Kάρτα μέλους go4it

Ξεκίνησε από itom32, Αυγούστου 06, 2018, 11:19:10 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

Γειά χαρά σε όλους.Αρκετές φορές στο παρελθόν υπήρξε η ιδέα της κάρτας μέλους του go4it.Για μένα όσες φορές διάβαζα τέτοιου είδους τόπικ,πίσω στο 2010 περίπου,πάντα με άρεσε και με κέντριζε το ενδιαφέρον σαν ιδέα.Στα δικά μου μάτια και μόνο η κίνηση του να υπάρχει κάρτα μέλους αυτού του φόρουμ και να την έχω σήμαινε οτι συμμετέχω σε  μια δική μου μοτοοικογένεια και αυτό και μόνο μου έφτανε.Αν και οι προσπάθειες εκείνες δεν πήραν μορφή πολλά πράματα άλλαξαν.Πολλά όμορφα πράματα συνέβησαν που θα τα ζήλευαν πολλές μοτο κοινότητες.Φανελάκια με το λογότυπο του φόρουμ τυπώθηκαν και μοιράστηκαν,το φόρουμ κατηγοριο ποιήθηκε για ευκολότερο ψάξιμο-διάβασμα,εγχειρίδια μεταφράστηκαν στα Ελληνικά και πολλά άλλα.Ολα αυτά,απο ανθρώπους που είχαν μόνο μεράκι και αγάπη για το Superfour και αυτήν την κοινότητα.Τους ευχαριστώ όλους για την προσφορά τους το ενδιαφέρον και την ενεργή συμμετοχή στο go4it.
Ηρθε ο καιρός λοιπόν φτιάξουμε κάρτες μέλους του go4it,της παλαιότερης και μόνης μοτο κοινότητας για το CB400Superfour.H ιδέα υπήρξε μετά απο πολύ καλή προσφορά που υπήρξε στον φίλο Alex400 απο την εταιρία ελαστικών https://psihogios.gr/ σε άριστη τιμή.Τα πράματα λοιπόν σκεφτήκαμε να είναι κάπως ετσι.
1. Υποχρέωση για αυτούς που θα πάρουν τις κάρτες είναι να ενημερώσουν το σάιτ την μέρα που άλλαξαν λάστιχα.
2. Οι κάρτες είναι περιορισμένες  και προτεραιότητα έχουν τα μέλη του φόρουμ.
3. Οι κάρτες είναι προσωπικές και δεν μπορούν να χρησιμοποιηθούν από τρίτους αλλά μόνο να τις επιδείξουν τα μέλη του φόρουμ για κάποια επιπλέον έκπτωση για τρίτους.
4. Η προσφορά για τα ελαστικά είναι για ένα σετ το χρόνο.
5. Εκτός από ελαστικά πιθανόν να τρέξουν προσφορές σε αναλώσιμα και ανταλλακτικά.
Θα πρέπει να αναφέρω οτι οι κάρτες θα φτιαχτούν δωρεάν μετά απο την ευγενική προσφορά του μέλους Alex1000 τον οποίο και ευχαριστούμε θερμά.

itom32

Xάρη στον Αlex400 και τις φιλότιμες προσπάθειες του έτοιμες οι κάρτες.Τώρα εκτός απο τα ευχαριστώ θα ήθελα να εκθέσω εναν προβληματισμό.Το πως θα μπορούσε αυτή η κάρτα να ισχύει γενικά για προσφορές σε ενδεχόμενους συνεργάτες του φόρουμ.πχ σε λιπαντικά,σε αντ/κα και αναλώσημα.Ας πούμε εγώ είχα πρόταση απο την Repsol gr. για έκπτωση 20% στα λιπαντικά που αφορούν το sf.
Iσως αν μαζί με τα στοιχεία του κατόχου της κάρτας αναγραφόταν πχ και το nickname το όνομα δηλ.του κατόχου στο φόρουμ;
Κάθε ιδέα καλοδεχούμενη.

Alex400

Καλησπέρα σύντροχοι . Έχω στα χέρια μου τις κάρτες μέλους που προορίζονται για τα μέλη του φόρουμ της Αθήνας και μένει μόνο να ορίσουμε τη πρώτη συνάντηση για να μοιραστούν. Επειδή θα λείπω από 10 έως 15 Αυγούστου περιμένω μηνύματα από όσους θέλουν να βρεθούμε σήμερα ή αύριο .Οι κάρτες αυτές είναι αποτέλεσμα μιας ομαδικής δουλειάς και προσφοράς προς την ομάδα. Θα ευχαριστήσω το μέλος του φόρουμ ALEX1000 και την εταιρία ALKODI GROUP που μας τις εκτύπωσαν δωρεάν . Η προσφορά της τιμής των ελαστικών από
την εταιρία  Ψυχογυιός  και του μέλους του φόρουμ Τάκης Ψυχογοιός, που θέλω θερμά να τους ευχαριστήσω,αποδεικνύει ότι λειτουργούμε
με τα υψηλότερα στάνταρ. Γιατί το όνομα ΨΥΧΟΓΥΙΟΣ  είναι άρρηκτα συνδεδεμένο με την ποιότητα και τον επαγγελματισμό. Τις καλύτερες 
ευχές μου στον ΑΝΔΡΕΑ ΨΥΧΟΓΥΙΟ που συμμετέχει στον δυσκολότερο αγώνα μοτοσυκλετών. Στο ΝΗΣΙ . ISLE OF MAN. Υπό μελέτη βρίσκονται και άλλες προσφορές σε αναλώσιμα όπως λιπαντικά, εάν οριστικοποιηθούν θα υπάρξει ενημέρωση. Γιαυτό ιδιαίτερη προσοχή στις κάρτες που είναι ΠΡΟΣΩΠΙΚΕΣ και εάν τις χάσουμε ΔΕΝ αναπαράγονται. Η τιμή των ελαστικών μας για τα S20 EVO BRIDGESTONE έχει κανονιστεί 150 ευρώ.                                                                             

itom32

Τις ευχαριστίες μου στην εταιρία και τις θερμότερες ευχές κι απο εμένα στον Ανδρέα Ψυχογιό για καλή δύναμη στο ΙSLE OF MAN

panosp25

Καλησπερα κι από μενα και πολλα ευχαριστω στον Αλεξη, (Alex400), στον Alex1000 και στον Ψυχογιο. Ενα μεγαλο μπραβο στον Alex400 για την ιδεα και το τρεξιμο από ψυχογιο σε Alkodi και παλι πισω. Αυτο δειχνει οτι ολοι μαζι κι ενας ενας συνθετουμε οχι ισως, αλλα την καλυτερη μοτοπαρεα και μοτοφορουμ που παιζει. Καλη επιτυχια και καλη δυναμη στον Ψυχογιο. Μετα το σεντονι εχω να πω και μια ιδεα. Οσο αφορα τα λαστιχα, προτεινω πισω απο καθε καρτα να αναγραφεται το nickname του κατοχου της καρτας κι οταν βαζει λαστιχα να αναγραφεται η ημερομηνια αλλαγης στην καρτα, να αναφερει στο forum ποτε εκανε την αλλαγη και να διασταυρωνεται με τον Τακη απο τον Ψυχογιο.
Αυτα.
Ευχαριστω και παλι!
Μπραβο και παλι!

ammo77

Παιδιά δεν έχω λόγια,
Respect!!!
Αυτή η 'παρέα' είναι που μας ενώνει και όχι το φόρουμ, η προσωπική επαφή, οι μοτοβόλτες και πάνω απ' όλα η αγάπη για την μοτοσυκλέτα!
Καλή συνέχεια στους οργανωτές αυτής της προσπάθειας κι εγώ από την πλευρά μου θα κάνω ότι μπορώ...

Alex400

Αυτή η προσπάθεια δεν θα είχε γίνει αν δεν είχαμε πιει εκείνο τον καφέ  στη Θεσσαλονίκη. Γιατί εκεί καταλάβαμε ότι ήμαστε όλοι μαζί.
Μία παρέα , μία ομάδα. Ότι και να κερδηθεί εδώ δεν έχει ουσία αν δεν καταφέρουμε να είναι το ίδιο εκεί. Η προσπάθεια ανήκει σε εκείνη την
παρέα και ελπίζω να είναι μόνο η αρχή.                             

