Ελληνικό εγχειρίδιο συντήρησης

Ξεκίνησε από panosp25, Απριλίου 12, 2018, 09:05:53 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

microvios

Πάνο, είσαι μεγάλη ψυχή. Και να σκεφτείς πως το 2014, στο τσάκ ήμουνα να γραφτώ για Γιαπορώσικα... Θα σώσεις κόσμο. Ευγε.
It ain't over till it's over

panosp25

Καλησπέρα στην παρέα!
Μετά το ποστ "Η καινούργια ομορφιά" http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=5602.0
και μετά από όσα έχει κάνει για μας, είπα κι εγώ να κάνω ένα δώρο στον Φίλο Αλέξανδρο για τα καλορίζικα.
Στο link λοιπόν αυτό θα βρείτε το αναβαθμισμένο manual με τις λεπτομέρειες για τα FIIT και FIIIT (VersionS).

http://www.mediafire.com/file/6odbofpz9idyvtu/CB-400SF_Manual_EL.pdf/file

Για να παραμείνει όμορφη "η καινούργια ομορφιά"!  ;)

Alex400


Ποντιος χρηστος

Καλησπέρα και από εμένα. Θα ήθελα και εγώ να ευχαριστήσω εσένα Πάνο για την υπέροχη αυτή τη δουλειά που έχεις προσφέρει για μας εδώ τι λες για το go for it κυρία Τούμπα
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

IMgiann

Επίσης πολύ καλό upload!! :D μπράβο και πάλι μπράβο

skull

Καλημέρα στην ομάδα. Είμαι καινούργιο μέλος και προσπαθώ να ολοκληρώσω την "βιβλιοθήκη" μου για την γριούλα μου, ειδικά με τα μεταφρασμένα documents!

Δυστυχώς τα links για το Ελληνικό εγχειρίδιο συντήρησης, το Ελληνικό εγχειρίδιο επισκευών και το Ελληνικό εγχειρίδιο χρήστη CB 400 SF δεν ισχύουν πια. Μήπως τα έχει κάποιο μέλος να τα ξανανεβάσει?

Ευχαριστώ εκ των προτέρων, για τον κόπο που τραβήξατε για να τα μεταφράσετε στα Ελληνικά!

panosp25

Χαιρετώ την ομάδα

Μετά από τις εξελίξεις των ημερών με λύπη μου αντιλήφθηκα πως το εν λόγω manual όπως και τα υπόλοιπα, διακινούνται από κάποιους επιτήδειους στη "ζούλα" έναντι χρηματικού αντιτίμου. Αν έχει συμβεί σε κάποιον ζητώ ειλικρινά συγγνώμη αν κάποια ενέργεια μου οδήγησε σε αυτό και να ενημερώσω άπαντες πως ουδέποτε ζήτησα ή σκέφτηκα να πουλήσω ή να αποκομίσω οικονομικά οφέλη από τα manual.
Σκοπός μου ήταν να βοηθήσω τους κατόχους των CB εφόσον δεν υπήρχε κάποιο manual έστω και στα αγγλικά. Ιδέα συντρόχου ήταν να μείνει στο forum για να στηρίξουμε αυτή την ομάδα και συμφώνησα. Με τον καιρό άρχισε να εξελίσσεται σε σήριαλ. Με τα πολλά με κούρασε πολύ το θέμα αυτό.
Για να κλείσει η ιστορία και να μην ξανασχοληθούμε με αυτές τις "ίντριγκες" τα manual δίνονται εδώ ελεύθερα για όλους με δική μου ευθύνη και πρωτοβουλία.

Όπως αναφέρεται και μέσα στα ίδια ο συντάκτης ουδεμιά ευθύνη φέρει για τυχών παραλείψεις και ζημιές που μπορεί να δημιουργηθούν από την χρήση τους. Ο εφαρμοστής φέρει ιδία ευθύνη.
Αν κάποιος από δω μέσα πλήρωσε για τα ελληνικά manual ειλικρινά λυπάμαι. Μπορώ ως εξιλέωση να κεράσω μια μπύρα στην εκδρομή.
Αν κάποιος πήρε λεφτά για να τα διακινήσει ας το έχει βάρος στη συνείδησή του.

Το link εδώ:
https://www.mediafire.com/file/4u9zjtlzzi55bek/CB-400SF_Manual_EL.pdf/file
και ο κωδικός "go4it" τιμής ένεκεν.

Υ.Γ. Γιάννη συγγνώμη αλλά ό,τι έγινε ξεπέρασε τις προσδοκίες μου. 

Alex400

Ολοι ξέρουμε τι κόπο έβαλες για έμας . Ολοι επίσεις ξέρουμε οτι αποκλείεται να ζήτησες απο κάποιον χρήματα . [ Κανεις απο όσο ξέρω απο εμάς ΔΕΝ ζήτησε χρήματα για κάτι τέτοιο .] Πάντα οι άλλες ομάδες ήθελαν πρόσβαση σε αυτό το αρχείο .

itom32

Δεν θελω να μιλησω για το θεμα,Πανο.Αυτοι που ασχολουνται με το φορουμ ξερουν.Οι υπολοιποι ειναι περαστικοι και απο το φορουμ και απο το superfour και προπαντων απο καθε εννοια μοτοσυκλετισμου.Και κατι ακομη.Χρειαζονται πολλα περισσοτερα απο ενα μανουαλ για να δωσει κανεις λυση σε οτι αφορα την μοτοσυκλετα και οτι εχει σχεση με αυτην.Μερικοι δεν θα τα βρουν ποτε.

Hussar


panosp25

Παράθεση από: Alex400 στις Μαΐου 20, 2021, 05:41:10 ΜΜ
Ολοι ξέρουμε τι κόπο έβαλες για έμας . Ολοι επίσεις ξέρουμε οτι αποκλείεται να ζήτησες απο κάποιον χρήματα . [ Κανεις απο όσο ξέρω απο εμάς ΔΕΝ ζήτησε χρήματα για κάτι τέτοιο .] Πάντα οι άλλες ομάδες ήθελαν πρόσβαση σε αυτό το αρχείο .
Αλέξανδρε εδω είναι το φόρουμ. Δεν έχει σχέση με καμία άλλη ομάδα, ουτε φιλική, ουτε εχθρικη. Με κούρασε αυτο. Ας το αφήσουμε σε αυτους που το γουσταρουν. Αν έχω αδικο...

Στάλθηκε από το Lenovo K33a48 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


JEPE

Panos εδώ στο φόρουμ δεν μας δένει ένα manual! μας έχει δέσει που κάποιοι πήγαν Θεσσαλονίκη για να γνωριστούν με τους εκεί συντροχους που στης εκδρομές κοβαν ταχύτητα για να περιμένουν κάποιους πιο αργούς,που με το ροχαλιτο τους διωχναν τους υπολοιπους κατασκηνωτες, που φαγαν μισό ψημένες πατάτες και της είπαν ότι είναι τέλειες, που μπορεί να κάνουμε έναν χρόνο να βρεθούμε αλλά μόλις βρισκομαστε γινόμαστε όλοι μια αγκαλιά!
Όλα αυτά είναι το superfour(go4it) σε ευχαριστούμε για όλα όσα έχεις κάνει και φυσικά και όλους όσους το ξεκινησαν

Στάλθηκε από το STK-LX1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk