Μικρη πτωση! ---> Δισκοπλακα :(

Ξεκίνησε από mechmech, Οκτωβρίου 22, 2009, 06:01:10 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

NikosCB

Εγινε, κοντα ειμαστε. Οποτε τη βρισκω και μιλαμε να περασεις με το μηχανακι να τη δουμε μαζι!
Hey!Hey!My!My!Rock 'n' Roll will never die!!!

mechmech

Λοιπον, παιδες, ηρθε η δισκοπλακα απο Wemoto.uk.

Το καλο ειναι οτι ηρθε πολυ γρηγορα (μολις 5-6 εργασιμες, και μαλιστα δεν την ειχαν καν στοκ οταν την παρηγγειλα). ΠΟΛΥ σβελτοι.

Το κακο ειναι οτι, εμφανισιακα, ΚΑΜΙΑ σχεση με τη μαμα. Δεν εχει αυτη τη χρυση αποχρωση, ειναι ενα ματ ασημι χρωμα....
Δεν ειναι τιποτα σημαντικο, αλλα μου την εχει δωσει λιγο, θα εχω δυο δισκοπλακες, η μια με την αλλη μερα-νυχτα...
Αυριο θα παω στο συνεργειο να τη φορεσω. Για τιμονακι θα δουμε που θα καταληξω τις επομενες μερες. 

Η δισκοπλακα ειναι σαν αυτην (απλα οχι μαργαριτα, κανονικη περιφερεια) :

https://www.stdreams.com/catalog/images/catalog/ebc-xc-series-contour-rotors-polished.jpg

Ετσι ειναι η μαμα:

http://photos.friendster.com/photos/11/02/8092011/2_785234873l.jpg  (οχι δεν ειναι αυτο το μηχανακι μου  ;D)

jokey

Γιατί δεν την φοράς μόνος σου πάνω??
ΒΡΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΜΜΜΜΜΜΜ

mechmech

Γιατι δεν βγαζω τον τροχο, να βαλω πανω την καινουρια δισκοπλακα και να επανατοποθετησω τον τροχο?

Ξερω γω? Μαλλον ειμαι λιγο κοτα...  Οχι μη χαλασω τη μηχανη η την πλακα. Μην τυχον δεν κανω κατι σωστα που θα εχει ως αποτελεσμα να φυγει η δισκοπλακα η ο τροχος ;D

Headmaster

Ελά ρε συ πανευκόλο είναι!!!
Μια βίδα βγάζεις!!!

mechmech

Ωραια, τοτε δε θα μου παρει πολλα ο μαστορας  ;D


Κανενα σχολιο για το χρωμα ρε παιδια? Εγω εχω τσαντιστει πολυ.... :puke:

lice13

Βάψε και την παλιά ασημένια!!! ;D ;D Ή στείλτους ένα μάιλ μήπως υπάρχει χρυσή να στην αλλάξουνε? Λέω εγώ τώρα... μία στο εκατομύριο βέβαια, αλλα, κι αν σου κάτσει?? :yelrotflmao: :yelrotflmao:

freethan

Χρυσή δεν είναι , είναι όμως όμορφη και πιο μοντέρνα πιστεύω  :scratchchin: :wave:

mechmech

Λοιπον, επικοινωνησα...

Χρυσο δεν παιζει. Μονο στο σκετο "μεταλλι" βγαινει. Μην ξεγελιεστε απο τη φωτο. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΧΡΩΜΙΟ. Ενα ματ ασημι ειναι.

Λυπαμαι μονο για το λουκ. Μου αρεσαν πολυ οι μαμα δισκοπλακες. Παντως απο ποιοτητα ο μαστορας που θα τη βαλει μου ειπε τα καλυτερα (ειναι και μηχανουργος).

Κατα τα αλλα το wemoto.com τα σπαει. Εξαιρετοι οι τυποι.



ΥΓ. Ρε παιδια, δεν ειναι προβλημα που αλλαζω μονο τη μια δισκοπλακα?

lice13

Στο wemoto είναι απο τους καλύτερους που υπάρχουν πάντα γρήγοροι και εξυπηρετικοί. Μπορείς να τη βάψεις μη τρελένεσαι. Και όχι δεν παίζει κανενα πρόβλημα που αλλάζεις μόνο τη μια!  :wave:

Enigma

Ναι ρε μολις <<πατησει>> σωστα και αυτη δεν θα καταλαβαινεις την διαφορα ...στην αρχη καμοια 500αρα χλμ μονο θελει προσχη μεχρι να κατσουν τα τακακια τιποτα αλλο

mechmech

Λοιπον, εχω καλα νεα και κακα νεα....

Τα κακα νεα ειναι οτι μολις μπηκε πανω η καινουρια δισκοπλακα και γυρισε ο τροχος, αντιληφθηκαμε με το μαστορα οτι ειναι ΣΤΡΑΒΗ ΚΑΙ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ!!!!!! Πολυ λιγοτερο στραβη απο τη δεξια που ητανε μπουρδελο, αλλα παντως στραβη :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Τα καλα νεα ειναι οτι πλεον θα ταιριαζουνε η μια με την αλλη, και δεν θα χρειαστει να συνηθισω με τη μια φαγωμενη και την αλλη καινουρια...
:D :D :D :D :D :D  ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D  :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:

Αλλα 200 ευρω και αλλες 7-8 μερες αναμονη  :'( :'( :'( :'( :'( :'( :'(

Enigma


lice13

Ποπο ταπα!!!!! Το καλό είναι θα έχεις δυο καινούριες!!! Αντε καλορίζικες και καλα φρεναρίσματα!!!

mechmech

Μακαρι τα φρενα να με φυλανε απο ολες τις πιθανες μαλακιες, παιδια, διοτι ενω εχω τη μηχανη απο τον Ιουλιο, ολο κατι συμβαινει κι ακομα εχω κανει μονο 1500χλμ.

Στην αρχη τον ξυνανε στο υπουργειο και εκανε 2 μηνες να εκδοθει το διπλωμα.
Μετα ειχα εξεταστικη, και μετα αυτο.

Εχω αρχισει να πιστευω οτι δε θα μπορεσω ποτε να τη χαρω... Εχω δωσει γι αυτην 8 κατοσταρικα απο τοτε που την πηρα (2+χιλιαρικα), κι ακομα δε μου χει δωσει τπτ. :-[