Kαλή όρεξη...και τα μυαλα στα καγκελα

Ξεκίνησε από itom32, Οκτωβρίου 10, 2010, 01:57:45 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

klab

Αν και ωραία-πολύ ακριβά τα καινούργια, αν ήταν φθηνούλια να τα τα άλλαζα, αλλά με τέτοια τιμή πριτς.
Να συνεισφέρω στην κουβέντα σας για τα κάγκελα, τα δικά μου που είναι σε σχήμα Π, δεν είναι άκαμπτα για να κάνουν ζημιά στο πλαίσιο.
Σε περίπτωση πτώση διπλώνουν προς τα μέσα.

itom32

Εσυ αφου εχεις ρε Γιωργο καγκελο,τι τα θες τα καινουρια?Παντως το μανιταρι στο CB τουλαχιστον τα RG που φοραω,εδιναν οδηγειες οτι πρεπει να τοποθετηθουν στην ιδια βιδα που πιανει και ο κινητηρας,που υποθετω οτι ειναι πιο ενυσχιμενο σημειο.

klab

Θα ήθελα να τα αλλάξω με τα πιο μαζεμένα που έβαλες στην φωτογραφία γιατί τα δικά μου δεν μου αρέσουν στο μάτι.

MIKEGOUD

Λοιπόν για να μην πολυλογούμε. Κάντε μου μια λίστα για ότι θέλετε να δούμε τι μπορούμε να βρούμε και με καλή τιμή- μεταχειρισμένο εννοείται. Από το γνωστό στην καρδίτσα που σου έλεγα Klab. Μόλις του ήρθαν κάτι καινούρια κομμάτια. όλο και κάτι θα έχει για μας


Υ.Γ. Μόλις έβαψα τα πλαστικά μου εκτός από ένα που έχει φαγωθεί η γαμόβιδα και δεν μπορώ να τη βγάλω. Από το πλαινό πλαστικό και δεν μπορώ να χώσω και το χέρι μου από καμιά μεριά...

klab

Υπάρχει και αυτή η εναλλακτική για όποιον ενδιαφέρεται με 85? στην πόρτα μας

http://www.louis.de/_10d9e26d34e82ec6e387cf16722d880aab/index.php?topic=artnr_gr&artnr_gr=10022100

itom32

Γιωργο αυτα ομως δεν μου αρεσουν,στο ματι.Καλητερα να δωσω τα διπλα,αλλα αυτα που θα βαλω θελω να μου αρεσουν.
ΑΑ!!Nεοτερα απο Japan,τελικα τα καγκελα των vtec δεν ταιριαζουν στο πλαισιο,των R/S/pb1,το στοκ της Honda εξαντληθεικε,και τα καγκελα της Kijima ειναι επισης μονο για vtec.Moυ βρηκαν ενα σετ νικελ αλλα βγενει 15675yen χωρις ταχυδρομικα και τελωνειο.
Που να παρει ειναι εκει και περιμενουν αλλα ακριβα,αλλα και δισευρετα αναθεμα την τσεπη μου:
Σωτηρη τι λες??Δεν ειναι μαυρα  :scratchchin: Για πειτε γνωμες!!


gianis

ΠαράθεσηΣωτηρη τι λες??Δεν ειναι μαυρα   Για πειτε γνωμες!!
Τα βαζεις επανω.Αν δεν σ' αρεσουν τα βαφεις μαυρα.Παντως του dimitris (αν δε κανω λαθος),χτυπαγε ασχημα το νικελ καγκελο.Νομιζω οτι μιλαω για μοτερ version s με μαυρη εξατμιση.Θα το κοιταξω.

johnnybe

το γ@μημένο είναι πολύ όμορφο

freethan

Γιάννη, αν μπορέσετε να συννενοηθείτε με αυτούς, δείτε και αυτό το παλιό post http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=1668.0

