ΓΕΝΙΚΟ ΣΥΜΑΖΕΜΑ - ΒΑΨΙΜΟ

Ξεκίνησε από JAS, Φεβρουαρίου 03, 2010, 01:44:00 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

jokey

Αφού δεν σου είπε οτι έχει "μάτι" πάλι καλά
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

Atanassio

Παράθεση από: jokey στις Μάρτιος 01, 2010, 09:28:15 ΠΜ
Αφού δεν σου είπε οτι έχει "μάτι" πάλι καλά

:yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:
:yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo:

JAS

 :wave: παιδες καλο μηνα!!! το συμαζεμα ξεκινησε το σαββατοκυριακο ( επι τελους ). το απογευμα θα ανεβασω φωτος απο τα σταδια βαφης καθως και πριν και μετα...
ειπα λοιπον μιας και την εκανα την καλη και ξεκινησα να κατσαβιδιαζω, αναμεσα στα βαψιματα να γυαλισω το τελικο και τους λαιμους... και εδω ειναι που εμεινα μ@λ@κ@!!!!!
οταν εβγαλα το τελικο ανακαλυψα οτι μεσα δεν εχει τιποτα!!!!! ??? :scratchchin:. ντιπ. nothing, που λεμε και στα ελληνικα. αδεια σωληνα....... το μονο που βγηκε απο μεσα ηταν μαυριλα και η διατριτη σωληνα η οποια δεν ηταν πουθενα στηριγμενη και επαιζε σαν πουτ@ν@!!! (και αναροτιομουν τι τριζει???). οπως καταλαβενετε λοιπον ειμαι για εξατμηση. εριξα μια ματια στο e-bay αλλα τα πραγματα δεν ειναι και πολυ ελπιδοφορα. ενας γνωστος που κατεχει απο μοτο μου ειπε να ψαχνω για εξατνηση γενικα για 400αρι τετρακυλινδρο σε σειρα ( βλεπε bandit 400, diversion, cbr 400 κτλ.). εσεις τι λετε??? για ριξτε καμια ιδεα...

snipereps

Για δες και δω αν δεν βαριεσαι και μιας και εχεις αρχισει να κατσαβιδιαζεις  ;)

http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=2326.msg24422#msg24422

και αφου κανεις αυτο δεν θα παιζει κιολας. Μιλαμε για κοστος 3 ευρω ενα κομματι πετροβαμβακα υψηλης πυκνοτητας και αντοχης, κανα ευρω το συρμα για τα πιατα  :D που λεει το UPDATE και.... αυτα, α ναι και κανα 2-3 η ταινια αν δεν παμε για σφηξιμο με συρμα.

JAS

καλη η ιδεα σου... με μπριζωσες αλλα:
1) που θα βρω πετροβαμβακα καρδια μου??? υπαρχουν διαφοροι τυποι?
2) η διατριτη σωληνα τι μηκος εχει θεωρητικα? γιατι ρωταω... προσεξα οτι ειναι περιπου τα 3/4 απο οτι το καζανακι :scratchchin:

Atanassio

Με την ευκαιρία να κάνω κι εγώ μια ερώτηξης.  Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω διάτρητο σωλήνα για μια μόντα που θέλω να κάνω ή να πάρω μασίφ υδραυλικό και να αρχίσω να βαράω με το δράπανο!!!?? :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:

COSBOUT

Goodmorning men
Πετροβαμβακα εχει ο Τσακανικας Πειραια Αντ.Βλαχακου δεν θυμαμαι νουμερο τηλ 210 4222627 αλλα νομιζω οτι δεν πουλαει μικρο κομματι μονο κουτα.Ειδαλλως σταματας σε ενα εξατμισα και του ζητας ενα κομματακι.
Για τουμπο Τανναση ανοξειδωτο. Τεχνομεταλ ,Δραγατσανιου 20 Πειραιας ,τηλ. 2104226251
HASTANAPANE!

snipereps

1) Πετροβαμβακα εχουν ολα τα μαγαζια με οικοδομικα υλικα και μπορεις να παρεις ενα κομματι απο ρολο που παει με το μετρο αλλα συνηθως δεν ειναι πολυ χοντρος και πυκνος. Υπαρχει και με το κομματι που ειναι βεβαια πιο πολυ απο οσο χρειαζεσε αλλα ας σου μεινει δεν ειναι πολυ ακριβως,  μπορει να θελησεις να το ξαναφτιαξεις αργοτερα εχοντας την εμπειρια τις πρωτης φορας. Απο εκει παιρνεις και το ψιλο συρματοβαμβακο για να βαλεις απο κατω για να μην σου θριματιστει ο πετροβαμβακας με τον καιρο και εξαφανιστει οπως εχει γινει τωρα και εφτασες να εχεις κουφια εξατμηση,.
2) κανονικα και στις περισσοτερες εξατμησεις ειναι οσο το καζανακι, υπαρχουν ομως και εξατμησεις που εχουν λιγο σωληνα μεσα στοκατω μερος τους ενσωματομενο και ο διατρυτος εφαρμοζει εξωτερικα η εσωτερικα αυτου που υπαρχει ηδη μεσα, ειδάλλως πας για αλλο σωληνα θα ελεγα εγω.
3)Μια καλη και φφηνη λυση για διατρυτο σωληνα ειναι να παρεις το περιβλημα απο φιλτρο αερος φορτηγου και να διαμορφωσεις τωρα για το τελος του και την αρχη του κολλας αυτα του παλιου με ηλεκτροκολληση.
4) Κατι ακομα που ειναι καλο για τις ανοιχτες εξατμησεις ειναι μια πολυ πολυ μικρη τρυπουλα στο κατω μερος χαμηλα για να στραγγιζει το νερο και να μην σου το κραταει μεσα ;-)

ANESTIS

Παράθεση από: snipereps στις Μάρτιος 01, 2010, 11:52:14 ΠΜ
.... αυτα, α ναι και κανα 2-3 η ταινια αν δεν παμε για σφηξιμο με συρμα.
snipereps όταν λες ταινία εννοείς αλουμινοταινία για να κλείσει το τελικό ???
Αν ναι εγώ θα πρότεινα να ρίξει κανα 2 πριτσίνια και μετα γάζωμα με ηλεκτροκόληση γιατί το δικό μου τελικό ήταν κολημένο με αλουμινοταινία όταν αγορασά τη μηχανή και στο μήνα πάνω μου σκούριασε όλο το τελικό!!!!!!!

JAS


JAS


JAS


JAS


JAS

 :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo:

point zero

φερτε μου μια σαλιαρα .... σλουρπ ... :beerchug:
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .