Όργανα

Ξεκίνησε από Antoniss37, Νοεμβρίου 22, 2018, 11:43:30 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Antoniss37

Καλησπέρα στην ομάδα!!!ειμαι κάτοχος ενός cb400 sf μοντέλο 92.(big 1). Μετά από μια γενική επισκευή που του έκανα του άλλαξα όργανα και του έβαλα αυτά με το βενζινομετρο!επιδη όμως δεν κάθονται σωστά θέλω να αλαξω τιμονοπλακα πάνω!το ερώτημα μ είναι θα κουμπώσει στον ήδη υπάρχον σταυρο η αλλάζει μαζί και ένα 2 ερώτημα αν αλλάξω την τιμονοπλακα θα μπαίνουν τα καλάμια στην τιμονοπλακα η θα εχω θέμα;ευχαριστω εκ των προτέρων..

panosp25

Αντώνη καλησπέρα.
Καταρχήν καλό θα ήταν να μας πεις πιο μοντέλο ακριβώς έχεις. Μοντέλο 92 λογικά θα πρέπει να είναι το F2n αλλά καλύτερα να σιγουρευτούμε. Επίσης πρέπει να μας πείς από ποιό μοντέλο όργανα έβαλες, ή τουλάχιστον στείλε μια φωτογραφία.
2ον η τιμονόπλακα κατά 99% θα ταιριάξει με τον σταυρό καθώς όλοι οι σταυροί εκτός από του F3s έχουν τον ίδιο κωδικό. Η διαφορά πιστεύω οτι έχει να κάνει με το χρώμα.
Τα καλάμια θα μπαίνουν γιατί έχουν ίδια διάμετρο.

itom32

Aν έχεις μοντελο FiiN του 92/93 με διπλά οργανα


και έβαλες τριπλά οργανα χρειάζεσαι τιμονόπλακα σαν όλων των άλλων πλην του FIIIS(version R) όπως πολύ σωστά ανάφερε ο Panos25. Δηλαδη τιμονοπλακα για τριπλα όργανα που φοράνε τα FIIR,FIIS,FIIT,FIIIT(versions96),FIIV,FIIIV(version S97).

JEPE

Antonis 37  νομιζω ότι έχω από FiiR αν χρειαστείς πάντως!θα σου στείλω και φώτο μόλις μπορέσω!

Alex400

Επίσης Αντώνη σου έχω στείλει Προσωπικό Μήνυμα [Π.Μ.]  για αυτό που με ρώτησες.   

Antoniss37

Παράθεση από: JEPE στις Νοεμβρίου 23, 2018, 11:40:29 ΠΜ
Antonis 37  νομιζω ότι έχω από FiiR αν χρειαστείς πάντως!θα σου στείλω και φώτο μόλις μπορέσω!
Σε ευχαριστω...στείλε μ φωτό και τιμουλα....

Antoniss37

Παράθεση από: panosp25 στις Νοεμβρίου 23, 2018, 12:10:03 ΠΜ
Αντώνη καλησπέρα.
Καταρχήν καλό θα ήταν να μας πεις πιο μοντέλο ακριβώς έχεις. Μοντέλο 92 λογικά θα πρέπει να είναι το F2n αλλά καλύτερα να σιγουρευτούμε. Επίσης πρέπει να μας πείς από ποιό μοντέλο όργανα έβαλες, ή τουλάχιστον στείλε μια φωτογραφία.
2ον η τιμονόπλακα κατά 99% θα ταιριάξει με τον σταυρό καθώς όλοι οι σταυροί εκτός από του F3s έχουν τον ίδιο κωδικό. Η διαφορά πιστεύω οτι έχει να κάνει με το χρώμα.
Τα καλάμια θα μπαίνουν γιατί έχουν ίδια διάμετρο.
Εχω το f2n όπως σωστά είπες