Eξατμιση...Επιλογη-επιδοσεις

Ξεκίνησε από Stef, Ιανουαρίου 04, 2011, 06:46:16 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Stef

Καλησπερα και καλη χρονια παιδια!
Σαν παιδι κι εγω θελω να αλλαξω το τελικο μου διοτι στο μανισιο πρεπει να εχουν τρυπισει τα διαφραγματα...ξαφνικα υστερα απο ενα ταξιδακι που εκανα, αρχισε να κανει πιο πολυ θορθβο απο πριν!!!
Εχω ακουσει καλα λογια για ενα μαστορα στο πειραια που φτιαχνει κατι χειροποιητες (raceguns)
Κανει καλη δουλεια και προσαρμοζει την εξατμιση στις αναγκες σου, δηλαδη ανοιχτη κλειστη και τετοια.

Θελω καταρχας να μου προτεινετε κ εσεις κανα μαστορα καμια αφτερμαρκετ φτηνη γυρω στΑ 300
και να μου πειτε : θα μου δωσει το τελικο καθολου ροπη στα χαμηλα? (αλλα να μην κρεμαει στις ψηλες..) και γενικα θα ξυπνησει καθολου ο κινητηρας μου?
θα βαλω και φιλτρο αερος. ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ!! :grouphug:

itom32

Eιμαι οπαδος των μαμα,επειδη δεν βρηκα απο CB400 εβαλα απο CBR600F,καινουρια 80ευρω +20ευρω μετατροπη(μαζεμα,κοψιμο λαιμου).Πηρα αυτην στην φωτο και αλλη μια για καβατζα(η αλλη ειναι ανοδιομενη μαυρη).Δυο καινουρια τελικα 160 ευρω,καλα δεν ειναι??
Αθορυβη σε ηχο.Γραμμικη αποδοση σε ολο το φασμα στροφων,χωρις κρεμασματα.

klab

Επειδή το έχω ψάξει πολύ με τις εξατμίσεις, ο Διονύσης (Raceguns) είναι πολύ καλός μάστορας και μπορείς να διαλέξεις από μεγάλη γκάμα και προσαρμοσμένη στα μέτρα της μηχανής σου.
Από παραμετροποίηση πάει σύννεφο, τι ήχο θες να κάνει, σχήμα, μέγεθος και το βασικότερο επισκευή στην εξάτμιση αν χρειαστεί.
Ακόμα και με περιορισμένο budget να πας θα βρει σίγουρα κάτι στα οικονομικά σου.
Όταν πήρα την δικιά μου από την Αθήνα ήθελα να πάω καπάκι στον Διονύση αλλά δυστυχώς το μηχανάκι θα το είχα στα χέρια μου την επόμενη ημέρα και δεν είχα χρόνο να κάτσω να περιμένω.
Όταν βαρεθώ ή χαλάσει η εξάτμισή μου θα τρέξω εκεί να βάλω καινούργια.

Κοίτα ένα CB από το Raceguns : http://raceguns1.blogspot.com/2009/09/cb.html