TEOS CB SF

Δυστυχώς την συνάντηση την είχα χάσει .. ελπίζω στο μέλλον. . Πάντως είναι ευχάριστο που ζωντανεύει το Φόρουμ σιγά σιγά

JEPE

Καλημέρα σε όλους!πολλά συγχαρητήρια στους συντονιστές του φόρουμ και ένα μεγάλο ευχαριστώ στους δημιουργούς της κάρτας και
Στης εταιρίες που σε αυτές της δύσκολες εποχές
στηρίζουν με της προσφορές τους!

Alex400

jepe κάποιος είχε πει ότι στη Θέα Δηλαβέρη ,δεν θα μας άφηναν ποτέ οι μηχανές να ανέβουν πάνω. [Υπάρχουν τρία πάρκινγκ] και η εικόνα
των  CB σε ένα χώρο που φιλοξενεί  έργα καλλιτεχνών από μάρμαρο [ ήταν γύρω μας στον περιβάλλοντα χώρο] θα ενοχλούσε. Ήσουν εκεί
και ανέβασες τη μηχανή πάνω και κανείς δεν μας ενόχλησε ποτέ. Γιαυτό λέω την επόμενη συνάντηση να τη στήσουμε μαζί και αυτή τη φορά
να έχεις διαλέξει εσύ το μέρος. Γιατί έτσι κάνουμε στο GO 4 IT καθένας από εμάς βάζει και ένα λιθαράκι. ;)                                       

Alex400

Η νέα συνάντηση για τις κάρτες μέλους του go4it είναι στις 30 Αυγούστου, στις 17:30 στο Flocafe (Ποσειδώνος 1 & Μωραϊτίνη, Δέλτα Φαλήρου - εντός Vlillage Centre). Πριν το τέλος της οδού Μωραϊτίνη και μετά τα δύο πάρκινγκ, στα δεξιά θα βρείτε μία πόρτα που θα μπείτε με τις μηχανές και θα σας βγάλει κάτω από τη γυάλινη αψίδα. Εκεί μπορείτε να παρκάρετε τις μοτοσυκλέτες και θα είναι δίπλα μας

https://www.google.com.br/maps/place/Flocafe/@37.9347766,23.6920633,17z/data=!3m1!4b1!4m5!3m4!1s0x14a1bc3dc7b570d5:0x33dabd95a4eb979e!8m2!3d37.9347766!4d23.6940133

Antoniss37

Καλησπέρα και από εμένα!πηρα και εγω σαν νέο μέλος της παρέας την κάρτα μέλους!πρωτη συνάντηση με τα αλλά μελοι...ανυπομονώ και για άλλες συναντήσεις...

itom32

Παράθεση από: Antoniss37 στις Αυγούστου 30, 2018, 09:21:01 ΜΜ
Καλησπέρα και από εμένα!πηρα και εγω σαν νέο μέλος της παρέας την κάρτα μέλους!πρωτη συνάντηση με τα αλλά μελοι...ανυπομονώ και για άλλες συναντήσεις...
Με το καλό και άλλες συναντήσεις.Στην πανελλήνια που θα οργανώσουμε θα ήθελα να δω συμμετοχες. Οπότε σέρβις τα superfour και φτιάξτε "μ@λ@κές" σέλες για αντοχή στην οδήγηση.

billys07

Παρελαβα και εγω την καρτα μου σημερα, ενα μεγαλο μπραβο σε οσους εχουν δουλεψει γιαυτες της καρτες, το μερος που μας φιλοξενησε σημερα αψογο! Ευχομαι να γνωρίσω σε καποια επόμενη βολτα η συνάντηση τους υπολοιπους που δν προλαβα και ειδικα τους βορειους!

Geo

Γεια χαρα σε ολους!! Χθες καναμε μια ωραια μαζωξη με σκοπο να δωθουν οι καρτες μελους, οπου παρελαβα κι εγω τη δικη μου. Επιτελους γνωρισα κι απο κοντα ατομα που ειχαμε επικοινωνια ειτε εδω ειτε στο φβ αλλα κι αλλους φιλους/συντροχους της σελιδας που μας ενωνει η ιδια super(four) αγαπη κι ανυπομονω να γνωρισω και τους υπολοιπους (φημες λενε για εκδρομες, υπαρχει κι αυτος ο αστικος μυθος για μια συναντηση κορυφης μεταξυ βορρα και νοτου, για μια μαζωξη καθηλωτικη με μοιρασμενες αποστασεις για να μαστε και δικαιοι....) ρε Σαλονικα, παμε καναν Βολο για τσιπουρα??