Φωτογραφιες CB Superfour

Ξεκίνησε από jimis, Φεβρουαρίου 10, 2006, 04:35:20 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

jimis


shytestosterone

Παράθεση από: mikesf στις Μαΐου 10, 2006, 10:48:16 ΠΜ
Ναι μωρε τι ειναι 1600χλμ... Κι ομως το πιστευεις οτι μετα απο τόσσ χλμ γυρισα σπίτι και δεν ημουν πτώμα! Το φαιρινγκάκι μαζί με ένα τανκμπαγκ έκαναν απίστευτη διαφορά...

Ειχα μετατοπίσει το σώμα μου πίσω, είχα ξααπλώσει στο τανκμπάγκ πίσω απο το φαιρινγκάκι και το μόνο αρνητικό ήταν λίγος στα μπούτια και στα χέρια (καρατιμόνα γαρ)...

Τούρινγκ το CB με 140χλμ και 8000σαλ έκανε και μαμώ τα ταξίδια... Λάστιχα φοράω τα MIichelin Pilot Power, 110/70 - 160/60, έχουν 3 TD Μεγαρα, 1 Σερρες 5000χλμ και έχουν ακόμα πολύ ψωμί... τα συνιστώ ανεπιφύλακτα, τα είχα πάρει 240 γιούργια... και απο κράτημα... άστο... βεντούζα!!!!

Δεν ξερω για την Μεγαρων αλλα η ασφαλτος των Σερρων λογικα θα επρεπε να σε αφησει χωρις λαστιχο οτι λαστιχο και να φορας  :o  και λες οτι ΚΑΙ εχουν ακομη πολυ ψωμι ΚΑΙ οτι κρατανε βεντουζα ακομη ? (δηλαδη ειναι μαλακουτσικα ??) εεε? wow ??

shytestosterone


Headmaster

Και επειδή η αργία είναι μητηρ πάσης κακίας και έχουμε καιρό πολύ να το δουλεψούμε το εν λόγω πόστ πάρτε μερικα updates!!
No1 Hand  made,all metal durable GPS base!!!
No4 GPS onboard!!!

Headmaster

Νο 2  Καινούργιο κρανάκι UVEX Wing RS745
No 3  Καθρέπτες με ενσωματωμένα φώτα θέσης(ψείρες) και φλάς +++ αυτοκόλλητα στις μπότες HyperPro που κατα την αγορά τους συνοδευόταν απο ένα σετάκι ελατήρια+λάδια για τις μπουκάλες!!

ΚΑΙ ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ ΝΑ ¨ΕΧΟΥΜΕ!!! :yoohoo:

Remali tis Fokionos Negri

Λίγες εικόνες από τη σκοπιά μου στο ναυτικό. Ναι ναι, με τη μηχανή πηγαίνω....





Capre Diem
Memento morti

freethan

Παράθεση από: Remali tis Fokionos Negri στις Απριλίου 28, 2008, 12:58:40 ΠΜ
Λίγες εικόνες από τη σκοπιά μου στο ναυτικό. Ναι ναι, με τη μηχανή πηγαίνω....







Γειά σου ρεμάλι! Χρόνια Πολλά ! Για αυτό χάθηκες ???
Φοβερές φώτο , cheers!

Enigma

Αμαν για αυτο χασαμε το ρεμαλι μας :scratchchin: .... καλος πολιτης ρε θυριο....οι φωτο απλα ασχολιαστες

mhakio

ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ ΜΕ ΕΤΡΩΓΕ Ο ΠΟΔΑΡΟΔΡΟΜΟΣς ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΚΟΠΙΑ....
....ΤΟΥΣ ΚΑΘΡΕΦΤΕΣ ΜΕ ΤΑ ΦΛΑΣΑΚΙΑ ΤΟΥΣ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΚΑΙΡΟ..
ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΠΟΛΥ ΟΜΟΡΦΟΙ

Headmaster

Και εύκολοι στην τοποθέτηση!!!!

egm

Ορίστε κύριοι....άλλοι σπάγανε τη λάσπη απο την αρβύλα με την ξιφολόχγη στη σκοπιά, και άλλοι λένε σκοπιά και εννοούνε ψάρεμα!!!!!
ΑΧ αυτή η νεολαία......τςτςτςτςτςτςτς     Κολέγιο το καταντήσαμε  ;D ;D ;D Ρέμαλεεεεε   Καλός πολίτης και καλές βόλτες  !!!

Head λύσε μου μιά απορία....Το αυτάκι που ειναι δεξιά, το στραβώνεις όταν τοποθετείς το gps? Σκέφτομαι, έγω ο αδαής και ρωτάω.
να σου πώ μια πατέντα να μην το γρατζουνάς? Βρές αρμαφλέξ, λίγο, ξέρεις αυτό το μαύρο που μοιαζει με μαλακό φελιζόλ και το βάζουμε στις σωλήνες των καλοριφέρ. Κόψε 2-3 ροδέλες του πόντου σε πάχος, σαν καλαμαράκια τηγανητά ( τι λέω πάλι ο άνθρωπος!!!!) και μετά κοφτα να τα κάνεις λωρίδες. Τα κολλάς  όπως θές και βουαλά. Και αγρατζούνιστο και ολίγον σχετικά αντικραδασμικο (εχμ..... λέμε τώρα....)
Τα πάντα γίνονται. Αρκεί να βρείς τον τρόπο......

Headmaster

Το δεξί αυτάκι έχει μια πολύ ελαφρια κλίση προς τα μέσα και δε χρειαζεται να το στραβώσω
Καλή ιδέα για το αρμαφλεξ αλλα θα πρέπει να το φτιαξω απο την αρχή(4 ωρες) γιατί εχει γίνει με μιλιμετρικη ακρίβεια :yelrotflmao:(λέμε τώρα!!)και δε χωράει το αντικραδασμικό υλίκο!!
Πάντως έγινε στατική και δυναμική δοκίμη ευστάθειας και στιβαρότητας (κοινώς για 2 μέρες οτί λακουβα εβρισκα έπεφτα μέσα)και απεδωσε τα μέγιστα!!
Τωρα μένει να βγάλω και μια παροχή ρεύματος για να μην έχω προβλημα με την αυτονομία του GPS

Enigma

αληθεια τι μαρκα gps εχεις? συγουρα οχι maggelan σαν εμενα που ενω το αγωρασα για καλητερο (και δεν εχει θεμα ειναι πολυ καλο) εμαθα γιατι ολοι αγωραζουν garmin  με τον ασκημο τροπο !!!! το τελευταιο με 17 ευρο περνεις την μαμα βαση για μηχανη ενω στο δικο μου κανει ΜΟΝΟ 45 .....και εν το μεταξυ το garmin ειναι τοσο ευκολο που θα μπορουσε να μπει και σε μια απλη βαση κινητου τηλεφωνου ενω το δικο μου ........................

Headmaster

Αυτό και μέχρι τώρα δε με έχει απογοητεύσει
Και η τιμή είναι σουπερ 129Ευρω

odt

απλό, λιτό, προσεγμένο, πανέμορφο....


...έτσι θα κάνω τις ζάντες στο δικό μου... ;D