Αναζητηση πατεντας...

Ξεκίνησε από jah, Φεβρουαρίου 20, 2013, 04:37:22 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

klab

Το δεύτερο είναι το δικό μου (αναγνώρισα το πληκτρολόγιο-τραπέζι χαχαχα) και ναι έχει και αυτό βιδάκι.

itom32

Παράθεση από: klab στις Φεβρουαρίου 21, 2013, 11:19:17 ΜΜ
Το δεύτερο είναι το δικό μου (αναγνώρισα το πληκτρολόγιο-τραπέζι χαχαχα) και ναι έχει και αυτό βιδάκι.
Σε ευχαριστούμε Γιώργη οπως και τον Xorche,που ξαντεριάσατε τα ταχυμετρά σας κι ετσι μαθένουμε οι υπόλοιποι. :beerchug:
Αρα αφού κι αυτό είναι με βιδάκι τοτε το καπάκι UHU του stel είναι μια χαρά για την δουλειά.

jokey

Νομίζω οτι το βιδάκι από την παρακάτω εικόνα είναι το πιο κατάλληλο
Όλο και κάπου θα έχεις ένα παλιό καλώδιο από οθόνη υπολογιστή
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

stel89s

Παράθεση από: jokey στις Φεβρουαρίου 28, 2013, 07:23:11 ΜΜ
Νομίζω οτι το βιδάκι από την παρακάτω εικόνα είναι το πιο κατάλληλο
Όλο και κάπου θα έχεις ένα παλιό καλώδιο από οθόνη υπολογιστή

εισαι ωραιος και μετρας.......  ;)

jah

Πςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςςς!!!!!!!!!!!!
Αυτος ειναι ο λογος που ηθελα περισσοτερο να ακουσω ιδεες για πατεντες!! Μπορεις να ακουσεις μοναδικα πραγματα!!

klab

Σε HDMI επίχρυσο δεν βγαίνει; αχαχαχα

jah

Δοκιμασα την πατεντα του VGA αλλα δεν κανει.. Η βιδα ειναι αρκετα μεγαλυτερη απ' αυτην που πρεπει.. Κριμα και μ' αρεσε πολυ...

jokey

Παράθεση από: jah στις Μάρτιος 01, 2013, 09:08:58 ΜΜ
Δοκιμασα την πατεντα του VGA αλλα δεν κανει.. Η βιδα ειναι αρκετα μεγαλυτερη απ' αυτην που πρεπει.. Κριμα και μ' αρεσε πολυ...
Μεγάλη ως προς το μήκος?
Αν ναι, βρες ένα παξιμάδι βίδωσέ το ,κόψε με έναν τροχό στο ύψος που θέλεις και μετά ξεβίδωσε το παξιμάδι
(Αυτός είναι ένας μπακαλίστικος τρόπος για τέτοιες περιπτώσεις όταν δεν έχεις κολαούζα και για να μπορέσεις να σενιάρεις λίγο το σπέιρωμα για να μπορέσει να βιδώσει, επειδή χαλάει λίγο η άκρη του όταν κόβεις μια βίδα)
Αν το σπείρωμα είναι μεγαλύτερο από την βίδα του VGA τότε θα σου πω μια άλλη πατέντα
Βρες την βίδα που ταιριάζει και τρία τέσσερα παξιμάδια
Βιδώνεις τα παξιμάδια στην βίδα και το βιδώνεις όπως είναι
Τα παξιμάδια θα σου δώσουν χέρι να μπορείς να γυρίζεις τον χιλιομετρητή(γι'αυτό θα επιλέξεις τόσα ωστε να είναι τόσο έξω όσο σε βολεύει να γυρίζεις με γάντι)
Πριν σφίξεις θα δεις μήπως το τελευταίο παξιμάδι φρακάρει στην τρύπα και δεν σου δίνει χόρο να κοντράρεις και να μπορέσεις όταν χρειαστεί να το ξεβιδώσεις, όπως επίσεις και να γυρίζει ελεύθερα να μην βρίσκει στο πλαστικό γύρω γύρω
Κοίταξε και την λύση να βάλεις παξιμάδια ασφαλείας (δεν γυρίζουν σαν τρελά και δεν ξελασκάρουν)

ʼλλη λύση παίρνεις τηλέφωνο κανα θείο που μπορεί να έχει πολλά εργαλεία βρίσκεις το κολαούζο που χρειάζεται και ανοίγεις καινούργιο σπείρωμα στην βίδα του VGA
Κολαούζο

ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

klab

Νίκο, το βιδάκι που κρατάει το τσουτσούνι των οργάνων είναι υπερβολικά λεπτό και μικρό.
Καλύτερα να πας στην Honda να το παραγγείλεις για να ξεμπερδεύεις, εγώ έτσι θα έκανα.
Πόσο να σου πάρει σε τελική 1-2? στα μπελερίνια σου.

stel89s

καθε φορα που παω στη μηχανή ολο λεω θα το βγάλω να το μετρήσω και ολο το ξεχνάω...τσπ... απο οτι θυμάμαι μπορεί να ταιριάζει και τα βιδακια που έχουν οι κλεμες... σε διατομή στο ύψος σίγουρα όχι... τσπ αυτα τα βιδακια τα χρησιμοποιούν σε ηλεκτρονικές συσκευές (τηλεχειριστήρια ξυπνητήρια κλπ) αρχισε να ξηλώνεις οτι βρεις μπροστά σου ;D ;D... σιγα θα λήψει μια βιδα....klab χωρις να γνωριζω αλλα πιστευω οτι το δεκαρικο το εχει στο τσεπακι... :beerchug:

klab

Όλα παίζουν, 7? έδωσε δικός μου στην Honda για πλαστικό κλιπ

Atanassio

Από την πρώτη στιγμή που διάβασα το ποστ ήμουν σίγουρος πως κάπου είχα τέτοια πραγματάκια.  Έπεσε ξεθάψιμο σήμερα το πρωί και κατάφερα και τα βρήκα.
Το χοντρό έχει εξωτερική διάμετρο άξονα 7.13mm και το λεπτό 5.85mm.  Κάποιο από τα 2 είναι σίγουρα από CB αλλά δεν θυμάμαι ποιο.  Αν κάποιο σε βολέυει έλα από παγκράτι να το πάρεις ή αν είσαι επαρχία στείλε μου πμ να συννενοηθούμε να στο στείλω.

jokey

Πως τα καταφέρνει αυτός ο Atanassio και βρίσκει πάντα την λύση δεν μπορώ να καταλάβω ;D ;D ;D ;D
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

giannis1304

Παράθεση από: Atanassio στις Μάρτιος 05, 2013, 02:14:58 ΜΜ
Από την πρώτη στιγμή που διάβασα το ποστ ήμουν σίγουρος πως κάπου είχα τέτοια πραγματάκια.  Έπεσε ξεθάψιμο σήμερα το πρωί και κατάφερα και τα βρήκα.
Το χοντρό έχει εξωτερική διάμετρο άξονα 7.13mm και το λεπτό 5.85mm.  Κάποιο από τα 2 είναι σίγουρα από CB αλλά δεν θυμάμαι ποιο.  Αν κάποιο σε βολέυει έλα από παγκράτι να το πάρεις ή αν είσαι επαρχία στείλε μου πμ να συννενοηθούμε να στο στείλω.

Αν και η απάντησή μου, είναι 3 χρόνια μετά, μήπως τα έχεις ακόμη διαθέσιμα;;; :)
αν ναι σε παρακαλώ επικοινώνησε μαζί μου είτε εδώ, είτε στο 6947021365 με ενδιαφέρουν