Αποστολέας Θέμα: Εξολκεας - περτσιναδορος αλυσίδας κίνησης  (Αναγνώστηκε 1053 φορές)

Αποσυνδεδεμένος TEOS CB SF

• Elite
  • *
  • οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
Απ: Εξολκεας - περτσιναδορος αλυσίδας κίνησης
« Απάντηση #30 στις: Απρίλιος 13, 2020, 03:17:25 μμ »
Γιάννη με μια πρώτη ματιά που το βλέπω δείχνει πιο αξιόπιστο από αυτό που είχα πάρει εγώ ..

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
« Απάντηση #31 στις: Απρίλιος 13, 2020, 03:48:36 μμ »
Δεν ξέρω τι λέτε,εγω πάντως εχω σκοπό στο κοντινό μέλλον να πάρω το εργαλείο της DID.Eίναι αθάνατο και κάνει εγγυημένη δλειά.

Αποσυνδεδεμένος TEOS CB SF

• Elite
  • *
  • οποιος φοβαται πεφτει και κοιμαται
« Απάντηση #32 στις: Απρίλιος 13, 2020, 08:25:31 μμ »
Δεν ξέρω τι λέτε,εγω πάντως εχω σκοπό στο κοντινό μέλλον να πάρω το εργαλείο της DID.Eίναι αθάνατο και κάνει εγγυημένη δλειά.
Αυτό μπορεί να είναι αθάνατο ,,,,,αλλά η τιμή του είναι θανατηφόρα ..
Για να το κάνει κάποιος απόσβεση θα πρέπει να αλλαξει καμία 150 φορές αλυσίδα Γιάννη ..
Μια φορά που είχα θέμα είχα πάει έως ένα συνεργείο με περασμένα όλα επάνω και μου πήρε 10€ ..

Αποσυνδεδεμένος itom32

• Administrator
  • Gold
  • Eyes on the Stars
« Απάντηση #33 στις: Απρίλιος 13, 2020, 09:58:21 μμ »
Αυτό μπορεί να είναι αθάνατο ,,,,,αλλά η τιμή του είναι θανατηφόρα ..
Για να το κάνει κάποιος απόσβεση θα πρέπει να αλλαξει καμία 150 φορές αλυσίδα Γιάννη ..
Μια φορά που είχα θέμα είχα πάει έως ένα συνεργείο με περασμένα όλα επάνω και μου πήρε 10€ ..
Ναι αλλα το DIY είναι τέχνη και αν πάω σε συνεργειο και θα χάσω αυτήν την τέχνη και δεν θα είμαι 100% σίγουρος οτι η δλεια εγινε σωστά.Οχι οτι θα φταίει το συνεργείο εγω είμαι ψειρας... ;)

Αποσυνδεδεμένος panosp25

• Administrator
  • Elite
« Απάντηση #34 στις: Απρίλιος 13, 2020, 10:30:59 μμ »
Γιάννη θα συμφωνήσω. Έχουμε δώσει χρήμα χρονο και πόνο στα μηχανακια γιατι θελουμε να ξέρουμε τι εχουμε κανει. DIY κι εγω...

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος giannis_t

• Δημοφιλές μέλος
« Απάντηση #35 στις: Απρίλιος 13, 2020, 11:37:55 μμ »
Μα για αυτό προτείνω το afam γιατί και έχει μια μπραντα άρα κάτι θα λέει από ποιότητα και έχει άπλη κατασκευή/τρόπο λειτουργίας και είναι και οικονομικότατο.
Προφανώς το DID θα είναι ανώτερο αλλά άμα παίρναμε σε όλα τα ακριβότερα...
Φυσικά ο καθένας μπορεί να διαλέξει απλά ήθελα να φανεί και μια οικονομική λύση που δούλεψε καλά σε αντίθεση με τα no name/κινέζικα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

Αποσυνδεδεμένος Alex400

• VIP
« Απάντηση #36 στις: Απρίλιος 14, 2020, 03:26:17 μμ »
giannis_t κατανοώ ότι κατέχεις την τεχνική θα προσθέσω μόνο μία σημείωση ως προς την εργασία στο πριτσίνωμα . Για να μην πιέσουμε παραπάνω [και ''μαγκώνει'' ο κρίκος της αλυσίδας] ούτε λιγότερο [και δεν είναι ασφαλείς] μετράμε με παχύμετρο ένα άλλο κρίκο έτοιμο στην αλυσίδα[ανάμεσα στα δύο πριτσίνια] και μεταφέρουμε τη διάσταση σε αυτόν που πριτσινώνουμε . Όσο αφορά τα επαγγελματικά εργαλεία πριτσινώματος  [ειχα εργαστεί στην αντιπροσωπεία της TSUBAKI JAPAN ...] καταστρέφονται [τα άκρα-ζουμπάδες] εξαιρετικά γρήγορα [20-30 αλυσίδες] . Για αυτό και τα αντικαθιστούν δωρεάν ή με χαμηλό κόστος . Γιατί δεν φτιάχνετε ένα πριτσιναδώρο  DIY βαρέως τύπου που είναι απλή κατασκευή ;   https://www.youtube.com/watch?v=p4ni_o1BPtQ

Αποσυνδεδεμένος giannis_t

• Δημοφιλές μέλος
« Απάντηση #37 στις: Απρίλιος 14, 2020, 03:41:45 μμ »
Σε αυτό που σας έδειξα είναι αρκετά πλάτη και έτσι έχεις τον δίπλα κρίκο για οδηγό. Οπότε σου δίνει ένα μπουσουλα και σε αυτό το κομμάτι.

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.