Ναι ρε εγώ θα ανέβω... Αλλά φαντάζεσαι μια παρέλαση από Cb καμιά 30 άτομα ας πούμε.. Υπ' όψιν από όυι ξέρω και από το moto.gr που είμαι Χρειάζονται και κάποιες οργανώσεις του τύπου ποιοι θα είναι σκούπες (αρχηγοί δηλ. για μικρές ομάδες, συνήθως πιο έμπειροι ή γνώστες της περιοχής- διαδρομής) ακριβής διαδρομή σε χαρτη μήπως και κάποιος χαθεί κλπ.

Και δεν είναι μόνο η μέση είναι και η αμαρτωσιά που πρέπει κάθε φορά να φοράς:
1. Ισοθερμικό(αν είναι χειμώνας) πάνω τουλάχιστον, κάτω εγώ φοράω ένα ωραιότατο κολανάκι
2. Μπουφάν
3. Γάντια
4. Παντελόνι (αν έχεις)
5. Μπότες (δεν οδηγάς στην εθνική με Starάκι ή το καλό γυαλιστερό σου παπούτσι που σκοτώνει κατσαρίδες στη γωνία)
6. Balaclava
5. Γάντια
6.Κράνος
7. Ζώνη μέσης (για τους 2 προηγούμενους το λέω μην πάθει το νεφρί σας)
8.Καθαρό σώβρακο (αν είσαι hardcore δεν φοράς καθόλου)
Τώρα από εκεί και πέρα ότι έχει ο καθένας π.χ. αφαιρούμενα προστατευτικά, mp3, και ότι άλλο θέλει
Εγώ κάθε φορά παίρνω και 10 κιλά μη σου πω...


Ακολουθει στο καπακι μηνυμα μιας και δεν προλαβινω να μπω πολυ συχνα τον τελευταιο καιρο και σορι κι ολλας

Απο ταξιδια αλλο τιποτα παιδια, συνεχεια στον δρομο ειμαι και οντως πρεπει να τα εχεις σιγουρα ολα αυτα που λεει ο MIKEGOUD ειναι στανταρ. να προσθεσω και το τανκμπαγκ που διευκολινει πολυ απο το να εχεις τσαντα στην πλατη αλλα και τα εχτρα αδιαβροχα κατω απο την σελα ακομα και αν οτι φορας ειναι ηδη αδιαβροχο, δεν ειναι τοσο αδιαβροχο οσο το αδιαβροχο  :P ασε, και εχω φαει πολυ βροχη  ::)

snipereps

Παράθεση από: MIKEGOUD στις Ιανουαρίου 19, 2011, 02:54:07 ΠΜ
Γιατί έχεις μόνο μία κόρνα???
Ειχα 2 κορνες, αλλα ο ηχος τους μου τρυπουσε τα τυμπανα, και ετσι εβγαλα την μια, ασε που μου αρεσουν και τα offset ;D

snipereps

Παράθεση από: ammo77 στις Ιανουαρίου 19, 2011, 02:21:09 ΠΜ
Γιαννάρα ας συγκεντρωθούμε στο θέμα μας τώρα γιατί νομίζω πως είμαστε :offtopic:!
λοιπόν έχεις λύσει τις 2 βίδες, (μόνο αυτε τις 2 για αρχή) δωδεκάρες άν δεν κάνω λάθος, που είναι απο το εμπρός κάτω μέρος της δεξιάς μπότας  που φαίνονται στην παρακάτω φωτό

και δεν μπορείς να χαλαρώσεις το παξιμάδι που είναι απο την μεριά αυτή!!!!

snipereps σόρι αλλά αυτή την φωτό βρήκα να μου κάνει, τονίζει το τούτο της εεεεε το θέμα μας ήθελα να πώ :yelrotflmao:
:yelrotflmao: της το τονιζει ε? δεν το νομιζω μονο εγω! χαχαχα  και ναι οντως ετσι πρεπει να γινει η δουλεια, για τα λαδια ειναι απο την πισω μερια μια βιδουλα. Θελω και γω μανιταρια!!!! Καλα δεν παιζει, εσυ δεν κανεις το version R των ονειρων σου, κανεις το version R των ονειρων μου!!!


