Tροφοδοσία & εμπειρικά συμπεράσματα σε SF version r

Ξεκίνησε από itom32, Μάρτιος 15, 2014, 08:59:32 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

Eμπειρικά συμπεράσματα όπως λέει ο τίτλος,και πράματα που δεν θα τα μάθει κάνεις αν δεν πειραματιστεί.Σε ερώτηση μέλους του φόρουμ για το άν οι βελόνες του σλάιντ διαιρούνται απο το σλάιντ η απάντηση είναι θετική Λευτέρη.Επίσης πρόσεξε κανείς φίλος στην πρώτη φώτο,πως τα δύο σλαιντ τα οποία και τα δύο είναι απο superfour,αν και φαίνονται ίδια δεν είναι;;;Πιθανόν με μη αναμενόμενα αποτελέσματα για αυτόν που επισκευάζει τα καρμπ,πράμα που θα διαπιστώσει αφού τα τοποθετήσει.Ε λοιπόν κάποιος εδώ το πρόσεξε.

panosp25

Και παίζουν πολύ μεγάλο ρόλο οι τρύπες στα slides απ'οσο ξέρω.

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Alex400

Φαινομενικά είναι δύο ολόιδια σλάιντ αλλά αν προσέξετε στο πρώτο σλάιντ [στο κάτω μέρος της φωτογραφίας] οι τρύπες είναι ΔΙΑΓΩΝΙΑ και όχι ΙΣΙΑ όπως στο πάνω σλάιντ . Το κάτω σλάιντ αντιστοιχεί σε μηχανές Version-R , Version-S το πάνω σε F2N και F2R . Η διαφορά στη πράξη είναι : Μόλις έβαλα τη μεμβράνη από το F2R στο δικό μου [ Version-S] στα υποπιεσόμετρα κατέβηκε η στήλη 2 γραμμές στο συγκεκριμένο καρμπιρατέρ [όλα έδειχναν στο 8, αυτό 6] . Όταν ξαναέβαλα το δικό του σλάιντ όλα έδειχναν 8 γραμμές. Το είχα αλλάξει γιατί η μεμβράνη μου ήταν φθαρμένη ,όχι τρύπια μέχρι να την αντικαταστήσω . Το συμπέρασμα : Τα σλάιντ είναι διαφορετικά προσοχή όταν ψωνίζετε μεταχειρισμένα . :)                         

itom32

Δηλ.Αλεξ δεν επιδεχονταν αλλη ρυθμιση μεσω του υποπιεσομετρου ωστε να ερθει στα ισα με τις αλλες;Αν οχι τοτε οι προδιαγραφες των καρμπ των pb1 ειναι αλλες σε σχέση με τα version r,s,πράμα που ξέραμε πιο πολύ λόγω άλλου ζιγλερόματος και ΤΡS,αλλά όχι διαφορετικού slide.Είσαι ωραίος!!!!Ευχαριστούμε για την ενημέρωση καρντάσι.

Alex400

Όχι με ρύθμιση δεν έρχεται γιατί ρυθμίζουμε ανά ζεύγος . Πριν την αλλάξω ήταν όλα στο 8 χωρίς αποκλείσεις .