Φωτογραφιες CB Superfour

Ξεκίνησε από jimis, Φεβρουαρίου 10, 2006, 04:35:20 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

jokey

Παράθεση από: klab στις Ιανουαρίου 22, 2011, 08:44:24 ΜΜ
Ξέρω αυτό που ποστάρω είναι άσχετο με τα CB μας, οπότε δείξτε επιείκεια αλλά το έναυσμα ήταν διάφορες αναφορές για φορτολαγνεία :)
Γύρος Πελοποννήσου, Αύγουστος 1998 όταν δεν υπήρχαν ψηφιακές φωτογραφικές παντού.
Ένα Vulcan 400, εγώ και στο πίσω κάθισμα ένας φιλαράκος από Αθήνα άσχετος εντελώς με δίκυκλα με κύστη στον κόκκυγα.....αλλά τρελά γέλια και πολύ περιπέτεια.



Σε αυτό το χωριό έχω δει τον Γονίδη live.Είναι έξω από την Καλαμάτα σε πολύ ωραία τοποθεσία την οποία είδε μόνο το ένα μάτι γιατί το άλλο από τα ούζα είχε γλαρώσει ;D
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

klab

Και λίγο πριν είναι ο Άγιος Φλώρος  ;D ;D ;D αφού δεν τσακίστηκα από τα γέλια με τις πινακίδες πάλι καλά.
Σημειωτέον ότι κατά την διάρκεια που σταματήσαμε για την φωτογραφία και ξεκούραση, σταμάτησαν 2 διαφορετικοί αναβάτες μοτοσυκλετών για να ρωτήσουν αν έχουμε κάποιο πρόβλημα, αν μπορούν να βοηθήσουν.
Και οι 2 ήταν ξένοι Γερμανοί και Γάλλοι........Έλληνες μηδέν ούτε βλέμμα, αλλά αυτοί μάλλον είδαν την πινακίδα "Πήδημα" και κατάλαβαν.

MIKEGOUD

Αυτό είναι με τη σχάρα του Νεάτερνταλ ή χωρίς??
Γιατί χωρίς τη σχάρα και έτσι όπως μου το περιέγραψες προχθές και γενικά τέρμα καψίματος (του μυαλού μου) εγώ το σκέφτομαι έτσι (πτόσεχε λεπτομέρεια στο όνομα):

http://www.youtube.com/watch?v=jAMdqfTuIIU

Πώπω θεούλη μου μια στροφάρα.. έλα γιώργη

Αυτό είναι άσχετο αλλά κάθε φορά που προσπερνάω από νταλίκα το σκέφτομαι και κονεύω να πέσω από τη μηχανή

http://www.youtube.com/watch?v=nGnbXqvG9Mo&feature=related

klab

Ότι είχε μπει η σχάρα, 1-2 ώρες πριν.
Αλλά και χωρίς την σχάρα, έτσι ήταν απλά έφευγαν τα πράγματα χα,χα,χα.

klab

Γιάννη-Itom32 το κρανάκι σου το Bieffe το είδες πάνω από τα μπαγκάζια σε γκρι χρώμα ;  :hug:

itom32

Παράθεση από: klab στις Ιανουαρίου 26, 2011, 12:36:11 ΜΜ
Γιάννη-Itom32 το κρανάκι σου το Bieffe το είδες πάνω από τα μπαγκάζια σε γκρι χρώμα ;  :hug:
Ναι πολυ πρωτο,πιο ωραιο απο το μπλε,επρεπε να το κρατησεις.Η Bieffe εκλεισε και θα ηταν ωραιο συλεκτικο.

johnnybe


point zero

speed triple και ετσι ...δεν ειναι ασχημο ...που θα βαλουμε ομως τα καλωδια  που εχει  μεσα το φαναρι ??