itom32

Παράθεση από: ammo77 στις Ιανουαρίου 20, 2011, 09:56:43 ΜΜ
Γιάννη σημείων:
Ξεβιδώνεις τις 2 δωδεκάρες απο την δεξιά μπουκάλα (όπως κάθεσαι στην μηχανή) και ξεβιδώνεις με ένα κλειδί ή καστάνια ότι έχεις το παξιμάδι του άξονα!
Αφού ξεβιδώσεις το παξιμάδι λύνεις και τις 2 δωδεκάρες απο την αριστερή μπουκάλα και με την βοήθεια ενώς κατσαβιδιού τράβηξε τον άξονα προς τα έξω (ο άξονας αφού λύσεις το παξιμάδι του απο δεξιά είναι αλέυθερος να βγεί)
Αν έχεις πρόβλημα τηλ μου! ;)
Αντωνη ευχαριστω για τις συμβουλες φιλαρακι,πηρε ο παλιοκαιρος παλι και δεν δοκιμασα την τοποθετηση ισως αυριο.
Βαγγελη χαιρομαι που σου αρεσει η κουκλα μου.Καλα δεν καταλαβες??Εχω βαλθει να σε κανω να μην την δωσεις την γυναικα σου.Χε,χε,χε :hug:

snipereps

Τα καταφερνεις φιλε, εχω αποριψει 2 ως τωρα μονο και μονο επειδη δεν ειχαν ιδεα για το τι μηχανη περνουν, επεσα βεβαια στα λεφτα, αλλα αλλο ειναι το ζουμι. οτι δυσκολευομαι πολυ πολυ πολυ να την δωσω ειδικα τωρα που καλυτερευσε και λιγο ο καιρος και παμε καμια βολτα... καρδουλες βγαινουν πανω απο το κρανος μου  :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:

itom32

Eτσι,ετσι...λεπον τελικα καταφερα να λυσω την 24αρα γομαροβιδα του αξονα με την βοηθεια σταυρου σε βουλκανιζατερ.Παροτι εκανα αυτο που ειπε ο αmmo77 δηλ.χαλαρωμα των 12αρων βιδων η 24αρα με πολυγωνο δεν ανοιγε με τιποτα.Με σταυρο και παλι ζοριστηκε ο λαστιχας.Μαλλον ομως τα τζαπονια αλλαξαν και το μηκος του αξονα,διοτι τα μανιταρια ειναι για vtec.Για να μου καθησουν σωστα χρειαστηκε να κοψω 5χιλιοστα απο το αξονακι (που δηνεται με τα μανιταρια)και απο την μια βιδα,αυτην της αριστερης μεριας οπως καθομαστε στο cb.Τελικα μπηκαν και τα μανιταρια πηρουνιου. :beerchug:
Y.Γ:Bλεπω ομως οτι με μαυρες μποτες δειχνει πιο ομορφο....χε,χε,χε!!

ammo77

Μπράβο ρε Γιάννη άντε και στα επόμενα...
και μην ξεχνιώμαστε, θέλουμε φωτό όπως αυτή παραπάνω αλλά απο την Ρηνούλα! ;D

itom32

Φοβαμαι μηπως παρεξηγηθει κανεις που βαζω φωτο,μη ζηλεψει η καλη του. :tongue2:Αλλα να παρε μια με μπουτια,γεφυρα,και μανιταρια.


ammo77

Παράθεσηtongue2Αλλα να παρε μια με μπουτια,γεφυρα,και μανιταρια.
:popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn: :popcorn:       :sun_smiley: :sun_smiley:
:beerchug: :beerchug: :beerchug:

freethan