Υπόδυση.

Ξεκίνησε από kat, Οκτωβρίου 03, 2018, 07:54:39 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

kat

Είμαι σε αναζήτηση υποδήματος για την οδήγηση..εσείς τί φοράτε; παπουτσι καθημςρινο, μποτα ψηλη, μποτακι, αδιαβροχο;...
Μ'ενδιαφερει η προστασια και λιγο και η αδιαβροχοποιηση.
Κατερίνα

itom32

Εγώ σε ταξίδια,(μέσες και μεγάλες διαδρομες)φορώ άρβυλα Magnum ή Pendagon ανάλογα την εποχή.Για αδιαβροχοποίηση φορώ γκέτες που καλυπτουν όλο το άρβυλο,εχουν δική τους σόλα κάτω απο του άρβυλου και κουμπώνουν με βέλκρο.(σκρατσς).Μέσα στην πόλη φορώ συνήθως κάποιο ελαφρύ sneakers.

panosp25

Σε ταξίδια ημιάρβυλο εργασίας BETA χειμώνα-καλοκαίρι.
Στην πόλη το χειμώνα αθλητικό χειμερινό και το καλοκαίρι σταράκια.

Alex400

Προσυπογράφω τα άνωθεν . [Την απάντηση του ITOM και Panosp25]. Αν επιλέξεις κάτι αισθητικά καλύτερο π.χ. DAINESE θα έχεις θέμα αδιαβροχοποίησης 1000% .... Ακόμα και με μεμβράνες τύπου D-DRAY ή GORE-TEX θα βάλει νερά....ΟΙ γκέτες τον χειμώνα είναι μονόδρομος .ΔΕΝ γλιστράνε και είναι αδιάβροχες. Όσο αφορά την αγορά θα πρότεινα ανεπιφύλακτα τα μαγαζιά στοκ στις επώνυμες μάρκες όπως DAINESE , ALPINESTARS , UVEX.                         

kat

Μια χαρά τοτε, γιατι εχω ηδη Magnum αρβυλα για τη δουλεια. Οποτε στις βολτες θα βαζω αυτην, ειναι και αδιαβροχη.
Κατερίνα

jah

Ανάλογα τι θέλεις να κάνεις, εξοπλίζεσαι αντίστοιχα.. Αν θέλεις να κάνεις ταξίδια, παίρνεις μπότες. Αν θέλεις κάτι για την πόλη, παίρνεις μποτάκι ή παπούτσι ορειβατικό (ανάλογα τι χρήματα δίνεις, μπορείς να έχεις προστασία 100% για πολλές ώρες με πολλή βροχή).

Προσωπικά, τις μπότες της Dainese που έχω, τις έχω δοκιμάσει σε ταξίδι 2 ωρών με καρέκλες και δεν πήραν σταγόνα. Τώρα αν εσύ κινείσαι όλη μέρα στη βροχή, όντως οι γκέτες είναι μονόδρομος..

panosp25

Σχετικό, χιουμοριστικού χαρακτήρα αρθράκι
https://www.bikeit.gr/etairies-diafora/item/20179-odigontas-me-sagionara-kai-oi-ofeleies-sto-koinoniko-synolo?m=1

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


kat

Κατερίνα