Τετοιο Διακοπτη  ειχε  το πρωτο μου μηχανακι ...ενα μονογκαζο , ενα καρελι ..πω πω με γυρισε  χρονια πισω . :)
http://www.louis.de/_30109c9aaa7c560905ff277139730724be/index.php?topic=artnr_gr&article_context=detail&grwgr=490&wgr=415&list_total=18&anzeige=0&artnr_gr=10032917
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

johnnybe

για να έχω τέτοιο φανάρι μπροστά, όλο και κάτι θα βρω να κάνω το καλωδιομάνι!

freethan

Παράθεση
Age-old 400 heads into its third decade looking better than ever

Posted: 28 January 2011
by Visordown News

HONDA today revealed a limited-edition version of its ancient-but-still-cool CB400 Super Four, but only for the Japanese market.

Just 500 of the Special Edition bikes will be made in both naked and faired “Bol D'Or” forms, going on sale in Japan next month. Despite the fact the CB400 hasn't seen a major model change since its introduction in 1992, with just occasional tweaks seeing it transform from the original NC31 form to the current NC42, it's looking better than ever.

A red frame helps transform it's style, adding an element of aggression that's missing on the stock machine.

Given the trend towards smaller, but still classy, bikes in Europe – witness the CBR250R and the rampant success of the Kawasaki Ninja 250R – you might have thought it would make sense to sell the CB400 over here, too, but at the moment it's remaining a Japan-only model, with a hefty £5800 list price for the naked version and £6300 for the Bol D'Or.



Read more: http://www.visordown.com/motorcycle-news-new-bikes/honda-cb400-super-four-special-edition/16944.html#ixzz1CgyMEyLI









http://www.visordown.com/motorcycle-news-new-bikes/honda-cb400-super-four-special-edition/16944.html

Αν και για να σας πω την αλήθεια το κόκκινο πλαίσιο μερικές φορές το βλέπω και γουστάρω, άλλες φορές μου φέρνει στο μυαλό σαπισμένα και παρατημένα μηχανάκια απο την δεκαετία του '80  :popcorn:

ritoras

Εμενα παλι μου αρεσει που ειναι το φαναρι ειναι πρωσοπο με το φτερο ...... αχ μακαρι να γινονταν και το δικο μας ετσι !

vavilakis

Παράθεση από: ritoras στις Φεβρουαρίου 01, 2011, 11:31:19 ΜΜ
Εμενα παλι μου αρεσει που ειναι το φαναρι ειναι πρωσοπο με το φτερο ...... αχ μακαρι να γινονταν και το δικο μας ετσι !
Μηπως στο δικο μου γινεται???Μπαινω σε σκεψεις.... >:D >:D >:D

itom32

Παράθεση από: vavilakis στις Φεβρουαρίου 02, 2011, 09:49:32 ΠΜ
Μηπως στο δικο μου γινεται???Μπαινω σε σκεψεις.... >:D >:D >:D
Στην δικια σου γινεται το κανουν πολλοι με vtecspec1/2 στο singapore bikes και βαζουν ουρα spec3.Aλλα μη το κανεις,η ουρα που εχεις ειναι η πιο ομορφη των superfour.Γνωμη μου.

itom32

Να ενα version R λευκο:
Toν Ιαπωνα αυτον αναβατη τον ρωτανε,τι σε εκανε να θες να καβαλησεις αυτην την μηχανη??Και απανταει οτι ηταν πεζος και περιμενε να αναψει ο Γρηγορης για να περασει,οπωτε στην διαβαση καταφθανει ενα Superfour.
Λεει οτι ο ηχος ηταν σαν να ειχε σταλει κατευθειαν απο τον θεο και οτι ενιωσε να γυρνα σε εποχες του παρελθοντως.Ετσι,ετσι... ;D ;D ;D ;D

freethan

Μιαμ, μιαμμμμ! Και πιστεύω οτι αυτό με τον ήχο που είπε ο Ιάπωνας Κορεάτης συνόψισε και βασικό αισθηματικό ερωτεύσιμο λόγο :]