Μετατροπη ουρας CB400SF Version R σε Hyper VtecSpec1+Γενικο τουμπανιασμα

Ξεκίνησε από itom32, Αυγούστου 17, 2010, 11:37:59 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

Tιποτα,αφου ξερεις μ'αρεσει να παιζω με τετοια κοψιματα,λιανσεις κλπ :hug:

ritoras

klab αν το σκεφτεσε..... ψηνομαι και εγω να το αλλαξω το φαναρι .... τα παραγγελνουμε παρεα  ;)

itom32

klab μαλλον εχει αλλα πρεπει να περιμενεις,εχουν καποιου ειδους γιορτη(του δρακου???)χα,χα...δες τι μου απαντησε:
''Hi, our vendors have closed as the long Lunar New Year Holiday(30-Jan to 10-Feb). Please back to us after the holiday. I think we have the clear/ smoke tail light for CB 400super four 92 98 but i can't 100% guarantee.
Thank you.''

klab

Καλό και εσύ καλύτερος Γιάννη  :hug:
Η γιορτή αυτή είναι αντίστοιχη με την δικιά μας πρωτοχρονιά αλλά είναι μεγάλη σε διάρκεια, πολύ σημαντική για αυτούς (εθνική αργία) και με πολλά happenings.
Υπομονή λοιπόν και κάτσε να δεις που τελικά θα μου κάτσει όπως το θέλω γιατί στην πραγματικότητα έψαχνα για smoked και όχι clear.
Brake a leg  ;D

desmond

Ναι έχουν γιορτή του καινούριου χρόνου για μια εβδομάδα στην κίνα, κι εμένα μου έστειλε ένας κάτι αντίστοιχο.
Δεν πάμε κι εμείς κάνα Hong Kong να γιορτάσουμε τον καινούριο χρόνο; Έτσι για επανάλληψη ρε παιδί μου  :P
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

itom32


point zero

αμαν αμαν  αμαν ...θελω και εγω  τετοιο πωπωφαναρο ... μπας και εχει και τιποτα  μαμα διαφανα φλας ?
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Παράθεση από: point zero στις Ιανουαρίου 31, 2011, 06:23:39 ΜΜ
αμαν αμαν  αμαν ...θελω και εγω  τετοιο πωπωφαναρο ... μπας και εχει και τιποτα  μαμα διαφανα φλας ?
Για δες αριστερα,ειναι σαν τα μαμα αλλα διαφανα με νικελ σωμα και δεξια σαν του vtec διαφανα με μαυρο σωμα:

Nα ρωτησω και κατι,led αντι για γλομπο 12v παιζει??Για να το βαλεις μεσα στα μαμα ή σε αυτα??Αυτα και τα δυο δινονται με πορτοκαλι γλομπους.
Υ.Γ:Νταξ,πωρωση,μπηκαμε σε τουμπανιασμα mode ομαδικως,χα,χα,χα,παντως αυτος ο πωλητης,εχει πολυ ωραια πραματακια.

klab

Τα έχω έτοιμα τα φλασάκια για αγορά αλλά περιμένω το φανάρι να βρω αλλιώς κάθομαι με τα πορτοκαλί.

Όσο για λάμπες Led σαφέστατα υπάρχουν αλλά έχω ένα ζήτημα που δεν ξέρω τι παίζει.
Από μαμά τα CB έχουν αναμμένα διαρκώς τα 2 μπροστινά φλας αν μπουν led πως θα δουλέψουν, θα μένουν αναμμένα ;
Τα γνήσια-μαμά φλας έχουν 2 ή 3 καλώδια ;

itom32

Τα πισω που τα σκαλιξα απο δυο καλωδια,τα μπροστα μου τα σκαλιζε ο desmond τοτε με τον συναγερμο και δεν θυμαμαι,μαλλον δυο και τα μπροστα.
Γιατι θα εχουν προβλημα να μενουν αναμενα??Καψιματως ας πουμε??

klab

Όχι το λέω γιατί θέλω να παραμείνουν αναμένα, αλλά δεν ξέρω πως το κάνουν και υποψιάζομαι 3ο καλώδιο για αυτό ρωτάω μήπως ξέρεις κανείς πόσα καλώδια έχουν τα μπροστά.
Αν έχουν 2 τότε μία χαρά θα δουλέψουν τα led.

point zero

θα κοιταξω στο σπιτι που εχω λυμενα μαμα φλας και θα σας πω ποσα καλωδια εχουν ..
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

snipereps

Παράθεση από: klab στις Ιανουαρίου 31, 2011, 07:50:40 ΜΜ
Όχι το λέω γιατί θέλω να παραμείνουν αναμένα, αλλά δεν ξέρω πως το κάνουν και υποψιάζομαι 3ο καλώδιο για αυτό ρωτάω μήπως ξέρεις κανείς πόσα καλώδια έχουν τα μπροστά.
Αν έχουν 2 τότε μία χαρά θα δουλέψουν τα led.

Tα μπροστα μαμα φλασακια, εχουν τρια καλωδια, εγω που δεν θελω να ειναι μονιμως αναμενα εβγαλα το ενα με δοκιμες ετσι ωστε να λειτουργουν σωστα και το φλας και το αλαρμ

snipereps

Παράθεση από: klab στις Ιανουαρίου 31, 2011, 07:42:50 ΜΜ
Τα έχω έτοιμα τα φλασάκια για αγορά αλλά περιμένω το φανάρι να βρω αλλιώς κάθομαι με τα πορτοκαλί.

Όσο για λάμπες Led σαφέστατα υπάρχουν αλλά έχω ένα ζήτημα που δεν ξέρω τι παίζει.
Από μαμά τα CB έχουν αναμμένα διαρκώς τα 2 μπροστινά φλας αν μπουν led πως θα δουλέψουν, θα μένουν αναμμένα ;
Τα γνήσια-μαμά φλας έχουν 2 ή 3 καλώδια ;

Τα λεντ ειναι θεμα γιατι εμεις ενω εχουμε καλο φλασερ και δεν χρειαζεται και διοδος για να μην αναβουν ολα τα φλασακια ταυτοχρονα, αφου εχουμε αλλο φωτακι για το δεξι και αλλο φωτακι για το αριστερο φλας στο κοντερ, τα λεντ λοιπον εχουν μικρη καταναλωση και αναβοσβηνουν γρηγορα, οποτε ισως να πρεπει να παρεμβαλεις καποια αντισταση απο αυτες τις μεγαλες που εχουν τα ηχοσυστηματα αυτοκινητων για να αναβουν με κανονικο ρυθμο η να παρεις ηλεκτρονικο φλασερ για λεντ αν και δεν ξερω πιο πολλα γι'αυτους... Επισης εχω την εντυπωση πως οι λαμπες των μπροστα και πισω φλας μας ειναι διαφορετικες... οι μπροστα ειναι και για να μενουν μονίμως αναμενες.

desmond

Επιβεβαιώνω κι εγώ 3 καλώδια τουλάχιστον στα μπροστά φλάς. Το άνοιξα προχτές
Νομίζω και τα πίσω 3 έχουν αλλά δε θυμάμαι καλά
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi