Αττική οδός με τον Θανάση Χούντρα για τις μοτοσυκλέτες

Ξεκίνησε από klab, Φεβρουαρίου 08, 2011, 09:54:16 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

klab

Έχει φτιάξει ένα ωραίο pdf η Αττική οδός με τον Θανάση Χούντρα για τις μοτοσυκλέτες.
Κατεβάστε το από εδώ : http://media.feed.gr/pegasus/Multimedia/pdf/0300_id1068889_id4072889.pdf

desmond

Πολύ καλό klab.
Είναι και μεγάλο πανάθεμά το, αλλά έχει πολύ καλές πληροφορίες μέσα.
Κάποια απο αυτά που λέει τα τηρούσα ήδη αλλά κάποια άλλα ούτε που τα είχα φανταστεί.

Έχω ήδη διαβάσει το μισό, και κάποια στιγμή θα το τελειώσω.
Νομίζω πρέπει να πάει για sticky. Θα ενημερώσω admins.
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

ritoras


klab

Υπάρχει και το DVD Twist of the wrist του Keith Code που μου έμαθε πράγματα που αγνοούσα τελείως.
Target fixation, πως να βάζω το σώμα μου, τα χέρια μου, τα πόδια μου κλπ.
Μετά από αυτό άλλαξα τρόπο οδήγησης και οδηγώ πλέον με καλύτερη αίσθηση ασφάλειας και ελέγχο της μηχανής.
Το ξαναβλέπω σχετικά συχνά γιατί όλο και κάτι βελτιώνω κάθε φορά.

johnnybe

Που να μιλήσει ρε παιδία το παλικάρι μετά από τέτοιο σοκ!

Πρόσφατα είδα και εγώ το DVD που λέτε, καλο μου φάνηκε. Σας πετάω το link με το torrent για το DVD (πρώτο αρχείο). Το δευτερο αρχείο στη λίστα είναι τα αντίστοιχα βιβλία.

--- Αφαιρεθηκε απο admin για να μην εχουμε προβληματα για πνευματικα δικαιωματα κλπ. ---

klab

Καλό θα ήταν να μην μπαίνουν φόρα παρτίδα ;) τέτοια links καθώς είναι παράνομα.

jimis

Παράθεση από: klab στις Φεβρουαρίου 09, 2011, 03:51:03 ΜΜ
Καλό θα ήταν να μην μπαίνουν φόρα παρτίδα ;) τέτοια links καθώς είναι παράνομα.

Σωστα. Γι'αυτο και το αφαιρεσα. Δυστυχως.

Headmaster


jimis

Χα, αληθεια δε το εχω. Ομως αμα ψαξεις απο το google θα βρεις οτιδηποτε..  :beerchug:

souperdooper

Παράθεση από: klab στις Φεβρουαρίου 09, 2011, 03:12:59 ΜΜ
Υπάρχει και το DVD Twist of the wrist του Keith Code που μου έμαθε πράγματα που αγνοούσα τελείως.
Target fixation, πως να βάζω το σώμα μου, τα χέρια μου, τα πόδια μου κλπ.
Μετά από αυτό άλλαξα τρόπο οδήγησης και οδηγώ πλέον με καλύτερη αίσθηση ασφάλειας και ελέγχο της μηχανής.
Το ξαναβλέπω σχετικά συχνά γιατί όλο και κάτι βελτιώνω κάθε φορά.

o Keith Code ειναι κορυφη! Να χα λεφτα να πηγαινα στο σχολειο του! αχχ..
"Cybille" CB 400 SF '93 κοκκινoμαλλα..

itom32

Γι'αυτό δεν με έβγεναν καλά οι στροφές ?Πολύ καλογυρισμένο το DVDvol2 εχει και πλακα.Το κατεβασα προχθες.

klab

Ένα μικρό tip να μαθαίνεις από λίγο κάθε φορά και να βγαίνεις στον δρόμο για να το εφαρμόσεις αμέσως αλλά αρκετές φορές.
Μετά σου γίνεται συνήθεια-βίωμα και το κάνεις ενστικτωδώς.
Ύστερα πας παρακάτω.

ΥΓ Θα κάτσω να το ξαναδώ πάλι.

itom32

Παντως εκτος απο τις ρυθμησεις του sag (στο δευτερο βιντεακι)που ειναι σημαντικοτατες,το πιο σπουδαιο ειναι να μαθεις να μπαινεις στο σωστοτερο σημείο, στην αρχη της στροφης.Οπως επεισης ο χειρισμος του γκαζιου μεσα στην στροφη.Τελικα εχει πάαααρα πολλα πραματακια που τα ειδα πρωτη φορά.