Τσιμούχες πίσω ανάρτησης (Showa)

Ξεκίνησε από panosp25, Ιουνίου 15, 2017, 12:17:42 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

wolfi


panosp25


wolfi



itom32

Δεν θελετε να πάρετε πράματα απο Αυστραλία.Θα σας ταράξουν στο τελωνίο. Διαπιστωμένα.

panosp25

Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 04, 2020, 09:00:01 ΜΜ
Δεν θελετε να πάρετε πράματα απο Αυστραλία.Θα σας ταράξουν στο τελωνίο. Διαπιστωμένα.

Γιάννη το δεύτερο είναι από Αμερική. Απο εκεί τι παίζει? ξέρει κανείς?

itom32

Παράθεση από: panosp25 στις Μάρτιος 04, 2020, 09:07:45 ΜΜ
Παράθεση από: itom32 στις Μάρτιος 04, 2020, 09:00:01 ΜΜ
Δεν θελετε να πάρετε πράματα απο Αυστραλία.Θα σας ταράξουν στο τελωνίο. Διαπιστωμένα.

Γιάννη το δεύτερο είναι από Αμερική. Απο εκεί τι παίζει? ξέρει κανείς?
Αν και δεν έχω εμπειρία με αγορές απ'εκει,νομίζω το καθεστώς είναι ίδιο.Οτι είναι εκτός ΕU στο κεφάλι διασάφηση εισαγωγής,δασμοί και φαπα!

jah

Παράθεση από: wolfi στις Μάρτιος 04, 2020, 10:34:25 ΠΜ
Νίκο εσύ δεν ήσουν πού έκανες τα τερματικά για τα πίσω αμορτισέρ στον άλλον με τίς τσιμουχες

Ναι, τα είχα κάνει, με 7,5€ νομίζω το ένα..

Όσο για το τελωνείο, είναι λίγο ζήτημα τα της Αμερικής.. Αν είναι απλά δύο τσιμουχάκια σε έναν φάκελο, κατα πάσα πιθανότητα δεν θα τα κρατήσουν, αλλά και πάλι είναι λίγο ρίσκο..

wolfi


itom32

Για ακομη μια φορα εισαι ωραιος Λυκε.Μεγαλο ψαχτηρι κι εσυ. ;)

jah

Το σημαντικότερο όλων, νομίζω, είναι η λίστα με τη συμβατότητα των μοντέλων!! Πολύ δυνατή εύρεση!!

Ποντιος χρηστος

.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

giannis_t

Μπράβο κι από μένα για το ψάξιμο.
Αφού αυτό επιβεβαιώνει ότι του Cr80 είναι ίδιες πήγα και παρήγγειλα από την αντιπροσωπεία δύο σετ. 35 περίπου και τα 2 σετ, νομίζω το site αυτό είναι λίγο τσιμπιμένο.
Και επειδή δεν θυμάμαι αν το είχα αναφέρει υπάρχει γνωστός αναρτησάς που είπε ότι μπορεί να μου αλλάξει όλο το έμβολο (κεφαλή;) με τιμή λίγο πάνω από την κεφαλή.

Αλλά με μια ακόμα αναζήτηση υπάρχει καια αυτό το κιτ από αγγλία: https://www.ebay.com/itm/All-Balls-Rear-Shock-Seal-Head-Kit-40x14-For-Honda-CR-80RB-1996-2002-86-02-MX/361930565426?hash=item5444be2732:g:XnAAAOSwWxNYzB35
Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

Ποντιος χρηστος

τελικα?
πηρε καποιος και αν ναι απο που?εγινε ορθη δουλεια?
μονος.
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

giannis_t

Χρήστο εγώ έχω πάρει τσιμούχες ξύστρες σετ CR80 γνήσιες από Δαβανόπουλο, αλλά δεν έχω βρει το χρόνο να ασχοληθώ ακόμη λόγο υποχρεώσεων. Οπότε δεν μπορώ να πω με σιγουριά κάτι.
Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.