Κατανάλωση...

Ξεκίνησε από eteroklitos, Απριλίου 20, 2009, 03:34:45 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

desmond

ο klab είναι λίγο ρομαντικός μου φαίνεται.
Εδώ σε σχετικά φθηνά βενζινάδικα, βάζω 23? από γυρισμένη ρεζέρβα.
καμιά 14.5 lit συνήθως
τιμές στα φθηνά αυτές τις μέρες γύρω στο 1.61.

Λογικά o headmaster θα βρίσκει πιό φτηνά εκεί που βρίσκεται, έ μήτσο;
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

theios

Χαχα!! Και γω την ιδια απωρια ειχα!! μα 4.5? αν ειναι ετσι να βγαινω καθε σ/κ εκδρομες.. μεσα στην πολη ομως δεν λεει να βγαλει πανω απο 160χμ το τεποζιτο!!! Αν και με τρωει το χερι μου το παραδεχομαι!! Παντως εχω να πω οτι κλεβει καρδιες το ατιμο με τον ηχο του! παρ ολη την ελευθερη εξατμηση που φοραει ακουω να μου λενε συχνα "δεν μ αρεσει ο δυνατος ηχος απ τις μηχανες αλλα βρε παιδι μου αυτο το πραγμα ακουγετε απιστευτα!"

Headmaster

Παράθεση από: desmond στις Μάρτιος 16, 2011, 07:18:14 ΜΜ
ο klab είναι λίγο ρομαντικός μου φαίνεται.
Εδώ σε σχετικά φθηνά βενζινάδικα, βάζω 23? από γυρισμένη ρεζέρβα.
καμιά 14.5 lit συνήθως
τιμές στα φθηνά αυτές τις μέρες γύρω στο 1.61.

Λογικά o headmaster θα βρίσκει πιό φτηνά εκεί που βρίσκεται, έ μήτσο;
σημερα εδω ειχε 1.595 στον τριλοφο μιλαμε!!

shumi

Χθες 17 μαρτίου πέρασε ακριβώς 1 χρονος απο τοτε που το αγόρασα και είπα να το φουλάρω στα 150 χλμ που έγραφε το κοντέρ και γεμισε με
12,1 λίτρα χ 1,609 = 19,5 Ευρώ δηλαδή 8 λ/100 χλμ.
Συμπεράσματα δικά σας αλλα μαλλον δεν έχω πεσει ποτε κατω απο 7.5/100

gianis

Παράθεση από: shumi στις Μάρτιος 18, 2011, 03:58:17 ΜΜ
Χθες 17 μαρτίου πέρασε ακριβώς 1 χρονος απο τοτε που το αγόρασα και είπα να το φουλάρω στα 150 χλμ που έγραφε το κοντέρ και γεμισε με
12,1 λίτρα χ 1,609 = 19,5 Ευρώ δηλαδή 8 λ/100 χλμ.
Συμπεράσματα δικά σας αλλα μαλλον δεν έχω πεσει ποτε κατω απο 7.5/100
Για τι μηχανακι μιλας ;

shumi


desmond

shumi μπουκώνει; έχει πλούσιο μίγμα;
εγώ κατάφερα να το κατεβάσω ρυθμίζοντας τις τέσερις βίδες από κάτω από τα carbs. (όχι πολύ, μή φανταστείς)
Ρυθμίζουν το ρελαντί για κάθε carb ξεχωριστά.
Εννοείται έγινε η ρύθμιση με το ματζαφλάρι μέσα στην εξάτμιση να μετράει την ακαφτίλα
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

shumi

οχι δεν μπουκώνει αλλά έχει πλουσιο μίγμα

klab

Έτσι είμαστε εδώ στην Πάτρα, πλούσιοι !!!

johnnybe

ρε παιδί πολύ καις...δε λέω άμα κάνει δουλειά το παραπάνω καύσιμο χαλάλι. Αν όμως όχι, δεν κάνεις μια ρυθμισούλα; Με την τιμή που έχει η βενζίνη θα κάνεις απόσβεση τη ρύθμιση στο μήνα πάνω

klab

Μια χαρά καίει απλά έχει πολύ βαρύ χέρι, ο αλήτης, ο τεντιμπόης, ο καμικάζι.

shumi

μεσα στην πολη ειναι τα χλμ αλλα ισχυουν και αυτα που λεει ο klab  :beerchug:

ΠΑΝΕΑΣ

Mε το CB, ερχόμενος από Λάρισα και παλιά εθνική, χωρίς να ξεπεράσω τις 6.000 στρ/ λεπτό, μου έβγλε 6l/100km. Αν το πάω πορεία με 130-140, καίει 7,5-8l/100km.
Mε το VFR, με 150 πορεία, καίει 7,3l/100km και δικάβαλος. Αν και το έχω δει να καίει και 10 αλλά κάτω από 190 δεν πήγαινα...  :goodboy:
Γενικά το CB, καίει από 6 έως 8 λίτρα. Πρέπει να το πηγαίνεις πολύ χαμηλά για να κάψει κάτω από 5 λίτρα. Όπως και στο VFR, αν το πας χαλάρα, θα κάψει 5-5,5 λίτρα. Το κατάφερε ένας φίλος που το πήρε πρώτη φορά και πήγαινε σαν κότα!!!  ;D ;D

Theios, είσαι από Λαμία;;;

theios

Απο Αθηνα ειμαι αλλα σπουδαζω λαμια και μενω εκει σχεδον μονιμα. αντε κανα σ/κ να φυγω και στις διακοπες!

klab

Έσπασα το δικό μου ρεκόρ σήμερα, με μικτή οδήγηση μέσα στην πόλυ (πότε με φαγούρα - πότε χαλαρά) ανάλογα την διάθεση, έκανα 7,7/100χλμ