Εξάτμιση sf

Ξεκίνησε από GiannisB-52, Μαΐου 17, 2015, 09:54:48 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

GiannisB-52

Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας στο θέμα της εξάτμισης!! Τα λεφτά που διαθέτω είναι 150_200 €.. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για τις racetech!! Τις έχει δοκιμάσει κανείς ? Ευχαριστώ προκαταβολικά  ;)

itom32

Παράθεση από: GiannisB-52 στις Μαΐου 17, 2015, 09:54:48 ΠΜ
Καλημέρα παιδιά, θα ήθελα να μου δώσετε τα φώτα σας στο θέμα της εξάτμισης!! Τα λεφτά που διαθέτω είναι 150_200 €.. Έχω ακούσει πολύ καλά λόγια και για τις racetech!! Τις έχει δοκιμάσει κανείς ? Ευχαριστώ προκαταβολικά  ;)
Περιορίζομαι αρκετά για ικανοποιητηκή απάντηση,λόγω του ότι προσωπικά στο sf μου εχω τοποθετήσει,μόνο το oem τελικό(bold on αλουμινίου).
Πάντως εαν αποφάσιζα να βάλω after market θα έβαζα μόνο akrapovic,πρώτον διότι κατά την γνώμη μου,ταιριάζει πολύ σαν σχήμα στο sf και δεύτερον διότι το έχω δει απο κοντά εν δράση στην 2η πανελλήνια στην λίμνη πλαστήρα και με άρεσε (το τελικό που φορά το μπλέ pb1 στις φώτο): http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=3550.135 .
Αν και ο σύντροχος hondacrxvtec το εστηβε δεν μπορώ να πω οτι είχε ενοχλητικό θόρυβο.Μάλιστα είχε πολύ όμορφο.Οριστε κι ενα βιντεάκι του με το εν λόγο τελικό:
https://www.youtube.com/watch?v=B_kzVg7XjTs&list=UUbEm82mQPJLO_CmL7Zam3PA
Για τις racetech δεν γνωρίζω.

microvios

It ain't over till it's over

microvios

Για Racetech θα βρείς πολλά σχόλια αν ψάξεις προσεκτικά στο go4it.
It ain't over till it's over

GiannisB-52

Παιδιά ευχαριστώ για τις γνώμες σας, θα κοιτάξω και τις raceguns που μου άρεσε η δουλειά που είδα στη φώτο..! Αφού μπούνε τα φίλτρα θα το ψάξω και εντατικά με τα μαγαζιά στην Αθήνα!!

microvios

Αν αγοράσεις εξάτμιση από φωτό έχεις χάσει από χέρι.

Πρέπει ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΑ να βρείς κάποιους που την έχουν βάλει στο ίδιο μηχανάκι και να σου πούν απόψεις, από την ποιότητα της υπηρεσίας, τους ανθρώπους, την ποιότητα κατασκευής αλλά κυρίως, πώς είναι η εξάτμιση μετά από ένα μήνα.
Οι εξατμίσεις δεν είναι rocket science αλλά ότι λάμπει δεν είναι χρυσός (στην περίπτωσή μας, ανοξειδοτο...).

Επίσης, να σου πώ (αν και αυτά είναι απόψεις) πως carbon και High-performance (λέμε τώρα, στα τετράχρονα αυτή είναι ΜΕΓΑΛΗ συζήτηση..., κάτι σαν θα ποιοτικά καλώδια Hi-Fi), σε ένα μηχανάκι σαν το δικό μας που ειναι χαλαρό, παλιάς σχολής και μιάς σχεδόν κλασσικής ομορφιάς, μάλλον δεν ταιριάζουν, αλλά ξαναλέω, αυτά είναι απόψεις και χού άμ άι του νόου?

Καλή τύχη.
It ain't over till it's over

TEOS CB SF

συμφωνω με τον microvios εγω εβαλα προσφατα μια motosport με 70 ευρω τεριαζει ακριβως στο μηχανακι χωρις κολιματα κ τ λ αλλα δεν μπορουσα να δωσω παραπανω χρηματα (την περασα μονος μου ) μονο αγορα ειναι η τιμη ,, απο το αποτελεσμα ειμαι ικανοποιημενος ειδικα σε σχεση με την τιμη της ..