γεια χαρα παιδια νεος στο φορουμ και ενδιαφερομενος για αγορα ενος souper four

Ξεκίνησε από figalos, Φεβρουαρίου 06, 2012, 08:13:01 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

klab

Παράθεση από: figalos στις Μαΐου 04, 2012, 01:21:47 ΜΜ
γενικοτερα την προσεχω σαν τα ματια μου αλλα επειδη δεν σφυριζε και ζοριζοταν ειχα απογοητευτει
την 1η και την 2α ποτε δεν τις σπαω σε οτι μηχανη και αν ειχα

Εγώ αν δεν πάει η πρώτη κόφτη και η δευτέρα 12.000 με 13.000 στροφές δεν αλλάζω ταχύτητα χα,χα,χα.

trip238

Παράθεση από: klab στις Μαΐου 04, 2012, 01:37:11 ΜΜ
Εγώ αν δεν πάει η πρώτη κόφτη και η δευτέρα 12.000 με 13.000 στροφές δεν αλλάζω ταχύτητα χα,χα,χα.



+100000

itom32

Παράθεση από: klab στις Μαΐου 04, 2012, 01:37:11 ΜΜ
Παράθεση από: figalos στις Μαΐου 04, 2012, 01:21:47 ΜΜ
γενικοτερα την προσεχω σαν τα ματια μου αλλα επειδη δεν σφυριζε και ζοριζοταν ειχα απογοητευτει
την 1η και την 2α ποτε δεν τις σπαω σε οτι μηχανη και αν ειχα
Εγώ αν δεν πάει η πρώτη κόφτη και η δευτέρα 12.000 με 13.000 στροφές δεν αλλάζω ταχύτητα χα,χα,χα.
Παράθεση από: trip238 στις Μαΐου 04, 2012, 03:25:00 ΜΜ
Παράθεση από: klab στις Μαΐου 04, 2012, 01:37:11 ΜΜ
Εγώ αν δεν πάει η πρώτη κόφτη και η δευτέρα 12.000 με 13.000 στροφές δεν αλλάζω ταχύτητα χα,χα,χα.
+100000

Aλυπητοι χασάπηδες,τα καημενα τα sf σας.Ου να μου χαθητε!!Τις βαζετε και ουρλιαζουν!!Δεν σας μιλαω!!

supernova

Τα πρώτα 3 χρόνια που είχα πάρει το cb συνήθως δούλευε κοντά στον κόφτη (αν όχι στον κόφτη)  :P πλέον την έχω να δουλεύει μέχρι τις 5000-5500, (δεν λέει και παραπάνω με τέτοιες τιμές στην βενζίνη) εκτός και αν με πιάσουν οι ορέξεις που χτυπάει κάτι 12500 αλλα πλέον σπάνια...  ;D

JAS

εγω παντως χτες επιασα αττικη οδο για μια δουλεια που ειχα και την ξεκαπνισα για τα καλα..... παντως γιαννη για να ξερεις με δευτερα κοφτη δειχνει 110-120χλμ  >:D

figalos


itom32

Παράθεση από: JAS στις Μαΐου 04, 2012, 05:34:05 ΜΜ
εγω παντως χτες επιασα αττικη οδο για μια δουλεια που ειχα και την ξεκαπνισα για τα καλα..... παντως γιαννη για να ξερεις με δευτερα κοφτη δειχνει 110-120χλμ  >:D
Το λεω ευγενικα: Aντε κανε μας την χαρη!!!
Το λεω νοτια    :  Eλα μου,τωωραα !!!
Το λεω βορεια  :  Ρε αντε παγενε απ'εδω!!!
:tongue2: :tongue2: ;D ;D

klab

Παράθεση από: JAS στις Μαΐου 04, 2012, 05:34:05 ΜΜ
εγω παντως χτες επιασα αττικη οδο για μια δουλεια που ειχα και την ξεκαπνισα για τα καλα..... παντως γιαννη για να ξερεις με δευτερα κοφτη δειχνει 110-120χλμ  >:D
Μπα έχουμε πιο μακρυά γρανάζια από τα μαμά ;
Όχι τίποτα άλλο, να ξέρω πόσες κολώνες θα σου ρίξω στα Μετέωρα.

point zero

Παράθεση από: klab στις Μαΐου 04, 2012, 06:17:28 ΜΜ
Παράθεση από: JAS στις Μαΐου 04, 2012, 05:34:05 ΜΜ
εγω παντως χτες επιασα αττικη οδο για μια δουλεια που ειχα και την ξεκαπνισα για τα καλα..... παντως γιαννη για να ξερεις με δευτερα κοφτη δειχνει 110-120χλμ  >:D
Μπα έχουμε πιο μακρυά γρανάζια από τα μαμά ;
Όχι τίποτα άλλο, να ξέρω πόσες κολώνες θα σου ρίξω στα Μετέωρα.

Θα περασουμε ωραια ... :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

snipereps

Tςςςςςςς! κοιτατε μην βαλω κανα 115 ζιγκλερ, να σας πατησω ολους!  :P και να καιω και 10 λιτρα στα 100 :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:

klab

Για πες το κόλπο ρε Βαγγέλη γιατί εμένα καίει 25 σε ταξίδι και 37 στην πόλη.
Αν βγάλω το afterburner (μετάκαυση) όμως πέφτει στα 8 και 6,6.

supernova

Off topic αλλα μιας και αναφερθήκατε σε κατανάλωση, πόσο σας καίει εσας στα 100χλμ με νορμάλ ή ελαφρώς γρήγορη οδήγηση..?
Γιατί έχω την εντύπωση οτι το cb μου χρειάζεται ρύθμιση στα μίγματα λόγο οτι την τελευταία φορά είδα (αν δεν κάνω λάθος) να μου καίει 8L/100km με ψιλο-γρήγορη οδήγηση.
Αυτο το 47άρι γρανάζι πίσω πρέπει να φταίει  ;D  :yelrotflmao:

klab

7.5 με 8 μέσα στην πόλη.
6 με 6,5 σε βόλτες εκτός.

Και είμαι μόνιμα δικάβαλος λόγω κιλών, με νορμάλ άνθρωπο σαφώς θα καίει λιγότερα.

pako1980

γεια σας συνφορουμιτες. σημερα παρελαβα το εργαλειο απ'το μαστορα. Η πρωτη μου επισκεψη μετα την αγορα.
Εχουμε λοιπον:
1. Καθαρισμα και ρυθμιση καρμπυρατερ,
2. αλλαγη ρουλεμαν τιμονιου,
3. τοποθετηση νεων οργανων (απο ebay 95 ευρω, να'ναι καλα τα κινεζακια  :goodboy:)
4. κατι αλλα ψιλα...

επειδη ειναι η πρωτη μου μηχανη να ρωτησω το εξης: οταν την αγορασα ειχε πανω φιλτρο βενζινης.
σημερα που την πηρα απ'τον μαστορα μου ειχε βαλει καινουριο, πιο μικρο οπτικα
και ξαφνικα στο δρομο στα φαναρια στο ρελαντι πολλες φορες σβηνει.
εχω διαβασει οτι το cb δεν περνει φιλτρο βενζινης.ισχυει; λετε να φταιει αυτο;

klab

Βγάλε το φίλτρο και βλέπεις πως συμπεριφέρεται.
Εγώ δεν έχω.
Από τα όργανα τα παλιά έμεινε τίποτα που να δουλεύει ή δεν είχε καθόλου όταν την πήρες ;
Φωτογραφίες της θα μας δείξεις γιατί κάτι βλέπω που μοιάζει με το δικό μου :)