ΣΙΓΑΣΤΗΡΑΣ Η ΑΛΛΟ ΤΕΛΙΚΟ?

Ξεκίνησε από anthimos21, Οκτωβρίου 02, 2008, 03:30:39 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

anthimos21

καλησπερα φιλοι μου...ελπιζω ολοι να ειστε καλα υγειεις και δυνατοι.λοιπον στο δικο μου σβ εχω μια μιββ πανω απο 600αρι λογικα γιατι δεν βρισκω την συγκεκριμενη στο σιτςε της μιββ για σβ400 τεσπα η οποια μαλλον εχει καμενα διαφραγματα και κανει ενα εντονο αλλα γ......το θορυβο μιλαμε για πολυ τρελλα ειδικα οταν τα σπαειο μετα τις 7000σαλ ππομως μετα απο ενα σημειο με κουραζει σκεφτομαι να βαλω σιγαστηρα που ρωτησα 30ευρω κανει και μπαινει με μια βιδα δηλ μπορεις και να τον βγαλεις οποτε θες.ενα αυτο και δευτερο μηπως ψηνεται κανενας να κανουμε τραμπα με μια πιο ησυχη?νεο παιδι ειμαι γουσταρω το θορυβο ομως εχω προβληξμα στο δεξι αυτι απο πυροβολισμο(44 μαγνουμhttp://www.pafoa.org/forum/imagehosting/3580478b42f1e5f02.jpg ταυρο σκοτωνει)και εχω προβλημα με πειραζει ο θορυβος ο εντονος για πολυ ωρα αν ψηνεται κανενας ευχαριστως.....και παλι να στε ολοι καλα τους χαιρετισμους μου

akaposto

πολύ μεταμεσοντύκτιος είσαι ρε Ανθιμε.
anyway,μαμά εξάτμηση θα είναι δύσκολο να βρείς.
Βάλε την βίδα και δες αν κάνει δουλειά.

Τα ίδια προβλήματα έχω και εγώ!

Ωτοασπίδες η βαμβάκι στα αυτιά και το φαινόμενο μειώνεται δραματικά.
<<Δεν μπορώ να υποσχεθώ ότι θα προσπαθήσω. Αλλά θα προσπαθήσω να προσπαθήσω>> 
Bart Simpson

της στραβής μπιέλας,ο κύλινδρος της φταίει!

Καμιά δουλειά δεν είναι ντροπή...Εκτός αν πουλάς αξεσουάρ BMW

Enigma

Μπες στην ουρα ....Ανθιμε !!! Οι περισσοτεροι εδω μεσα το ιδιο μουρμουρανε !!!! Για δοκιμασε την <<ταπα>> λογικα θα κανει κατι και αν ειναι <<μαμα>> δεν θα εχει ασχημο αισθητικο αποτελεσμα !!!

Headmaster

Χμμμμμ!!!
Ερώτηση !!
Είναι βιδωτή η εξάτμιση σου στο σωλήνα εννοώ?
Αν ναι γιατι δεν την βγαζεις να την ανοιξεις να αλλάξεις τα "βαμβάκια" από μέσα να σου βγεί και πολύ μα πολύ πιο φθηνά!!?!?!?! ???

anthimos21

vasika pertinwth einai sthn arxh kai sto telos ths(htrhe to telos).... :yelrotflmao: mporw file moy na to kanw etsi?

Headmaster

Παράθεση από: anthimos21 στις Οκτωβρίου 02, 2008, 06:25:43 ΜΜ
vasika pertinwth einai sthn arxh kai sto telos ths(htrhe to telos).... :yelrotflmao: mporw file moy na to kanw etsi?
Μια χαρα μπορείς αρκει να έχεις....περτσιναδόρο για μετα!!!!
με ένα καλό τρυπανάκι ανοίγεις τα περτσίνια προσεκτικά και αφαιρεις την πίσω πλευρά
Λογικά από εκει θα έχεις προσβαση  και πιο μέσα να δείς το ....χάος!!!!

Atanassio


Enigma

You must be joking ......Μαγκα ....Τρελο respect απο εμενα ....Απο εδω και περα και χαρτοπετσετες να παρω ...θα ρωταω την γνωμη σου πρωτα !!! :hug:

freethan

Παράθεση από: Atanassio στις Οκτωβρίου 06, 2008, 09:56:44 ΠΜ
Βρήκα αυτήν την "τρύπα" για όποιον ενδιαφέρεται για μαμίσια εξάτμιση αλλά δεν την έχω ελέγξει:

http://www.motopissaris.gr/v2/component/page,shop.product_details/flypage,shop.flypage/product_id,6579/category_id,64/manufacturer_id,0/option,com_virtuemart/Itemid,72/vmcchk,1/

Χεχχεχε, aka pissaman στο moto.gr, Ν.Ερυθραία. ; Είχα βρει για το Version-R κάτι πραματάκια παλιότερα. Εξυπηρετικός. Δεν νομίζω οτι έχει πάντα ανταλλακτικά για cb αλλά δεν χάνει κανείς τίποτα να ρωτήσει.

anthimos21

βασικα απο οτι ειδα τελικα βιδωτη ειναι στο σωληνα και στο τελειωμα της ειναι περτσινωτη αρα θα την ξεβιδωσω απο κατω και βλεπουμε ε?καρνταση?

Enigma

Δεν εχεις κατι να χασεις go4it !!!

Headmaster

Αν ήσουν κοντά , θα στην εφτιαχνα εγώ  :hug: