Μερικές απορίες περί CB

Ξεκίνησε από INNOS, Οκτωβρίου 24, 2014, 01:44:44 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

INNOS

Με την κουκούλα δηλαδή πόσο γλυτώνουμε? Γιατί άπαξ και σκουριάσει μετά ανά 4-5 μέρες τρίψιμο για διατήρηση θέλει..

souperdooper

Επειδη εχω σπιτι πανω στη θαλασσα ειμαι σιγουρος οτι αν την εχεις σε σημειο που δε τη βαραει ο αερας απο τη θαλασσα πιστευω θα εισαι οκ.

ΠΧ οι βιδες που δενουν τα ξυλα της σκεπης στο μπροστα μερος εχουν σαπισει αλλα στο πισω μερος του σπιτιου που ειναι απανεμα ειναι σχεδον σ καινουργιες 20 χρονια μετα. Με μια κουκουλα και ενα τακτικο πλυσιμο με γλυκο νερο και σαπουνι θα την εχεις κουκλα. Αν εχεις κηπο και χωρους γενικοτερα, αξιζει να παρεις ενα μικρο πιεστικο (εχω παρει ενα απο τα LIDL με 50 ευρω.) Δεν ειναι αρκετα δυνατο για να κανεις ζημια (και παλι θα θελει προσοχη το ψυγειο και τα ηλεκτρικα) αλλα οτι πρεπει να για να πεσει πιεση οπου δε χωραει το χερι.

   
"Cybille" CB 400 SF '93 κοκκινoμαλλα..

INNOS

Δυστυχώς εδώ που είμαι ο αέρας μπάζει απο όλες τις πλευρές του σπιτιού. Να φανταστείς όταν έπλυνα το αυτοκίνητο ένα απόγευμα με νερό της βρύσης (με πιεστικό), το κοιτάω και ήταν τζάμι, την επόμενη σηκώνομαι να πάω στην δουλειά και ήταν όλα τα τζάμια σκατουλέ ολέ. Μόνο με κουκούλα το σώζω αλλά και πάλι δεν ξέρω πόσο αποδοτικό θα είναι...  :-\

jah

Αν παρεις μια καλη κουκουλα για εξωτερικη χρηση (ναι υπαρχουν και για μεσα και για εξω), θα εισαι κυριος!!  Δεν καταλαβαινουν τιποτα!!

souperdooper

Αφου υπαρχει κηπος ισως κατι τετοιο να μπορει να βοηθησει. Ειτε σαν αγορα καινουργιο ειτε σαν προτζεκτακι για να φτιαξεις ενα μονος σου.

  http://www.ebay.co.uk/itm/MOTORBIKE-MOTORCYCLE-COVER-SHED-STORAGE-GARAGE-BIKE-BARN-OUTDOOR-WATERPROOF-TENT-/171507438829?pt=UK_Motorcycle_Parts&hash=item27eea3d4ed
"Cybille" CB 400 SF '93 κοκκινoμαλλα..

INNOS

Souperdooper εκτός απο την καρδιακή που πήγα να πάθω λόγω τιμής, στον κήπο έξω δεν περνάει και η υγρασία απο κάτω καθώς και η αλμύρα?Γιατί απ'ότι βλέπω αυτή εκτός του ότι είναι τεράστια, δεν διαφέρει και πολύ απο μια άλλη κουκούλα μηχανής μεγάλη όπου προστατεύει όλη την μηχανή.

Headmaster


INNOS