διαφορές τρόμπα νερού ημιτασιόν και ορίτζιναλ

Ξεκίνησε από dgolidis, Μαΐου 28, 2020, 01:53:40 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

dgolidis

Καλησπέρα στην ομάδα! Είμαι κάτοχος ενός cb εδώ και 6,5 μήνες περίπου... από την ημέρα που την πήγα για το πρώτο της service άρχισε να ζητάει συνέχεια διάφορα.Φτάνουμε λοιπόν στο σημείο να αρχίσει να στάζει ένα μιξ νερού με λίγο λάδι από την τρόμπα! Στην αρχή μου είπαν να αλλάξω το μπροστινό  o-ring( φλατζάκι, λαστιχάκι) δεν ξέρω πώς ακριβώς να το πώ. Το άλλαξα αυτό και αποτέλεσμα κανένα... οπότε σκέφτομαι να αλλάξω τρόμπα νερού ! τι προτείνετε να βάλω μεταχειρισμένη ορίτζιναλ σε καλή κατάσταση η ημιτασιόν καινούργια ?!

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων !

wolfi

Καλησπέρα.
ΜʼΛΛΟΝ άνοιξες την πόρτα και ΔΕΝ τα είπες καλά.
Τι θέλω να πω.....
Μπήκες σε ένα ΣΠΊΤΙ χωρίς να συστηθεις ( να ξέρεις ότι εδώ μέσα είναι λίγο παλαιών αρχών πρέπει να ξέρουν σε ποιόν απευθύνονται)
Τώρα θα με πεις,
- Ρε φίλε τι λοξες είναι αυτές που έχετε?????
Τι να σε πω ΜʼΛΛΟΝ είναι η κλιμακτήριο πού περνάμε.

dgolidis

χαχα κανένα πρόβλημα! Δημήτρη με λένε ! είμαι καινούργιος σε όλο αυτόν τον κόσμο του μοτοσυκλεκτισμού ! όπως και στα communities !

Alex400

Καλησπέρα ..Πάνω δεξιά όπως βλέπεις την οθόνη γράφει αυτό :
Όλα τα νέα μέλη πρέπει να γράφουν τουλάχιστον ένα μήνυμα στα Νέα Μέλη.  Αυτό είναι υποχρεωτικό.

Οπότε πήγαινε στα '' Νέα Μέλη '' γράψε ,  Καλησπέρα είμαι ο Δημήτρης , είμαι στη .....[Θεσσαλονίκη ,Λιβαδειά , Αθήνα ,Κρήτη] . Η μηχανή μου είναι .....[ FiiN , FiiR , FiiS , FiiiT .....] [ Θα το βρεις βγάζοντας τη σέλα ,  έχει ένα αυτοκόλλητο πάνω στο σκελετό που γράφει : CB400SF FiiN (Π.Χ.) ]. 

Καλή συνέχεια .     

TEOS CB SF

Καλησπέρα και από εμένα ,, θα συμφωνήσω με τους από πάνω ..καλώς ήρθες πάντως στον χώρο ,μην θεωρήσεις παράλογα αυτά που σου γράφουν παραπάνω αλλά εδώ λειτουργούμε ως παρέα , και είναι αρκετές φορές που άτομα που έχουν βρει λύση σε προβλήματα μέσα από το φόρουμ στην συνέχεια εξαφανίστηκαν χωρίς καν ένα ευχαριστώ...

dgolidis

Δεκτό παίδες ! ευχαριστώ και πάλι ! το ψάχνω να το κάνω :Ρ αλήθεια το ψάχνω!!

itom32

Aφού έκρινα πως η καινούρια οριτζιναλ τρομπα ψυκτικού στην τιμή των 135ευρω είναι ακριβή θα πήγαινα σε οριτζιναλ μεταχειρισμενη, μονο αν ηξερα οτι προερχεται απο μη ταλαιπωρημενο μοτερ.Αυτο ειναι πολυ δυσκολο να διαπιστωθει.Για τον λογο αυτο θα πηγαινα σε ημιτασιον.(κινεζικια).Απο την αλλη αν εβρισκα σε καλη κατασταση οριτζιναλ και ηταν στα ιδια χρηματα ισως εβαζα και μεταχειρισμενη αλλα μονον κατοπιν ελεγχου.

dgolidis

Σε ευχαριστώ πολύ! προς το παρών το έχω αφήσει να βγάζει τις σταγόνες του..!!! όταν θα προχωρήσω στην επισκευή θα ενημερώσω !! Ίσως βοηθήσω και κανέναν άλλο με αυτό που θα μου πουν η μάθω!