έχει λινκ προς http://moto.stainless.org.ua/

itom32

Ναι ξερω του dimitri το S,φοραει τα πιο παλαιοτερα κλασσικα νικελ καγκελα σε σχημα π σαν του klab.Αυτα που μου αρεσουν αρχισαν να δινονται  με το τελευταιο version S μαλλον σαν εξτρα,γι'αυτο ειναι λιγα και δισευρετα.Μετα βγηκε το vtec και αλλαξαν και το καγκελο που πλεον δεν κανει για μας που εχουμε παλαιοτερα μοντελα.
Γιωργο σου αρεσαν αυτα του Ρωσικου στυλ??Πολυ καγκουρικα σαν καγκελα λουνα παρκ ειναι. ;D ;D

point zero

ειναι πολυ ωραια  αλλα και πολυ ακριβα  ρε παιδι μου ...δυο κοματια σωληνα  ειναι γιατι τοσα λεφτα ......
Ποσο  ειπαμε εχουν σε ευρω ?
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Ειναι επειδη ειναι original Honda part και επειδη ειναι μακρια μας.Σκεψου οτι πρεπει ο Moriaki να τα αγορασει να πληρωθουν ταχυδρομικα και ασφαλεια και φοροι αντικειμενου για να αποσταλει απο τον πωλητη στον Moriaki και μεχρι εδω ειναι τα 15675yen.Mετα ειναι αλλα 6150yen το economy mail για να τα στηλει ο Moriaki και ποσο θα βγει τελωνειο.Παααρα πολα λεφτα και τα καγκελα δεν ειναι καν μαυρα.
Γυρω στα 138.12ευρω +τα 54ευρω ταχυδρομικα απο Ιαπωνια για εδω + τελωνειο απο 10εως κανα 40ευρω εε κανα 202.12 ευρω plus σιγουρα.
Y.Γ:Oπως λεει και το τοπικ εγω τουλαχιστον,με την ορεξη θα μεινω.
Υ.Γ2:Σκεφτομαι οτι πριν καποια χρονια δουλευα σε ενα εργοστασιο μεταλλικων επιπλων-κηπου.Εκει ειχαμε κουρμπαδορους,για να κουρμπαρεις σωληνες,διαφορων διαμετρων,και ειχαμε και φουρνο ανοδιωσης.Εβαφες απο μαυρα και νικελ,μεχρι πουαν με βουλες...να παρει. :'(
Υ.Γ3:Moυ την εδωσε,σταματαω να ψαχνω κλεινω τον Η/Υ και παω να χαθω σε καμια σελιδα του Σιλμαριλιον. :wave:

freethan

Παράθεση από: itom32 στις Φεβρουαρίου 18, 2011, 08:05:40 ΜΜ
Γιωργο σου αρεσαν αυτα του Ρωσικου στυλ??Πολυ καγκουρικα σαν καγκελα λουνα παρκ ειναι. ;D ;D

Mπα καμία σχέση με το οριτζινάλε που πόσταρες εσύ. Απλά για όσους δεν την παλεύουν και θέλουν να την ψάξουν και αλλιώς. Πάντως τότε που ποσταρίστηκε είχε και άλλα αντιγραφές των μαμά. Τα τωρινά του δεν μου αρέσουν καθόλου, δεν πάω να βάλω ανεμοθώρακα βέσπας καλύτερα ; χεεχεχε

υ.γ.: Ο Έλρικ του Μελνιμπονέ σου άρεσε ;

itom32

Αυτος με το stormbringer που το σπαθι του επαιρνε τις ψυχες των εχθρων του,αλλα πιο πολυ γουσταρε των αγαπημενων του εεε??Το σπαθι ειχε δικη του οντοτητα και καταχθονια θεληση.Απο τους αγαπημενους μου ηρωες,και ο Robert E. Howard Θεος!!

freethan

Καταιγίδα & Όλεθρος τα 2 σπαθιά! http://en.wikipedia.org/wiki/Elric_of_Melnibon%C3%A9 , Michael Moorcock