Αγορά Όργανα για Version S

Ξεκίνησε από vagkouts, Ιανουαρίου 04, 2019, 09:51:45 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

vagkouts

Καλησπέρα,

ήρθε η ώρα να πάρω επιτέλους όργανα και να αλλάξω τα δικά μου ( μετά από πτώση που είχα δεν δουλεύουν ).

Βρήκα αυτά

https://www.aliexpress.com/item/Motorcycle-Tachometer-Odometer-Instrument-Speedometer-Gauge-Cluster-Meter-For-HONDA-CB400-CB-400-1995-1998-1995/32810174771.html

Εμφανισιακά είναι ίδια με αυτά που έχω ήδη. Μήπως πρέπει να δω και τίποτα άλλο πριν τα παραγγείλω;

Ευχαριστώ για το χρόνο σας σύντροχοι :)

Alex400

ΝΑΙ τα δικά μου ....αυτά φοράω οπότε θα έχεις και ένα κοντινό πλάνο ...πότε θα ξαναπιούμε καφέ ;       

wolfi

Πρώτα από όλα πες μας
ΤΙ ΔΕΝ ΔΟΥΛΕΎΕΙ
Δεύτερον μια φωτογραφία από την ζημιά που έχουν

vagkouts

Θα τα βγάλω αύριο το πρωί

Μόνο ο δείκτης βενζίνης δουλεύει ( νομίζω κανονικά )....  ;D

vagkouts

Παράθεση από: Alex400 στις Ιανουαρίου 04, 2019, 10:39:16 ΜΜ
ΝΑΙ τα δικά μου ....αυτά φοράω οπότε θα έχεις και ένα κοντινό πλάνο ...πότε θα ξαναπιούμε καφέ ;       

Νομίζω πως επιβάλλεται να κανονίσουμε και ένα καφέ και με την ευκαιρία της αλλαγής του χρόνου...  ;D

Τι λέτε για μέσα στο σκ? Αν και νομίζω πως πρέπει να μπει σε άλλο topic αυτή η απάντηση ;)


TEOS CB SF

Καλημέρα νκαλη χρόνια και από εδώ .. πόσο βγήκαν με τα μεταφορικά κτλ ?

wolfi

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Ιανουαρίου 05, 2019, 10:57:44 ΠΜ
Καλημέρα νκαλη χρόνια και από εδώ .. πόσο βγήκαν με τα μεταφορικά κτλ ?


Γιατί αγόρι μου δείχνεις ότι είσαι από το ΊΔΙΟ ΧΩΡΙΌ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΊΣΤΟ............

itom32

Παράθεση από: wolfi στις Ιανουαρίου 05, 2019, 11:14:10 ΠΜ
Παράθεση από: TEOS CB SF στις Ιανουαρίου 05, 2019, 10:57:44 ΠΜ
Καλημέρα νκαλη χρόνια και από εδώ .. πόσο βγήκαν με τα μεταφορικά κτλ ?


Γιατί αγόρι μου δείχνεις ότι είσαι από το ΊΔΙΟ ΧΩΡΙΌ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΊΣΤΟ............

Tον γριά  λες.........;D ;D ;D ;D ;D AAAxaxaxxaxa!!!!!

Alex400

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Ιανουαρίου 05, 2019, 10:57:44 ΠΜ
Καλημέρα νκαλη χρόνια και από εδώ .. πόσο βγήκαν με τα μεταφορικά κτλ ?

Τα φοράει πάνω από τον προηγούμενο ιδιοκτήτη εγώ θα κάνω μια προσπάθεια να επιστρέψουν τα ΟΕΜ  HONDA [γνήσια] έχω βρει γνήσια σπασμένα.         

itom32

Για να είμαστε ακριβέστατοι στις πληροφορίες που δίνουμε,το Version S FiiiT του 1996 είχε λευκά όργανα και στροφόμετρο στις 15 χιλ.σαλ ενώ το version S FiiiV του 1997 είχε κόκκινα όργανα και στροφομετρο επισης στις 15 χιλ.σαλ.Oπότε όποιος θέλει να βαδίσει πάνω στα oem χαρακτηριστικά ας κανονίσει τι θα τοποθετήσει πάνω στο sf του.




Σε αντίθεση με τους δύο παραπάνω πίνακες οργάνων των δύο Version S ο πίνακας των υπόλοιπων Project Big One(FiiR - FiiS - FiiT - FiiV)παρόλο που έμοιαζε ειδικά με αυτόν του Version S FiiiT επειδή είχε λευκά όργανα,διέφερε γιατί είχε στροφόμετρο στις 14 χιλ.σαλ.Επίσης περιττό να αναφέρουμε πως είχε και διαφορετικές φίσες.

Υ.Γ:Mιας και αυτή η τρίτη φώτο είναι απο oem καντραν του FiiR και φώτο απο νεότερα οem καντραν  FiiT ή FiiS ή FiiV δεν έχω βρει πουθενά σε αυτό το τελευταίο μπορεί να επιβεβαιώσει ο Panos400sf που  είναι ο μονος που έχει PBOne FiiV.Μια φώτο τα καντραν Πάνο please!
Y.Γ2:Μετά την ευγενική επέμβαση του Panos400sf και την φώτο του δικού του καντραν PΒone FiiV είναι διαπιστωμένο πλέον οτι όλα τα Project Big One με τριπλά όργανα,(FiiR(1994)/FiiS(1995)/FiiT(1996)/FiiV(1997)έχουν στροφόμετρο με 14.000χιλ.σαλ.

vagkouts

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Ιανουαρίου 05, 2019, 10:57:44 ΠΜ
Καλημέρα νκαλη χρόνια και από εδώ .. πόσο βγήκαν με τα μεταφορικά κτλ ?

Καλή χρονιά!

Με αποστολή μέσω του κινέζικου ταχυδρομείου είναι στα
€ 53,56 και χρόνος παραλαβής από 22 με 38 ημέρες

Αν αλλάξω τον τρόπο αποστολής και δώσω άλλα € 26,84 μέγιστος χρόνος παραλαβής είναι στις 15 μέρες

wolfi

Παράθεση από: itom32 στις Ιανουαρίου 05, 2019, 11:22:14 ΠΜ
Tον γριά  λες.........;D ;D ;D ;D ;D AAAxaxaxxaxa!!!!!

Εγώ δεν προσδιαρισα άτομο....(γιατί είναι κοντοχωριανη ;; )
  ;D ;D :D ;D

TEOS CB SF

Παράθεση από: wolfi στις Ιανουαρίου 05, 2019, 11:14:10 ΠΜ
Παράθεση από: TEOS CB SF στις Ιανουαρίου 05, 2019, 10:57:44 ΠΜ
Καλημέρα νκαλη χρόνια και από εδώ .. πόσο βγήκαν με τα μεταφορικά κτλ ?


Γιατί αγόρι μου δείχνεις ότι είσαι από το ΊΔΙΟ ΧΩΡΙΌ ΜΕ ΤΟΝ ΧΡΊΣΤΟ............

. Η αλήθεια είναι ότι το κατάλαβα με το που το έγραψα και μετά .. οπότε μπουρμπουλος να γίνει

toteras

Εγώ είχα αγοράσει παρόμοια από το eBay. Εκτός του ότι δεν μου δουλεύει ο δείκτης βενζίνης καθόλου, πίσω από τους αριθμούς δεν υπάρχει κάποιο κενό οπότε ο φωτισμός των οργάνων είναι σαν να μην υπάρχει καθόλου. Επίσης δεν πρέπει να έχει και τον κόφτη των χιλιομέτρων και τα καλώδια του είναι πολύ πιο λεπτά από τα γνήσια.

achgotz

Παράθεση από: itom32 στις Ιανουαρίου 05, 2019, 11:59:14 ΠΜΓια να είμαστε ακριβέστατοι στις πληροφορίες που δίνουμε,το Version S FiiiT του 1996 είχε λευκά όργανα και στροφόμετρο στις 15 χιλ.σαλ ενώ το version S FiiiV του 1997 είχε κόκκινα όργανα και στροφομετρο επισης στις 15 χιλ.σαλ.Oπότε όποιος θέλει να βαδίσει πάνω στα oem χαρακτηριστικά ας κανονίσει τι θα τοποθετήσει πάνω στο sf του.




Σε αντίθεση με τους δύο παραπάνω πίνακες οργάνων των δύο Version S ο πίνακας των υπόλοιπων Project Big One(FiiR - FiiS - FiiT - FiiV)παρόλο που έμοιαζε ειδικά με αυτόν του Version S FiiiT επειδή είχε λευκά όργανα,διέφερε γιατί είχε στροφόμετρο στις 14 χιλ.σαλ.Επίσης περιττό να αναφέρουμε πως είχε και διαφορετικές φίσες.

Υ.Γ:Mιας και αυτή η τρίτη φώτο είναι απο oem καντραν του FiiR και φώτο απο νεότερα οem καντραν  FiiT ή FiiS ή FiiV δεν έχω βρει πουθενά σε αυτό το τελευταίο μπορεί να επιβεβαιώσει ο Panos400sf που  είναι ο μονος που έχει PBOne FiiV.Μια φώτο τα καντραν Πάνο please!
Y.Γ2:Μετά την ευγενική επέμβαση του Panos400sf και την φώτο του δικού του καντραν PΒone FiiV είναι διαπιστωμένο πλέον οτι όλα τα Project Big One με τριπλά όργανα,(FiiR(1994)/FiiS(1995)/FiiT(1996)/FiiV(1997)έχουν στροφόμετρο με 14.000χιλ.σαλ.


Καλημέρα, επανερχόμενος στο θέμα καθώς ψάχομαι λίγο με τα όργανα (αν είδατε και το αλλο σημερινό post για το βενζινόμετρο), δεν μπορώ να καταλάβω, το δικό μου Version S έχει στροφομετρο στις 14.500 με τα όργανα να φαίνονται ίδια με του FiiV - FiiΤ - FiiS.

Οπότε ή το δικό μου ηρθε απο Ιαπωνία με άλλα όργανα ή κάτι άλλο συμβαινει?