Φωτογραφιες CB Superfour

Ξεκίνησε από jimis, Φεβρουαρίου 10, 2006, 04:35:20 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

klab

Φτουυυ σου είχα απαντήσει αλλά μάλλον έκανα κοτσάνα και πάτησα προεπισκόπηση αντί για απόστολή χα,χα.
Πάμε πάλι τότε.
Οι λαιμοί μαυρίζουν αν δεν τους πλένεις ποτέ και τους παρατάς με τις λάσπες, από μόνοι τους δεν γίνονται χάλια.
Το μόνο που γίνεται είναι να κιτρινίζουν-χρυσαφίζουν ελαφρώς από την θερμοκρασία, το οποίο με ένα απλό πέρασμα με αλοιφή φεύγει αμέσως.

Το προηγούμενο χταπόδι (το άλλαξα πρόσφατα) το είχα καθαρίσει πολύ εύκολα μόνο με την πανόβουρτσα και το σαπούνι σε λιγότερο από ώρα, αλλά το συγκεκριμένο ήταν σε μαύρο χάλι.
Αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω γυαλόχαρτο 80άρι στο δράπανο και πολύ τρίψιμο σε διάφορα σημεία που είχε επιφανειακή οξείδωση (τα μαύρα τμήματα που φαίνονται στο προηγούμενο post) μου έφυγαν τα χέρια κοντά 2 ημέρες.

Εδώ θα δεις το κιτρίνισμα που λέω στο προηγούμενο χταπόδι που είχα και είναι μετά από 2+ χρόνια που το γυάλισα.


klab

Παράθεση από: ANESTIS στις Νοεμβρίου 23, 2013, 04:56:01 ΜΜΦίλε μου κλαμπ εχω δει κ κατι τετοιες τιμες κ μου πεσαν τα μισα μαλλια... εσένα το χταπόδι σου απο τί ειναι κ πόσο το πήρες (βλέπω ειναι πιο μεγάλο απο το μαμα)???  όσο για τα βουρτσάκια που λές που μπορώ να τα βρώ κ θα καταφέρω να καθαρίσω με αυτά όλο το χταπόδι πέρα ως πέρα??

Σε ξέχασα και εσένα, sorry.
Το χταπόδι είναι μαμά, δεν είναι από άλλο μοντέλο αλλά μάλλον σου φαίνεται έτσι επειδή γυαλίζει ή σε ξεγελάει η κούρμπα που έχει φτιάξει ο εξατμισάς.
Το χταπόδι είναι εξαιρετικά δύσκολο να το καθαρίζεις όλο μέχρι τέρμα, τουλάχιστον με τα βουρτσάκια (δεν ξέρω που θα βρεις εγώ βρήκα 1 στο μπακάλικο)
Σίγουρα υπάρχουν και άλλοι τρόποι για εσωτερικό καθαρισμό αν ψάξεις τίποτε youtube ή site στο εξωτερικό.

geofot

  δλδ ολη η διαδικασια ειναι το κα8αρισμα απο μεσα?πωπω klab μας αναψες φωτιες:-P

ANESTIS

Παράθεση από: klab στις Νοεμβρίου 26, 2013, 07:25:55 ΜΜ
Σε ξέχασα και εσένα, sorry.
Το χταπόδι είναι μαμά, δεν είναι από άλλο μοντέλο αλλά μάλλον σου φαίνεται έτσι επειδή γυαλίζει ή σε ξεγελάει η κούρμπα που έχει φτιάξει ο εξατμισάς.
Το χταπόδι είναι εξαιρετικά δύσκολο να το καθαρίζεις όλο μέχρι τέρμα, τουλάχιστον με τα βουρτσάκια (δεν ξέρω που θα βρεις εγώ βρήκα 1 στο μπακάλικο)
Σίγουρα υπάρχουν και άλλοι τρόποι για εσωτερικό καθαρισμό αν ψάξεις τίποτε youtube ή site στο εξωτερικό.

Δν πειραζει... καλιο αργα παρα πουρε... :P... για την κουρμπα παίζει... μου δεινει την εντυπωση οτι ειναι αλλαγμένη.. κοίτα απλα για καθαρισμο δν ξερω αν θα μπω στη διαδικασια να λύνω κ να δένω.... αλλα κάποια στιγμή θα βάλω ενα τελικό που έχω ερωτευτεί αν καταφέρω κ το βρώ στην ελλάδα κ σε καλή τιμή...

stel89s

Παιδια εγω για να την καθαρίσω εσωτερικά την βουλωσα με σαμπρελα που ειχε μεσα πανι ωστε να σφινωσει εριξα βενζινη dot4 παξιμαδια και κατι αλυσιδες και με κουνημα κανα 20 λεπτο μεχρι να χυθει ολο το μειγμα επειδη ειχα απωλειες καθαρισε. Τλχ οσο μπορουσα να δω..... Και με βουρτσάκια οπως λεει ο klab αν τα βουτας και λιγο σε βενζινη ισως να καθαρισει πιο ευκολα....

itom32

Ελεγα κι εγω να φροντίσω κάπως το χταπόδι με μερικά χέρια xρώμα φωτιάς αλλά με αυτόν τον παλιόκαιρο δεν το ξεκινώ.

geofot

παιδια εγω το μονο που εχω δοκιμασει ειναι να νικελωσω τα πλαινα με wenol,πανοβουρτσα και σαπουνι αλουμινιου.ιδου τα αποτελεσματα

http://www.hostpic.org/images/1311272222230099_tn.jpg

http://www.hostpic.org/images/1311272223410099_tn.jpg


klab

Καλλιτέχνης, κάτσε να σε βάλω να μου κάνεις λίγο και μερικά δικά μου χα,χα.

geofot

χαχα κlab οποτε 8ες :) με 2 φιλαρακια μου το πλακωσαμε στο γυαλισμα μια μερα ολοκληρη αλλα μου μενει το ψαλιδι.λες καλυτερα νικελωμενο η βαμμενο μαυρο?? ???

klab

Αυτά έχουν να κάνουν με το γούστο του καθένα.

geofot

  +φωνω.για νικελ το κανω οπως τα αλλα η 8ελει διαβρωτικο;

stel89s

Ναι ειναι βαμμένο το ψαλίδι... Για να γινει νικελ πρεπει να πιασεις καθαρό αλουμίνιο.... 

geofot


geofot