neos cb-anthropos,kalos sas vrika!

Ξεκίνησε από MR.MEMPHISBONES, Ιανουαρίου 14, 2007, 03:38:14 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

MR.MEMPHISBONES

kalhmera se olous,neos edo,exo to four-aki mia evdomada,kai eimai eroteymenos.einai dixromo prasino kyparrisi me ashmenio,project big1.eixa anekathen monokylindra mexri 600 alla tipota de to sygrino mazi tou.exo pathei plaka!poiothta!loipon afou eyxaristiso ayton p mou pe na mpo edo,(xerei poios einai),thelo na rothso tous athinaious cb ades 2-3 pragmatakia!1.thelo na valo manitarakia h kaggela,steilte me kapou,2 na paixo dynojet,teliko racetech apo kourmpa kai K&N? tha do diafora?kai 3,exo ligo gratsounismena kapakia sto moter mou apo ilithia ptosh tou prohgoumenou,kai thelo na ta ftiaxo kainouria,pou na pao?thanks gia to xrono sas,perimeno na kanonistei kammia cb-volta na eyxarisththoume four-ila!

ps.kaio super,kano kala h oxi?(to xero megalo thema ayto)

akaposto

βρε καλώς τον! ;)
καλως μας ήρθες και ελπίζουμε να κάτσεις κιόλας.
1)ρίξε μια ματιά εδώ για τα μανιτάρια.http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=684.0
2)εξαρτάται τι περιμένεις να πάρεις.π.χ. με το φίλτρο σίγουρα αναπνέει καλύτερα,αλλά
μην περιμένεις ότι ξαφνικά θα ξυρίζει.
Για τα dynojet προσοχή στις μαιμούδες.
3)ε,μην τα πω όλα εγώ  ;D ;D ;D
8)

p.s. θέλουμε φωτό!
<<Δεν μπορώ να υποσχεθώ ότι θα προσπαθήσω. Αλλά θα προσπαθήσω να προσπαθήσω>> 
Bart Simpson

της στραβής μπιέλας,ο κύλινδρος της φταίει!

Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή...Εκτός αν πουλάς αξεσουάρ BMW

NikosCB

Kalos irthes!!Kaloriziko to ergalio kai panta orthios!!!!!!Koita gia to thema tou kausimou, ego mono amolibdi apli bazo kai kata diastimata super amolibdi etsi gia to kalo tou kinitira.Gia super den xero ti paizei kai tha se gelaso.. Boltitsa sigoura tha kanonisoume!!
Hey!Hey!My!My!Rock 'n' Roll will never die!!!

Enigma

<<καις>>και super και αμολυβδη....Αλλα αν θες τα μπουζακια σου να βαζεις αμολυβδη!!!!
Please μην γραφεις greεnglish γιατι ζωριζομαστε να τα διαβασουμε!!!!
για τα καπακια ελπιζω να σε βοηθεισει αυτο το ποστ
http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=436.0
Καγκελα οταν θα μαθεις απο που πες μου και εμενα...... :'(
για το dynojet κτλ θα σου απαντησουν οι ποιο ψαγμενοι στο θεμα αυτο εγω δεν ξερει.......
καλως μας ηρθες......
Γραφε μπολικο τσαμπα ειναι :-*

MR.MEMPHISBONES

εχω ακουσει οτι για τις βαλβιδες ειναι καλυτερο να καιω σουπερ,δεν ισχυει?και ο βενζινας σουπερ λεει βαλτου!(ειχα και γω καποτε ενα steed,σουπερ καιει το φορακι!,χαχαχαχα!) :D αυτο μου πε!!!

GeorgeSta

καλως ηρθες!
μονο για το καυσιμο ξερω να σου πω...
υπαρχουν δυο θεματα: για οικολογικους λόγους πρεπει να καιμε σουπερ γιατι δεν υπαρχει καταλυτης
σιγουρα παει καλυτερα ομως με αμολυβδη και ακομα καλυτερα με σουπερ αμολυβδη και μπορεις ευκολα να το διαπιστωσεις μετα απο δυο τρια γεμισματα
εγω προσωπικα σταματησα να βαζω σουπερ οταν ο βενζινας ομολογησε οτι σουπερ δεν υπαρχει...!
μου ειπε οτι ολες οι εταιριες χρησιμοποιουν τα ιδια βυτια για μεταφορα αμολυβδης & σουπερ ε και αφου η αμολυβδη ειναι η πιο φτηνη παντα ριχνουν και λιγο παραπανω δηλαδη μεχρι και 50 - 50! οποτε τι οικολογια και τριχες παλι αμολυβδη εκαιγα και ενας θεος ξερει τι αλλο!
οσο για τα μπουζι ειχα σοβαρα προβληματα οσο εβαζα σουπερ απο κακη καυση λογω νοθειας μαλλον..
αυτααα καλες βολτες!

MR.MEMPHISBONES

ευχαριστω για τις συμβουλες παιδια,με αμολυβδη παει σαφως καλυτερα,το διαπιστωσα...παρολα αυτα αν καποιος ειναι υπερ του σουπερ ας πει κ αυτος τη γνωμη του...


ΥΓ.βρηκα τυπο να μ φτιαχει μανιταρια,αλλα ζηταει 120 ευρο.... :-\

NikosCB

Enimerotika 120 euro gia manitaria patenta einai paara polla lefta! Giati den bazeis ta manitarakia tou Z-750 pou kanoun 68 euroulakia kai einai kouti gia to moro mas!!!Molis ta kagelakia mou pethanoun tha balo auta ego. Ithela kagelakia alla i GIVI leei den bgazei pia gia CB-Super Four!OU na mou xathoune!

;)
Hey!Hey!My!My!Rock 'n' Roll will never die!!!

MR.MEMPHISBONES

εισαι σιγουρος οτι κανουν του Ζ?σε ρωταω γιατι πηγα σε γνωστο μαγαζι πανω στη βουλιαγμενης,το οποιο ειναι επισιμος ΚΑWA,Και φερνει και μανιταρια για πολλες μαρκες,και μ πε οτι δε κανει κανενος μοντελου στο δικο μου..... ???

NikosCB

Koita epeidi epsaxna kai go gia manitaria, piga se ena konta stin kalirois gnosto magazi, kai epi topou anoixame ena setaki na doume an kanei. To manitari ekane just! Kai milao gia to megalo, ena matsouki 15 kai ekatosta prepei na itane. Marka tora tha se gelaso alla mporo na matho an theleis parapano leptomeries.
Hey!Hey!My!My!Rock 'n' Roll will never die!!!

Enigma

Θυμασε μια εποχη που γραφανε καποια αμαξια (Nissan κατα βαση) <<καιω και αμολυβδη>>???
Περιπου εκεινης της εποχης μοτερ εχουμε τα καιμε ολλα λεμε!!!!Κατα βαση ειμαστε αμολυβδα μοτερια που απλα επειδη ΔΕΝ εχουμε καταλυτη μπορουμε να καψουμε και σουπερ...Ως γνωστο ο μολυβδος στην βενζινη χρειαζονταν για λογους λιπανσης στις βαλβιδες...Τα καταλυτικα μοτερ με εξερεση τον καταλυτη (Dah...) εχουν ποιο σκληρες βαλβιδες η κατι τετοιο δεν θυμαμε τωρα και ετσι οι βαλβιδες δεν εχουν αναγκη τον μολυβδο.....Τωρα οπως και σε ολλα τα καταλυτικα μοτερ αν βαλεις σουπερ δεν αλλαζει τιποτις και εχεις και τον μολυβδο να λιπαινει τις βαλβιδες περισσοτερο αν και δεν χρειαζεται πλεον....το μονο που θα χαλαγες θα ηταν ο καταλυτης σου βεβαιως βεβαιως αλλα στην περιπτωση μας οπως λεγανε και οι αρχαιοι <<ουκ καν καψεις παρα του μι εχοντως....>>
Εκει βασιζεται η θεωρια του βενζινα....Αλλα......Επειδη συνηθως ο κατασκευαστης ξερει και ρυθμιζει επεισης καλυτερα .......αμολυβδη \
Στο θεμα της νοθιας θα ελεγα μαλλον no coment ....Η επησιμη μπαρουφα ηταν οτι ουτως η αλλως την σουπερ την καταργησανε και βαζαν ενα προσθετικο στην θεση του μολυβδου το οποιο θα ηταν σε θεση να κανει την ιδια δουλεια αλλα ειναι λεει ποιο ακριβο και για αυτο η σουπερ θα κοστιζε πολλα!!! ::)

MR.MEMPHISBONES

ευχαριστω για ολες τις απαντησεις και για το μαθημα βενζινολογιας! ;D*(θενκς enigma)

νικο,εαν μπορεις στειλε ενα πριβ να παω και γω να τα δοκιμασω οπου πηγες και συ...

Headmaster

Πού έχεις τρύπες για να μπούν τα μανιτάρια?
Στείλε φότο και διαστάσεις και θα στα κάνω εγώ τσάμπα(μονο υλικά)

MR.MEMPHISBONES

molis shmera phra psifiakh mhxanh kai etoimazo polles polles pics ths kouklas:)
headmaster s eyxaristo poly gia th voitheia sou,tha sou steilo na deis!

NikosCB

Headmaster dexese parageleies??????!!Krima na min eimaste pio konta!
Hey!Hey!My!My!Rock 'n' Roll will never die!!!