Καλύτερες διαστάσεις

Ξεκίνησε από vagkouts, Νοεμβρίου 13, 2018, 09:37:34 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

vagkouts

Καλησπέρα και από εμένα

διαβάζω σχετικά με τις διαστάσεις και έχω μπερδευτεί. Αυτή τη στιγμή φοράω 110 μπροστά και 150 πίσω. Οι διαδρομές είναι κυρίως μέσα στην πόλη και όχι ιδιαίτερα μεγάλες σε διάρκεια. Πρέπει να αλλάξω ελαστικά και πήγα και ρώτησα. Τους είπα πως θέλω τα BT-090 σε διαστάσεις 110 μπροστά και 140 πίσω.Μου είπαν πως δεν τα έχουν και έχουν αντικατασταθεί από άλλο μοντέλο ( δυστυχώς δεν συγκράτησα ) και πως είναι καλύτερα με το πίσω με το 150 που φοράω.
Τιμή γύρω στα 180€ ( μαζί με την ζυγοστάθμιση ). Θέλω και αλλαγή πίσω δισκόπλακας ( γύρω στα 60€ ) και τακάκια.

Τι να κάνω να επιμείνω στο 140 πίσω; Ο σημειώσω πως ο τρόπος που οδηγάω δεν είναι και ο πιο ήρεμος  :)

Σημείωση: είδα πως προτείνετε τον Ψυχογιό. ισχύει;

panosp25

Καλησπέρα Vagkouts
Πριν πούμε οτιδήποτε διάβασε πρώτα εδώ: http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=5518.0
μετά εδώ: http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=5520.0
κι αν έχεις ακόμα απορίες μιλάμε.
Όσο για την διάσταση των ελαστικών γνώμη μου είναι να μείνεις στην μαμά διάσταση 110/70 - 17 και 140/70 - 17

vagkouts

Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση γιατί τώρα που πήρα την απόφαση να τα αλλάξω δεν κρατιέμαι...( είχα κανονίσει για αύριο το πρωί )....τέτοια τρεμούρα λέμε :D

Θα ακολουθήσω την πρότασή σας και θα αλλάξω την πίσω διάσταση, έτσι για να δω πως θα πηγαίνει βρε αδερφέ

Και αν κατάλαβα σωστά πρέπει να συνεννοηθώ για παραλαβή κάρτας με Alex400 αν και εφόσον έχουν περισσέψει...

panosp25

Πολύ σωστά! Μίλα με Alex400 και θα σε καθοδηγήσει περισσότερο και σε άλλα θέματα.
και μην βιαστείς γενικά...

TEOS CB SF

Θα συμφωνήσω σε όλα με τον pano ... Όπως ακριβώς τα είπε ...

Alex400

Η ΚΑΡΤΑ σου σε περιμένει , με αυτή θα έχεις και την έκπτωση που έχουμε στα ελαστικά και αν χρειαστείς σε φρένα FERODO , DP , λιπαντικά REPSOL και LIQUI MOLY . Στα ελαστικά να εμπιστευτείς τον ΨΥΧΟΓΙΟ και αν θες οπωσδήποτε ΒΤ90 θα κοιτάξει να στα βρει και θα φτιάξει και την τιμή ....Σου στέλνω σε Π.Μ το τηλέφωνο μου για να πάρεις την κάρτα σου . Καλή συνέχεια. ;)                 

vagkouts

Καλησπέρα,

σήμερα έβαλα τα καινούργια λάστιχα στον Ψυχογιό. Τι να πω για αυτό;
Να πω για την άψογη εξυπηρέτηση; Ούτε αστικό λεωφορείο της Γερμανίας.
Να πω για την ποιότητα δουλειάς; Θα ζηλέψουν οι Ιάπωνες.

Αφού έφυγα από εκεί και νόμιζα πως πήρα αλλουνού μηχανή ;D

Έβαλα τα BT S20 EVO 110 μπροστά 140 πίσω 

Το μόνο πρόβλημα είναι πως πρέπει να περιμένω να στρώσουν  :(  ;D

Συγχαρητήρια στον Ψυχογιό για την δουλειά, συγχαρητήρια στο forum για την επιλογή!

jah

Καλοφόρετο το υπόδημα!! 8) Νομίζω έκανες καλή επιλογή!!

Όχι για τη διαφήμιση, αλλά πόσο τα έβαλες αν επιτρέπεται;;

Alex400

Καλοφόρετα , είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς σύντροχε  . Ευχαριστώ για τον καφέ, με χαρά να τα ξαναπούμε. :)       

vagkouts

Παράθεση από: jah στις Νοεμβρίου 16, 2018, 07:24:04 ΜΜ
Καλοφόρετο το υπόδημα!! 8) Νομίζω έκανες καλή επιλογή!!

Όχι για τη διαφήμιση, αλλά πόσο τα έβαλες αν επιτρέπεται;;

Έτσι νομίζω και εγώ :D....155€ για τα μέλη

vagkouts

Παράθεση από: Alex400 στις Νοεμβρίου 16, 2018, 09:26:19 ΜΜ
Καλοφόρετα , είμαστε εδώ για ότι χρειαστείς σύντροχε  . Ευχαριστώ για τον καφέ, με χαρά να τα ξαναπούμε. :)     

Εγώ ευχαριστώ! ;D

JEPE

Καλοφορετα και πάντα όρθιος συντροχε!!