Ρουλεμάν λαιμού και σταυρός.

Ξεκίνησε από kimiraxx, Φεβρουαρίου 22, 2021, 08:47:50 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

stam

Μπορείς να το σφίξεις και χωρίς δυναμόκλειδο. Σφίξε τόσο ώστε να μην νιώθεις τζόγο και να μπορεί να περιστρέφεται ελεύθερα.

kimiraxx

Παράθεση από: stam στις Φεβρουαρίου 27, 2021, 06:38:14 ΜΜ
Μπορείς να το σφίξεις και χωρίς δυναμόκλειδο. Σφίξε τόσο ώστε να μην νιώθεις τζόγο και να μπορεί να περιστρέφεται ελεύθερα.

Οκ stam θα το κάνω έτσι όπως λες.Σε ευχαριστώ.Τωρα περιμένω να μιλήσω με το Πανό για να πάω να δω το σταυρό και να τον πάρω.Ανυπομονω να τη δέσω και να είναι κομπλέ όλη η μηχανή τουλάχιστον στο μηχανολογικό κομμάτι...

kimiraxx

Καλησπεριζω την υπέροχη ομάδα.Για να λήξει το θέμα με τη δική μου γιαπωνέζουλα τέλος καλό όλα καλά!Ο σταυρός μπήκε ,ας είναι καλά ο Πάνος που μου τον έδωσε και ολοκληρώθηκε με επιτυχία το συγκεκριμένο κομμάτι. Μπήκαν ρουλεμάν γρασα και όλα τα παρεμφερή και όλα μια χαρά.Η μηχανή είναι σχεδόν έτοιμη,τον επόμενο μήνα παραγγέλνω και λάστιχα και μετά σειρά έχουν οι χαρτουρες του δημοσίου ώστε να κάνω άρση της ακινησίας καινούργιες πινακίδες  >:( τέλη κυκλοφορίας ασφάλεια και τέλος ΚΤΕΟ!!Μόλις βάλω και τα λάστιχα θα σας στείλω φωτό.Ολοκληρωμενη η μηχανή από άκρη σε άκρη.!!!Σας υπερευχαρθστω όλους που αφιερώσατε χρόνο για να μου λύσετε τις απορίες αλλά και να διαφωτίσετε σε πράγματα που πιο πριν αγνοουσα!Και φυσικά ένα τεράστιο ευχαριστώ στο φίλο και συνοδοιπόρο Παναγιώτη που χωρίς αυτόν να με τσιγκλαει για να ξεκινήσω το δικό μου project big 1 ακόμα εξω θα ήταν να την τρώει η σκόνη!