Μπουφαν Colori δερματινο - ΓΝΩΜΕΣ

Ξεκίνησε από Spyros.L, Νοεμβρίου 23, 2020, 05:51:27 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Spyros.L

σκεφτομαι να παρω αυτο  σε γκρι χρωμα 

https://www.car.gr/parts/view/9654380--70-colori-around-the-world-dermatino-me-prostasies-se-wmoys-plati-agkwnes

γνωμες/πληροφοριες? δε βρισκω πουθενα πληροφοριες στο σιτε της colori. >:(
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

Alex400

Σπύρο τα colori ειναι ποιοτικά προιοντα . [Οχι τα κορυφαία] . . .Η τιμή ειναι σούπερ , η διαφωνία μου ειναι στα εμπρός φερμουάρ. ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση στο κόσμο [ΟΤΙ μάρκα και να είναι . . .] μετά απο δυο χρόνια να μην βάλει νερά απο εκεί . Εχω δουλέψει σε ειδη μοτοσυκλέτας [DAINESE-ARAI-ALPINE STAR] στην αντιπροσωποια για 2χρόνια και το ξέρω καλά . Βρες ενα μπουφάν χωρις φερμουαρ στο στήθος .

JEPE

Δες στο Moto market ! μίλα με τους πωλητές εκεί να σε καθοδηγησουν! Οι συντροχοι από Θεσσαλονίκη είχαν καταφέρει και είχαν πάρει και μια έκπτωση για τα μέλη του φορουμ!

Στάλθηκε από το Redmi 7A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Spyros.L

Παράθεση από: Alex400 στις Νοεμβρίου 23, 2020, 07:52:20 ΜΜ
Σπύρο τα colori ειναι ποιοτικά προιοντα . [Οχι τα κορυφαία] . . .Η τιμή ειναι σούπερ , η διαφωνία μου ειναι στα εμπρός φερμουάρ. ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση στο κόσμο [ΟΤΙ μάρκα και να είναι . . .] μετά απο δυο χρόνια να μην βάλει νερά απο εκεί . Εχω δουλέψει σε ειδη μοτοσυκλέτας [DAINESE-ARAI-ALPINE STAR] στην αντιπροσωποια για 2χρόνια και το ξέρω καλά . Βρες ενα μπουφάν χωρις φερμουαρ στο στήθος .

Αλεξ αφου με ξερεις. Ψαχνω και κτυπαω μονο τις σουπερ τιμες! 
Οταν λες τα εμπρος φερμουαρ θα εννοεις τους αγωγους αερα, οχι το κεντρικο , σωστα? χμμμ... με προβληματισες.

Jepe ευχαριστω. θα το χω στα υποψιν!

Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

Alex400

Απο οτι βλέπεις και εσύ στην φωτογραφία που έστειλες , το κεντρικό φερμουάρ καλύπτεται πλήρως απο ενα κομμάτι του μπουφάν που μετά κουμπώνει . Απο εκεί ΔΕΝ θα μπει βροχή . Σε κάθε ακάλυπτο φερμουάρ [ακόμα και αν το περνάς με σπρέι αδιαβροχοποιησης ] ΘΑ ΒΑΛΕΙ ΝΕΡΑ .

Spyros.L

Καταλαβα θα μπαζει νερα.  Επισης, κατοπιν επικοινωνιας με την Colori  το μοντελο αυτο, παρολο που εχει εξαιρετικα υλικα(δερμα bridge of weir, kevlar κλπ )  ειναι μοντελο προ 10-15ετιας και ο εκπροσωπος μου επισημανε οτι η μεμβρανη αδιαβροχοποιησης πισω απο το δερμα μετα απο τοσο καιρο μαλλον θα εχει πολυμεριστει.

τεσπα..
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.