Χαιρετισμός

Ξεκίνησε από Rough, Οκτωβρίου 03, 2020, 01:39:18 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Rough

Καλησπέρα σε όλη την ομάδα. Ονομάζομαι Ραφαήλ και είμαι από Πειραιά

Spyros.L

Γεια σου ραφαηλ. Τι μοντελο εχεις? Θελουμε φωτο!
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

itom32


JEPE

Καλησπέρα !καλώς ήρθες!το χεις καιρό είσαι νέος κατοχος-  νέος οδηγός τι μοντέλο είναι;

Στάλθηκε από το Redmi 7A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Alex400

Καλώς ήρθες στην παρέα  ;) . Ευχομαι καλά και ασφαλή χιλιόμετρα . Αλλά καλό θα ήταν να μας πείς και ποιο μοντέλο έχεις π.χ. [ FiiN ή FiiR] κάτι που θα βοηθούσε σε μελλοντικές απορίες . . . π.χ σε ηλέκτρικά  ;D [Λέω γω τώρα . . .]

Rough

Το έχω 4 χρόνια. Πρωτο όχημα. Μπήκα πολλες φορες στον πειρασμό να το πουλησω αλλά στην πορεια το ερωτευτηκα και αποφάσισα να το κρατησω για μια ζωή. Παρόλο που το χω 4 χρόνια ξέρω πολυ λίγα για αυτό. Και ήταν από του βασικούς λόγους που ήρθα στο φόρουμ. Είναι project big 1 χρονολογίας άγνωστο 92-95 πιστευω ακόμα δεν έχω ανοίξει την σέλα να δω ακριβή μοντέλο. Θα θέλω αν ξέρετε νά μου πειτε αν μπορώ να μπω κάπου να μάθω με αριθμό πλαισιου. Δεν έχω φωτο ακομα

itom32

Ο κωδικος του αριθμου πλαισιου βρισκεται στον λαιμο της μηχανης αναμεσα στην ανω και κατω τιμονοπλακα και δεξια οπως καθομαστε κατω απο το τιμονι.Ξεκινα με τα γραμματα NC31 και συνεχιζει με τους αριθμους ως εξης.Αν εχεις μοντελο FiiN του 1993 ο κωδικος θα ξεκινα 100# αν ειναι μοντελο FiiR του 1994 ο κωδικος θα ξεκινα απο 120.Αν εχεις FiiS του 1995 ο κωδικος θα ξεκινα απο 130.Aυτο αφου λες πως εχεις project big one 1992-1995.Υπαρχουν αρκετοι ακομη κωδικοι αλλα αφορουν νεοτερα μοντελα...FiiT,(1996)FiiV(1997).Kαι επισεις οι κωδικοι των version r και version s,αλλα ας μην πουμε εδω περισσοτερα και σε μπερδεψουμε.





Rough


Alex400

Επειδή το κόβω δύσκολο . . .  το NC31-169 . . .βγάλε μια φώτο τον αριθμό πλαισίου και το ταμπελάκι [αυτοκόλητο] κάτω απο τη σέλα [ειναι πάνω στο πλαίσιο [σκελετός] πίσω απο το κουτί της μπαταρίας .

Rough


wolfi

Ταμπελακι κάτω από την σέλα ή μαρκουτσια
Για δες τί λένε????




JEPE

Μου φαίνεται λίγο "πειραγμενο" η κάνω λάθος;

Στάλθηκε από το Redmi 7A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Rough

Λοιπόν κάτι πρεπει να τρέχει με αυτό το μηχανάκι  :P

Rough

Και τα μαρκουτσια είναι αυτα

itom32

Κατα πασα πιθανοτητα θα σκισουμε εδω τα διπλωματα μας,δεν υπαρχει περιπτωση...Το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι πως εχεις Progect big one FiiV του 1998.Κατα πασα πιθανοτητα η μοτοσυκλετα σου ισως καποτε υπηρετησε στο πυροσβεστικο σωμα στην μακρινη Ιαπωνια και για τον λογο αυτό ο αριθμός πλαισίου δεν υπάρχει στο part manual του superfour.
https://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=1662.msg20295#msg20295
Οσα sf ανηκαν σε υπηρεσιες οπως πυροσβεστικη και αστυνομία είχαν ανεξάτητους αριθμους πλαισίου.Πιστευω πως το μοντελο σου θα εχει εξτρα αναμονες στο σασι για καγκελα προστασιας μοτερ εξατμισης κλπ.Αν εχω δικαιο εχεις απο τα σπανιοτερα και νεοτερα μοντελα ΝC31 και καλα εκανες και δεν το πουλησες.Αυτα δεν δινονται μπενουν σε βιτρινα.Ερώτηση είναι κόκκινο;;
Επισης περιεργο αριθμο πλαισιου ειχε και το superfour του Jah.Aν θελεις Νικο θημησε με τι κωδικο ειχε το δικο σου.      Αν μπορεις Ραφαηλ βαλε και μια φωτο ολοκληρο το sf γιατι θα σκασουμε απο την περιεργεια.