Πίσω φτερό για Cb 400 Super Four 1995

Ξεκίνησε από atzimpourdakas, Ιανουαρίου 27, 2012, 12:03:52 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

atzimpourdakas

Εδώ και καιρό ψάχνω το πίσω φτερό για το cbaki μου.Ο προηγούμενος που την είχε δε μου έδωσε το μαμίσιο με αποτέλεσμα κάθε φορά που περνάω από βρεγμένο δρόμο να μου πετάει νερά πάνω στη σέλα....
Ξέρει κανείς που μπορώ να βρώ και αν βρω, από ποια άλλα μοντέλα εφαρμόζουν στο δικό μου(1995 όπως είπαμε);

Για να αποφύγω παρεξηγήσεις να πω ότι όταν λέω "πίσω φτερό" εννοώ το πλαστικό που βιδώνουν πάνω του τα πίσω φλάς και η πινακίδα...

point zero

αυτο ειναι μονοκοματο μαζι με το κατω μερος της ουρας ...ειναι κομενο το δικο σου ?
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

atzimpourdakas

Παράθεση από: point zero στις Ιανουαρίου 27, 2012, 12:25:23 ΜΜ
αυτο ειναι μονοκοματο μαζι με το κατω μερος της ουρας ...ειναι κομενο το δικο σου ?


Τι να πω;Δε νομίζω...θα φαινόταν κάτι αν ήταν κομένο...Είναι σίγουρα μονοκόματο και στο μοντέλο του 1995?
Δε φαίνεται τπτ περίεργο πάντως...αλλά ίσως!Ξέρει κανείς άλλος να μας πει;

snipereps

Για ολα τα pb1 versionR και νομιζω εκτος απο το version S, το πισω μαυρο φτερο ειναι ιδιο.
Ειναι μονοκομματο απο το τριγωνο κατω απο το κομματι τησ σελας του οδηγου που εχει μεσα την μπαταρια και τον αποθηκευτικο χωρο μεχρι πισω στην πινακιδα. δηλαδη εσενα φαινονται τα σιδερα κατω απο την σελα η εχει το μαυρο κομματι πλαστικο που τα κρυβει?

lice13

Λογικά μονοκόματο είναι και κάποιος το έκοψε (μεγάλη μαλακία)... Αυτό πήγαινε σε μια μάντρα να το βρείς ή απο ebay αν είσαι τυχερός. Και χτηπημένο η ξεθωριασμένο να είναι, με ένα σπρέυ για προφυλαχτήρες το βάφεις κατευθείαν απο πάνω και είσαι κομπλέ.  :beerchug:

itom32

Και το version s και το version r και το Pb1 σε ολες τις εκδοσεις μεχρι το 1999 το ιδιο φτερο(undercowl),εχουν.Με τα μοντελα vtec αλλαξαν τα undercowl και τα εκαναν φαρδυτερα και τελειως διαφορετικα.
Θα βρεις σε καμια μαντρα με τρακαρισμενα,ή σε μεταχειρισμενα ανταλλακτικα.Αν εισαι Αθηνα εισαι τυχερος.

atzimpourdakas

Θένκς σε όλους για τις πληροφορίες...θα το ψάξω...