SERVICE & ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ

Ξεκίνησε από dimitris_89, Μάρτιος 24, 2014, 02:16:20 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

xrhstos


stam

Παράθεση από: dimitris_89 στις Μάρτιος 25, 2014, 12:42:55 ΠΜ
σορρυ ,να ρωτήσω κατι ασχετο??
πηρα ενα φιλτρο λαδιου σημερα και μου εδωσε με κωδικο HF204.. αυτο κανει στο cb??
πηρα και λαδια motul 5100 15 50 3lt (ποσα λιτρα θα παρει με την αλλαγη φιλτρου?)
και αγωρασα και μπουζια ngk cr8eh-9, αλλα αυτα που φορουσε το cb απ τον προηγουμενο χρηστη ηταν cr8e  :o

2.9l θέλει με αλλαγή φίλτρου και 2.7l χωρις αλλαγή φίλτρου. Τα μπουζί που έχεις πάρει είναι τα σωστά. Επίσης το μανιουαλ προτείνει και αυτά :
DENSO U24FER-9
NGK CR9EH-9
DENSO U27FER-9
Τα δυο τελευταία τα προτείνει για παρατεταμένη οδήγηση με υψηλές ταχύτητες.Για το φίλτρο δεν ξέρω να σου πω.

dimitris_89

Παράθεση από: stam στις Μάρτιος 25, 2014, 01:52:28 ΠΜ
Παράθεση από: dimitris_89 στις Μάρτιος 25, 2014, 12:42:55 ΠΜ
σορρυ ,να ρωτήσω κατι ασχετο??
πηρα ενα φιλτρο λαδιου σημερα και μου εδωσε με κωδικο HF204.. αυτο κανει στο cb??
πηρα και λαδια motul 5100 15 50 3lt (ποσα λιτρα θα παρει με την αλλαγη φιλτρου?)
και αγωρασα και μπουζια ngk cr8eh-9, αλλα αυτα που φορουσε το cb απ τον προηγουμενο χρηστη ηταν cr8e  :o

2.9l θέλει με αλλαγή φίλτρου και 2.7l χωρις αλλαγή φίλτρου. Τα μπουζί που έχεις πάρει είναι τα σωστά. Επίσης το μανιουαλ προτείνει και αυτά :
DENSO U24FER-9
NGK CR9EH-9
DENSO U27FER-9
Τα δυο τελευταία τα προτείνει για παρατεταμένη οδήγηση με υψηλές ταχύτητες.Για το φίλτρο δεν ξέρω να σου πω.

Αρα λογικα αφου δεν ηταν τα δικα του μπουζι δεν θα δουλευε και σωστά ο κινητηρας(ισως εκανε και ζημια), σ ευχαριστω!!

trip238

Φιλε μου αν το φιλτρο σου ειναι hiflo τοτε ο σωστος κωδικος για το cb ειναι το HF303. Οριστε και το λινκ απο τον καταλογο της εταιρειας.

http://www.hiflofiltro.com/catalogue/model/160

dimitris_89

Παράθεση από: trip238 στις Μάρτιος 25, 2014, 02:34:00 ΜΜ
Φιλε μου αν το φιλτρο σου ειναι hiflo τοτε ο σωστος κωδικος για το cb ειναι το HF303. Οριστε και το λινκ απο τον καταλογο της εταιρειας.

http://www.hiflofiltro.com/catalogue/model/160
Ειναι MW racing  :-\

trip238

Σορρυ αλλα αυτα εγω δεν τα ξερω οποτε δεν μπορω να σου πω αν ειναι το σωστο.

xrhstos

διμητρι 89 τι μηχανη εχεις? αν εχεις super four παρε το φιλτρο λαδιου που σε υποδεικνύει ο τριπ.εντομεταξη βγαλε μια φοτο τη μηχανη σου.

dimitris_89

Παράθεση από: xrhstos στις Μάρτιος 25, 2014, 04:43:43 ΜΜ
διμητρι 89 τι μηχανη εχεις? αν εχεις super four παρε το φιλτρο λαδιου που σε υποδεικνύει ο τριπ.εντομεταξη βγαλε μια φοτο τη μηχανη σου.
super four εχω, την εχω φοτο προφιλ, δεν φαινεται?

xrhstos

οχι δε φενετε   ειναι καθοδον...ακομα ε... 8)

microvios

Παράθεση από: dimitris_89 στις Μάρτιος 25, 2014, 12:42:55 ΠΜ
σορρυ ,να ρωτήσω κατι ασχετο??
πηρα ενα φιλτρο λαδιου σημερα και μου εδωσε με κωδικο HF204.. αυτο κανει στο cb??
πηρα και λαδια motul 5100 15 50 3lt (ποσα λιτρα θα παρει με την αλλαγη φιλτρου?)
και αγωρασα και μπουζια ngk cr8eh-9, αλλα αυτα που φορουσε το cb απ τον προηγουμενο χρηστη ηταν cr8e  :o

Καλησπέρα Δημήτρη.

Φίλτρο αέρα εγώ έχω βάλει το K&N HA-4020. http://www.knfilters.com/search/product.aspx?prod=HA-4020&pkid=1946069&rw=1

Μου διέφυγε εντελώς όταν έβαλα το φίλτρο, διαφορετικά πιθανότατα θα είχα επιλέξει DNA για να βοηθήσω την εταιρεία που είναι Ελληνική.

MW Racing φίλτρα λαδιού δεν γνωρίζω .Αν είναι ή όχι λάθος το φίλτρο που σου έδωσαν ίσως θα το βρείς στο site της εταιρείας.

Γενικά όμως είναι καλό όταν πάς για σέρβις ή αγοράζεις ανταλλακτικά να ξέρεις από πρίν τί ψάχνεις και να επομένεις. Εδώ στο Forum υπάρχουν πολλές πληροφορίες σχετικά με το τί προτιμά ο κόσμος και τί εμπειρίες έχει οπότε είναι εύκολο να αγοράζεις σχετικά δοκιμασμένες λύσεις.
It ain't over till it's over