Ένδειξη ταχυτήτων

Ξεκίνησε από skempris, Αυγούστου 05, 2020, 04:39:02 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

skempris

Έχει κάνει κανένας καμία πατέντα για να έχει ένδειξη ταχυτήτων και αν ναι πως το κατάφερε αυτό? Υπάρχει δυνατότητα να βλέπουμε ποια ταχύτητα έχουμε μέσα δηλαδή?
Cb400sf version S F3V

itom32

Eίναι αρκετά δύσκολη και επίφοβη για δυσλειτουργίες παρέμβαση κατά την γνώμη μου.Η επέμβαση στο συγκεκριμένο άρθρο που φαίνεται παρακάτω,είναι σε tdm,αλλά νομίζω χωρίς να είμαι σίγουρος πως και σε εμάς κάπως έτσι θα γίνεται.Εγώ πάντως δεν θα το δοκίμαζα απο την στιγμή μάλιστα που δεν έχει βγεί έτσι απο το εργοστάσιο.
https://www.tdm-yamaha.heliohost.org/index.php?page=GID

panosp25

Υπάρχουν κιτάκια έτοιμα στο Aliexpress και άλλα κινέζικα site με 10-15€ και ενα σενσοράκι που προσαρμόζεις στο λεβιε τα οποία βέβαια δεν εγγυώνται και πολλά. Μπορεί δηλαδή να έχεις πχ νεκρά και να δείχνει πρώτη.
Από την άλλη υπάρχουν και κιτάκια καλύτερης ποιότητας με ηλεκτρονικό κύκλωμα που μπορεί να φτάσουν και τα 120€.

wolfi

Το έχει κάνει άτομο από δω μέσα κάτσε να τον πω να ποστάρει τον οδηγό .....

skempris

Απλά είναι αρκετά εξυπηρετικό και δεν βγάζω άκρη πως μπορεί να μπει στο δικό μας αλλού διάβασα ότι απλά το συνδέεις στην ηλεκτρονική και είναι plug&play αλλά δεν βγάζω άκρη για αυτό ρώτησα αν το έχει κανει κάποιος να μας δώσει τα φώτα του.
Cb400sf version S F3V

panosp25

Αυτό  με την ηλεκτρονική δεν νομίζω να παίζει στο δικό μας. Είναι για άλλα μηχανάκια. Στο δικό μας δεν υπάρχει αισθητήρας στο σασμαν παρά μόνο για την νεκρά.

wolfi

Αυτά τα ψιψιψινια κοκοκοψαρα ( βλέπε Ηλεκτρονική) άστα για τούς άλλους.....
Εδώ (βλέπε  CB400)    old school κατάσταση.... ;) ;)
Δλδ απλά και λιτά πράγματα...

TEOS CB SF

Καλημέρα και από εμένα στην παρέα ...
Επί του θέματος νομίζω ότι κάποιος είχε κάνει κάτι παλαιότερα και υπήρχε και σχετικό ποστ το οποίο όμως αδυνατω να εντοπίσω ..
Οι παλαιότεροι θυμούνται κάτι ??

klab


TEOS CB SF

Καλησπέρα .. μετά από συζήτηση και με τον wolfi όντως ήταν αυτό ,,,, εκείνη την εποχή είχα Facebook ..
Εκεί το είχα δει και τζάμπα έψαχνα εδώ να το ξαναεντοπισω

skempris

Ευχαριστώ πολύ παιδιά! Βοηθάει αρκετά αυτό το ποστ!
Cb400sf version S F3V