Τιμόνι

Ξεκίνησε από Antoniss37, Νοεμβρίου 22, 2019, 12:02:44 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Antoniss37

Καλημέρα στην ομάδα....ύστερα από ένα πέσιμο που είχα θα χρειαστώ τιμόνι..έχει κανείς;


Sent from my iPhone using Tapatalk

giannis_t

Μάλλον είμαστε σε λάθος κατηγορία και ελπίζω να μην χτύπησες.
Τώρα για το τιμόνι γιατί δεν ψάχνεις σε γνωστά μοτομαγαζα; Εγώ όταν την έπαθα βρήκα στο σκρουτζ τιμόνια (για SF) σε πολύ καλή τιμή, άσε που ίσως είναι ευκαιρία να αλλάξεις λίγο γεωμετρία...

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

JEPE

Αντώνη ελπίζω να μην είναι κάτι σοβαρό!όσο για τιμονι και  γω θα έλεγα να κοιτάξεις για καινούριο!!

Στάλθηκε από το Redmi 7A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Alex400

Αντώνη στο ματιάσανε ... Η βοήθεια που μπορώ να σου δώσω είναι ότι το μήκος του ''μαμά'' είναι 62 cm και επίσης ότι μέσα από τις στρόγγυλες μπιλίτσες που έχει στις άκρες , από μέσα έχει κάτι μοσχάρια αντίβαρα 10 πόντους ... Το aftermarket  που θα πάρεις θα πρέπει να βάλεις βιδωτά αντίστοιχου βάρους . Το δικό σου σίγουρα δεν ισιώνει ;  Ελπίζω να μην χτύπησες εσύ , τα σίδερα φτιάχνονται .
                     

Harlock

και μενα απο τη μια πλευρα ειναι λιγο κοπανημενο και σκεφτομουνα να το αλλαξω.
Δεν νομιζω οτι μπορω να βρω το original και για aftermarket ειxα δει αυτό.

https://www.stelpet.gr/Proion/12316/1064/Timoni-Honda-CB400-Super-Four/

Antoniss37

Όλα καλά δεν χτύπησα πουθενά ... σας ευχαριστω όλους για το ενδιαφέρον!!!ακομη δεν εχω κάνει κάτι γιατί είμαι στο τρέξιμο...θα δω μήπως ισιώνει και αν δε γίνει δουλειά θα πάει για αλλαγή..οποτε προχωράμε και βλέπουμε...


Sent from my iPhone using Tapatalk

panosp25

Δική μου γνώμη είναι να το αλλάξεις. Στραβωμένο και ισιωμένο τιμόνι δεν πληροφορεί το δρόμο όπως θα έπρεπε ούτε σου δίνει τη στάση του σώματος που πρέπει να έχεις. Σκέψου το καλύτερα για αλλαγή.

itom32

Εγω οταν επρεπε να αλλαξω τιμονι,επειδη δεν εβρισκα το οriginal του sf,αλλά ήθελα οπωσδήποτε τιμόνι Ηonda,εβαλα το οriginal του cb500twin (1994_2003).
https://www.cmsnl.com/honda-cb500-1996-t-northern-europe_model1573/pipe-strghandle_53100my5860/#.Xd7h--gzbIU
Ηταν μαυρο οπως το ηθελα με προσθετα oem αντιβαρα και δεν το έψαξα παραπάνω εαν έβγαινε και σε νικελ,πιθανόν ναι.Φυσικα  η τιμη ηταν τσουχτερη,αλλα το sf εγινε οπως το ηθελα.Το παραπάνω τιμόνι σίγουρα θα το φέρνει το motosp,o Tόγελος,ο Σαρακάκης αν δώσετε τον κωδικό.