Φωτογραφιες CB Superfour

Ξεκίνησε από jimis, Φεβρουαρίου 10, 2006, 04:35:20 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

geofot

ανεστη υποκλινομαι.πως τα πετυχες αυτα τα λινκ??

ANESTIS

Παράθεση από: geofot στις Ιανουαρίου 16, 2014, 01:46:22 ΜΜ
ανεστη υποκλινομαι.πως τα πετυχες αυτα τα λινκ??

H αληθεια ειναι οτι τα πετυχα τελειως κατα τυχη... εψαχνα να βρω ψυγειακι λαδιου να δω τι παιζει με δαυτα κ επεσα πανω στα μαργαριταρια... 8)

geofot

http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253001_277684932351462_1881949560_n.jpg
με τουτο εδω τι παιζει ρε ανεστη?ειχα ανοι3ει κ 8εμα να μας πει κπς που 3ερει αλλα δεν.. εχει κανει τπτ στο τεποζιτο?

akisx84

Παράθεση από: geofot στις Ιανουαρίου 13, 2014, 02:06:57 ΜΜ
ακη το ειδα  στο car το μηχανακι.γτ το πουλας?πολυ ομορφο και η ε3ατμιση επισης.αν δεν κανω λα8ος τον τελευταιο χρονο δεν το πηρες?
απλα θελω να αλλαξω κατηγορια γιατι απο μαρτη-απριλη θα κατεβω πελ/νησο και καθε μηνα θα ανεβαινω αθηνα οποτε πολυ καλο το ψβ αλλα θα παλευω δειαρκως στη διαδρομη

akisx84

sorry για το ψβ,cb ηθελα να γραψω.

ANESTIS

Παράθεση από: geofot στις Ιανουαρίου 16, 2014, 07:11:09 ΜΜ
http://sphotos-d.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/253001_277684932351462_1881949560_n.jpg
με τουτο εδω τι παιζει ρε ανεστη?ειχα ανοι3ει κ 8εμα να μας πει κπς που 3ερει αλλα δεν.. εχει κανει τπτ στο τεποζιτο?

αδερφέ δν ξέρω να σου πώ στα σίγουρα... κ εγώ το είχα ψάξει το θέμα κ ρώτησα κ στο φβ που το είχαν ανεβάσει επειδή μου γυάλισε αλλα δν απάντησε κανένας οπότε δν ξέρω τι παίζει ακριβώς... υποψιάζομαι οτι ο τύπος ή το εχτισε με πολυαιστερα ή το τράβιξε σε κάναν λαμαρινα κατα έξω το γάζωσε κ το εβαψε μετα

geofot

ακη δικιο εχεις,εγω στη 8εση σου κανα ζ 8α κοιταγα..ανεστηηη παραμενει μυστηριο.αν 8ελει τοση διαδικασια δεν 8α ναι καλυτερα να πας να παρεις ενα τεποζιτο?

trip238

Ολα τα γυμνα το ιδιο ειναι geofot! Eιχα πετυχει παλικαρι με z750 και μου ειπε εθνικη μεχρι 120 χλμ. Παραπανω τρως πολυ αερα!

J053F

Εδώ που τα λέμε είναι και πόσο αντέχει ο οργανισμός έτσι;
Όσες φορές κινήθηκα με μεγάλες ταχύτητες ως 120 - 130 δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα, ειδικά σκυμένος ελαφρά εμπρός.
Από εκεί και πάνω, περισσότερο ένιωθα ανασφάλεια επειδή η μηχανή μου έδινε την αίσθηση ότι "ελάφραινε" πολύ και πως δε πατούσε το ίδιο καλά. Για την ιστορία ελάχιστες φορές είδα 170+ Km/h κοντερίσια (αυστηρά σε ευθεία χωρίς κανένα άλλο όχημα κοντά), όπου όμως εκεί πραγματικά "παλεύεις" με τον αέρα, ενώ -δε ξέρω αν ήταν χαρακτηριστική της δικής μου μηχανής- διάφοροι μικρο-συντονισμοί άρχισαν να κάνουν την εμφάνισή τους (που όμως δεν είχαν καμία σχέση με το κράτημα της μηχανής).
Σίγουρα δεν έχει καμία σχέση με τη προστασία ενός full fairing.
CB400sf PB-1 FII-R (2010 - 2013)

ANESTIS

Παράθεση από: J053F στις Ιανουαρίου 17, 2014, 08:12:03 ΜΜ
Εδώ που τα λέμε είναι και πόσο αντέχει ο οργανισμός έτσι;
Όσες φορές κινήθηκα με μεγάλες ταχύτητες ως 120 - 130 δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα, ειδικά σκυμένος ελαφρά εμπρός.
Από εκεί και πάνω, περισσότερο ένιωθα ανασφάλεια επειδή η μηχανή μου έδινε την αίσθηση ότι "ελάφραινε" πολύ και πως δε πατούσε το ίδιο καλά. Για την ιστορία ελάχιστες φορές είδα 170+ Km/h κοντερίσια (αυστηρά σε ευθεία χωρίς κανένα άλλο όχημα κοντά), όπου όμως εκεί πραγματικά "παλεύεις" με τον αέρα, ενώ -δε ξέρω αν ήταν χαρακτηριστική της δικής μου μηχανής- διάφοροι μικρο-συντονισμοί άρχισαν να κάνουν την εμφάνισή τους (που όμως δεν είχαν καμία σχέση με το κράτημα της μηχανής).
Σίγουρα δεν έχει καμία σχέση με τη προστασία ενός full fairing.

Ρε παιδιά πλάκα κάνετε τώρα??? Εγώ γιατι δν ζορίζομαι κ ιδιαίτερα??? 5 χρόνια ανέβα κατέβα Αλεξανδρούπολη - Κρήτη ποτέ δν έπεσα κάτω απο 140 κ αυτό επειδή ειχα το ιγκουάνα απο πίσω κ δν ήθελα να το ταλαιπωρήσω πήγαινα με σταθερα 140 κ δν ανοιγα παραπάνω αν κ για να πω την αμαρτία μου κανα 2 φορές το 200αρισα με το ζώο απο πίσω γιατί έφτανα στον προορισμό κ ανυπομονούσα...

giospy

Και η δικιά μου, την πήρα την Πέμπτη..

jah

Πρωτα απ' ολα καλοριζικη και καλοταξιδη!!

Διορθωστε με οι πιο παλιοι.. Αν δεν κανω λαθος ειναι version R με σπασμενα μουτρα, ετσι;;

itom32

Παράθεση από: jah στις Ιανουαρίου 27, 2014, 03:38:10 ΠΜ
Πρωτα απ' ολα καλοριζικη και καλοταξιδη!!

Διορθωστε με οι πιο παλιοι.. Αν δεν κανω λαθος ειναι version R με σπασμενα μουτρα, ετσι;;
Πολύ σωστά!!Αλλά όχι αναγκαστικά με σπασμένα μούτρα.Μπορεί απλά να θέλησε να έχει μοντέρνα μούρη και να άλλαξε τα φωτιστικά.Πάντως εγώ θα ζητούσα αν υπάρχει και την original μάσκα,το τετράγωνο φανάρι και την αλουμινένια βάση της,διότι είναι σπανιότατα και πανάκριβα αντ/κα και δεν τα βρίσκει κανείς εύκολα.
Καλοτάξιδη και απο μένα!!

giospy

Καλημερα παιδια. Την μηχανη την πηρα απο σχολη οδηγων, το μασκακι το εχει αλλαξει ο ιδιοκτητης. Το παλιο το εχει και μου το εδειξε, αλλα δεν μου αρεσει καθολου.

itom32

Παράθεση από: giospy στις Ιανουαρίου 27, 2014, 10:21:11 ΠΜ
Καλημερα παιδια. Την μηχανη την πηρα απο σχολη οδηγων, το μασκακι το εχει αλλαξει ο ιδιοκτητης. Το παλιο το εχει και μου το εδειξε, αλλα δεν μου αρεσει καθολου.
Πάρε τα αντ/κα και άστα να κάθονται.Αν ποτέ θελήσεις να την πουλήσεις καλό είναι να έχεις την οriginal μάσκα.Αυτός που θα δεί την μόντα και γνωρίζει,μπορεί να νομίζει ότι και ο Jah παραπάνω."Σπασμένη μούρη"