Μοτοβολτα 2018

Ξεκίνησε από itom32, Απριλίου 27, 2018, 03:38:46 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

19-20-21 Μαϊου-Μοτοβολτα 2018.Αισιοδοξούμε οι ομάδα των βόρειων να βγάλουμε τον γύρο της λίμνης των Κρεμαστών.Παρακάτω το δρομολόγιο της πρώτης ημέρας.Σε περίπτωση που υπάρχει θέληση για συμμετοχή απο την νότια ομάδα μπορούμε να βρεθούμε σε κάποιο σημείο.
https://goo.gl/maps/uAZeATUNixs
To δρομολόγιο των άλλων 2 ημερών σε επόμενες αναρτήσεις.

TEOS CB SF

Πολύ καλά το παρουσιάζεις το θέμα itom ... Φυσικά και είμαι μέσα ...

ammo77

Μια και για μένα παρακαλώ,
Δλδ είμαι μέσα....  ;D

TEOS CB SF

Ωραία Αντώνη ... οπότε εαν έχουν Καλώς τα πράγματα θα ειμαστε τουλάχιστον τέσσερα cb ... να τονίσω και εγώ ότι όποιος επιθυμεί μπορεί να έρθει σε ένα τμήμα της διαδρομής η ακόμη εαν είναι κάποιος νότιος μπορεί να έρθει από την δεύτερη μέρα 20 Μαΐου .. πληροφοριακά για μια ακόμη Χρόνια θα πέσει πολύ ψήσιμο και κοψίδια. ..

TEOS CB SF

Καλημέρα .. λοιπόν οποίος επιθυμεί να συμμετέχει στην βόλτα από το Φόρουμ καλό είναι να το δηλώσει ώστε να κανονίσουμε σχετικά ... το πρόγραμμα έχει βγει πληροφοριακά οι διανυκτερεύσεις θα είναι σε σκηνές και το συνολικό κόστος μαζί με βενζίνες για όποιον ακολουθεί το πρόγραμμα θα είναι 100 ευρώ έως 120 ..

TEOS CB SF

Ώρα συνάντησης θα είναι η 07:00 στην Χαλκιδονα απο εκεί θα κινηθούμε αποφεύγοντας τα διόδια και για κάποιον που δεν ξύπνησε η επιθυμεί στις 07:50 θα περνάμε από το Olympus Plaza στον Κορινο (δεν θα υπάρξει στάση για εμάς που ξεκινάμε από Χαλκιδονα ) οπότε εαν κάποιος δεν αναμένει εκεί θα φύγουμε για να συνεχίσουμε την διαδρομή για Τρίκαλα μέσο Ελασσόνας... Πρώτη μεγάλη στάση για καφέ κ πρωινό θα γίνει στα Τρίκαλα κατά τις 11:00 ..  κάπου εκεί θα γίνει και φουλαρισμα διότι μετά αρχίζει το ανέβασμα τις Πίνδου και στην ουσία το καλό της βόλτας μας ...

jah

Δεν έχω κάποια εικόνα για το αν θα μπορέσω να έρθω στην εκδρομή.. Είναι λίγο νωρίς ακόμα, δυστυχώς.. Προφανώς και ψήνομαι!! Ωστόσο έχει βγει πρόγραμμα και για τις υπόλοιπες μέρες;;

itom32


TEOS CB SF

Το βασικό για την μοτοβολτα και φέτος είναι να μπορεί κάποιος 19-20-21 Μαΐου  Από εκεί και πέρα τα συννολικα χλμ θα είναι σχεδόν 1000 οι διανυκτερεύσεις θα γίνονται σε σκηνές .. Στην ουσία η  διαδρομη θα είναι από όσο το δυνατόν εκτός Εθνικής οδού από εναλλακτικά δρομολόγια με πολύ πράσινο  Και στόχος είναι να διαβούμε πολλά χωριά περιμετρικά της λίμνης Κρεμαστων στον νόμο Ευρυτανίας. .. Επίσης το πιο νότιο τμήμα της διαδρομής θα είναι η μόνη Προυσου .
Στην επιστροφή θα διανύσουμε την Πίνδο από την δυτική πλευρα της έως το Ανήλικο Μετσόβου  ...
Τέλος για όποιον ακολουθεί το πρόγραμμα μας το κόστος του τριημέρου θα είναι 100 έως 120 ευρώ μαζί με τις βενζίνες. ..
Απαραίτητη προϋπόθεση συμμετοχής είναι Η ΚΑΛΉ ΔΙʼΘΕΣΗ. .. ;D

jah

Με βαριά καρδιά έχω να πω πως δεν θα καταφέρω να έρθω στην εκδρομή..  :(  Έκατσε γεμάτο τετραήμερο και δεν υπάρχει πιθανότητα να βρεθεί αντικαταστάτης.. Φάτε, πιείτε, κάψτε λίγο λάστιχο και για μένα..

Alex400

Δεν έχω δυνατότητα να απουσιάσω άρα και να παρευρεθώ σε αυτή την όμορφη μάζωξη . Οψόμεθα για άλλη φορά .
Θερμή παράκληση προς παρευρισκόμενους  , δυο σφηνάκια jack κάτω απ τα αστέρια και αρκετό καμένο λάστιχο .
Με τις καλύτερες ευχές να σας συνοδέψουν , ένας  νέος στην ομάδα .                       

TEOS CB SF

Δεν πειράζει. .. ελπίζω κάποια φορά να βολέψει και να είμαστε αρκετά cb ακια. .. φιλόδοξο ότι θα μπορέσω να ανεβάσω καμία φώτο. .

jah

Ο λαός ζητάει φωτογραφίες από την προετοιμασία!! Χάρτες, μπαγκάζια κλπ!!

TEOS CB SF

Σήμερα αγόρασα ακόμη δύο (χταπόδια ) για να μπορέσω να τα δέσω όλα πάνω ... Για ξανά πες μου τρόπο να ανεβάσω φωτο διότι είναι το χρόνιο πρόβλημα που δεν μπορώ να λύσω ... >:(

Alex400

Καλησπέρα σύντροχοι .  Δεν είχα την ευκαιρία να σας γνωρίσω από κοντά  στη πρόσφατη εκδρομή , οι υποχρεώσεις αμείλικτες και ανελαστικές . Έτσι μου μένει αυτό το  βήμα για να ευχαριστήσω όσους δούλεψαν για αυτό το χώρο  Ένα χώρο που το ΕΜΕΙΣ  είναι πάνω από το ΕΓΏ . Το κόσμημα του χώρου δεν είναι η βιβλιοθήκη , τα manual, οι συμβουλές αλλά αυτοί που τα έβαλαν εκεί . ΕΠΈΛΕΞΑ να συνεχίσω ως μοτοσυκλετιστής  με CB400SF . Αν είχα την δυνατότητα στο γκαράζ θα βρίσκονταν GPZ750TURBO , DUCATI 916 , HUSKY 510 TX ,MV AGUSTA750SS [του 76], CB1100R, ΚΑΙ πάλι η μηχανή μου θα ήταν το CB400SF . Το ΓΙΑΤΊ το ξέρουν  μόνο κάτι τύποι στη Θεσσαλονίκη . Οι  Αθηναίοι ας μπουν στον κόπο να απαντήσουν στο [ΚΑΦΈ ΟΙ ΝΌΤΙΟΙ] μπας  και γνωριστούμε .... >:( ;) ;D