Φωτισμός καντράν

Ξεκίνησε από wolfi, Οκτωβρίου 06, 2013, 06:11:39 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Alex400

Μόλις παρέλαβα τις πλάκες των καντράν. Γιάννη χίλια ευχαριστώ! Μια εικόνα για να κάνετε σύγκριση.





itom32

Χμμ,εσύ ξέρεις,αλλά θα ήθελα,μια φώτο πως θα δείχνουν όταν θα τα βάλεις πάνω.Επειδή και τα δικά μου δεν ήταν σε καλή κατάσταση,αν δεν είσαι ευχαριστημένος δική σου ευθύνη Αλεξ!!

ammo77

Μια χαρά θα είναι Γιάννη σε σχέση με τα δικά σου!
Alex βάλτα και θα είσαι πρώτος!!!

ammo77

Κοίτα τα δικά μου πως είχαν γίνει και τώρα έχουν το μαύρο τους το χάλι,  εεεε χρώμα ήθελα να πω  ;D



Ραφλες πατατάκια,



Και καμένα....

Πήρα αυτοκόλλητο χαρτί και τύπωσα



Έκοψα και Κόλλησα



Πήρα ρολό διάφανο για βιβλία και κόλλησα για προστασία από υγρασία



Και είναι έτσι



Όσο αντέξει άντεξε! Θα κάνω άλλο με άλλο χρώμα :)




itom32

Πολύ όμορφα,μπράβοΑντώνη.Προς ενημέρωση,για να φαίνονται κατευθείαν οι φώτο και οχι λινκ,όταν πληκτρολογεις  share απο την mediafire σε εμφανίζεται ένα πινακάκι που γράφει more sharing options.Εκεί αν διαλέξεις την τελευταία επιλογή που λέει Forum embed code,κάνεις αντιγραφή,κάνεις εδώ paste και φαίνεται κατευθείαν η φώτο.
Υ.Γ:Διόρθωσα τις φώτο εγώ,να φαίνονται κατευθείαν. ;)

ammo77

ΠαράθεσηΥ.Γ:Διόρθωσα τις φώτο εγώ,να φαίνονται κατευθείαν. ;)

Είπα κι εγώ ωρίμασαν και άνθησαν Χαχαχαχαχα
Ευχαριστώ Γιάννη.

panosp25

Ωραίο αποτέλεσμα Αντώνη. Μπράβο!
Περιμένουμε και φωτό με το φωτισμό.

TEOS CB SF

Αντώνη τι να πω ... Μπράβο σου μετά από χρόνια αναμονής για το κοινό που παρακολουθεί τα όργανα στο honda σου , μετά από πολλές ερωτήσεις από περίεργους , μετά από ταξίδια ανά την Ελλάδα .. Επιτέλους έφτασε ο καιρός όλα αυτά να περάσουν στην ιστορία .... 😂😂😂 Νομίζω ότι έκανες καλή δουλειά αναμένω να την δω από κοντά

Alex400

Μπράβο Αντώνη ,το αποτέλεσμα δείχνει εξαιρετικό. Περιμένω να δω πως θα δείξει όταν τα βάλεις πάνω. Ίσως να έχεις τη λύση σε ένα θέμα που μας παιδεύει καιρό. :)               

george.s

Παράθεση από: ammo77 στις Σεπτεμβρίου 30, 2018, 11:57:57 ΜΜ
Κοίτα τα δικά μου πως είχαν γίνει και τώρα έχουν το μαύρο τους το χάλι,  εεεε χρώμα ήθελα να πω  ;D



Ραφλες πατατάκια,



Και καμένα....

Πήρα αυτοκόλλητο χαρτί και τύπωσα



Έκοψα και Κόλλησα



Πήρα ρολό διάφανο για βιβλία και κόλλησα για προστασία από υγρασία



Και είναι έτσι



Όσο αντέξει άντεξε! Θα κάνω άλλο με άλλο χρώμα :)

καλη ιδεα ! ::)

θα μπορουσε να δουλεψει καλη εκτυπωση και να γινει πλαστικοποιηση αν τυπωσεις και σε χαρτι καπως χοντρο σαν λεπτο χαρτονι θα εχεις μια ακαμπτη αδιαβροχη επιφανεια......

εσενα πως πανε μετα απο ενα χρονο+ ?

Super444

Καλημέρα σε όλους. Λέω να κάνω την ίδια δουλειά γιατί τα λαμπάκια στον ήλιο δε φαίνονται ούτε αν σκύψεις από πάνω τους και με τη νεκρά ειδικά μου τη δίνει λίγο. Ledάκια βρήκα, ωστόσο θα ήθελα να μάθω αν ταιριάζουν και τα παρακάτω καπάκια: https://www.ebay.com/itm/Speedometer-Tacho-Instrument-Gauge-Case-Cover-For-Honda-CB400-CB400SF-1999-12/193193405818?_trkparms=aid%3D555021%26algo%3DPL.SIMRVI%26ao%3D1%26asc%3D225086%26meid%3D6f081595036848e7850a2cab628e874f%26pid%3D100752%26rk%3D2%26rkt%3D12%26mehot%3Dco%26sd%3D274293951502%26itm%3D193193405818%26pmt%3D1%26noa%3D0%26pg%3D2047675%26algv%3DSimplRVIAMLv5WebWithPLRVIOnTopCombiner&_trksid=p2047675.c100752.m1982

Μου φαίνονται λίγο ογκώδη τα δικά μας με τα κλιπονς και έλεγα ούτως ή άλλως να μαυρίσω το κάτω μέρος κι αν με παίρνει να το κανω πιο στενό - "πλακέ". Αλλα δε θέλω να βανδαλίσω τα μαμά καπάκια ούτε με βαψίματα, ήμουν τυχερός και είναι σαν καινούργια ('93 μηχανάκι). Τα πιο πάνω είναι πιο κοντά γενικά, το ερώτημα είναι αν τα δικά μου χωράνε μέσα.

itom32

Δεν κανουν αυτα για σενα.Αφου γραφει πανω 1999 ειναι για vtec nc39. Εσυ ψαχνεις για 1992-93 fiiN nc31.

Ποντιος χρηστος

t 5 ειναι οι λαμπες led οι οποιες μπαινουν μεσα οκ./  τα πλαστικά κιτρινο μπλε κόκκινο υπαρχουν ως ανταλλακτικά να αγοραστουν? εχει αλαξει κανεις?
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

Spyros.L

Λοιπον ποντιε στο αλιεξπρεςς αν ψαξεις για καντραν, θα δεις οτι καποιες αγγελιες πουλανε και ξεχωριατα τα κομματια του. Δεικτες πανω καβουκι κατω καβουκι κλπ. Ριξε μια ματια στα αλι και βαλε ταξινόμηση με αυξουσα τιμή

Στάλθηκε από το Redmi 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

Ποντιος χρηστος

oil turn neutral highbeam εψαξα δεν βρηκα.
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης