DIY υποπιεσομετρα καρμπυρατερ

Ξεκίνησε από wolfi, Ιανουαρίου 02, 2015, 02:54:19 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

wolfi

Μιας και  έχω πει εδώ και πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυ καιρο οτι θα φτιάξω μια τετράδα για να μην μας πιάνουν τον κώλο για μια ''απλή ρύθμιση''(συγχρονισμό)  τετράδας καρμπιρατέρ ήρθε λοιπον η ώρα της υλοποιησεις.
   

Το μόνο που μένει τώρα ειναι να τα βάλω σε μια βάση και να πάρω και σωληνάκια

xrhstos


wolfi


zentakias


TEOS CB SF

Τελικά τι έγινε τελείωσε η κατασκευή? Εάν ολοκληρωθεί προσφέρω το δικό μου για δοκιμή ..

wolfi

Λόγω άλλων υποχρεώσεων δεν εχω κάνει περαιτέρω εργασία πάνω στα υποπιεσομετρα
:'( :'(

TEOS CB SF


kotsidas

εγω το εκανα στο παρελθον ωσ εξης
πηρα 4 υποπιεσομετρα τα οποια τα χρησιμοποιουν για μετρηση σε θηλαστρα για ζωα προσ 8 ευρω το ενα, προσαρμοσα 4 ρακορ 1/4 της ιντσας bsp(σπειρωμα σωληνος) με 5mm ουρα και για ληψη απο τις εισαγωγες ανοιξα σπειρωμα Μ5 μετρικο σε μπρουτζινο σωληνακι 5mmμε τειχωμα 1.5mm εβαλα πισω πισω ενα παξιμαδι και αμεσως μετα ενα o-ring για να ενωθουν τα μανομετρα με τις ληψεις χρησιμοποιησα αλφαδολαστιχο εσωτερικης διαμετρου 5mm η ολη κατασκευη μου κοστησε 45 ευρω μολις αλλα μου ελυσε τα χερια το cb μου δεν ειχε ξαναδουλεψει ποτε ετσι.... το συστηνω σε ολους και μη φοβαστε την diy ρυθιση να θυμαστε..ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ κι αν δει και δυσκολευεται ετουτη εδω η παρεα να ναι καλα και ολα βρησκονται μην πετατε τα λεφτα σας σε επιτιδιους επιστημονες αποφοιτους του πανεπιστημιου της καμποτζης....αλλωστε καρμπυρατερας μοτο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.........

wolfi


ammo77

Έχω φτιάξει κι εγω ένα πρότζεκτ αλλά δεν το έχω αξιοποιήσει ακόμη.
Δεν υπάρχει χρόνος ρε παιδιά....
Αν τα καταφέρω να ασχοληθώ θα σας ανεβάσω τα αποτελέσματα!

wolfi

Αντωνη μήπως να περνάμε ένα έτοιμο θα είχαν συγχρονιστη όλα τα καρμπ.του site τώρα.... :P :P

TEOS CB SF

Παράθεση από: kotsidas στις Μαΐου 18, 2016, 11:14:18 ΜΜ
εγω το εκανα στο παρελθον ωσ εξης
πηρα 4 υποπιεσομετρα τα οποια τα χρησιμοποιουν για μετρηση σε θηλαστρα για ζωα προσ 8 ευρω το ενα, προσαρμοσα 4 ρακορ 1/4 της ιντσας bsp(σπειρωμα σωληνος) με 5mm ουρα και για ληψη απο τις εισαγωγες ανοιξα σπειρωμα Μ5 μετρικο σε μπρουτζινο σωληνακι 5mmμε τειχωμα 1.5mm εβαλα πισω πισω ενα παξιμαδι και αμεσως μετα ενα o-ring για να ενωθουν τα μανομετρα με τις ληψεις χρησιμοποιησα αλφαδολαστιχο εσωτερικης διαμετρου 5mm η ολη κατασκευη μου κοστησε 45 ευρω μολις αλλα μου ελυσε τα χερια το cb μου δεν ειχε ξαναδουλεψει ποτε ετσι.... το συστηνω σε ολους και μη φοβαστε την diy ρυθιση να θυμαστε..ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΠΟΡΕΙ κι αν δει και δυσκολευεται ετουτη εδω η παρεα να ναι καλα και ολα βρησκονται μην πετατε τα λεφτα σας σε επιτιδιους επιστημονες αποφοιτους του πανεπιστημιου της καμποτζης....αλλωστε καρμπυρατερας μοτο ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ.........

TEOS CB SF

Φίλε  kotsidas μήπως έχεις καμία φωτο από την ανωτέρω κατασκευή σου διότι μου έχει μπει η ιδέα να κατασκευασω κ εγώ ...

itom32

Τeos δεν θα χρειαστεί για την ώρα να φτιάξεις.Με πήρε τηλ.ο Ammo77.Τα υποπιεσόμετρα του είναι έτοιμα.Τα Superfour ανα χείρας και αύριο ραντεβού για ρύθμιση.Κάτσε να δω αν χρειάζεται σπαστό κατσαβίδι.... :(

TEOS CB SF

Εάν χρειαστεί κατσαβίδι σπαστο .. δώρο από εμένα