Ηχος CΒ400SF Version Rμε τελικο oem απο CBR600

Ξεκίνησε από itom32, Σεπτεμβρίου 18, 2010, 04:01:21 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

Eιπα και γω,να δω πως ακουγεται το CB400super four με εξατμιση μαμα CBR600 μεσα απο τον υπολογιστη.
https://www.youtube.com/watch?v=nFoIGGRTLMY

Stef

Ωραιος Ηχος!!!
Περιμενω: Τιμη, φωτο, επιδοσεις, νομιζω φτανει....:)

itom32

Οχι ρε φιλε ουτε η τροχαια να ησουν :o.Η τιμη του τελικου ηταν 80ευρω.Aν σου αρεσε μπορει να εχει αλλο ενα κομματι το μαγαζι που το βρηκα,αλλα θελει κοντεμα ο λαιμος,διοτι το τελικο ειναι λιγακι μεγαλητερο απο του CB400.
Για φωτο δες http://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=2582.45.
Απο επιδοσεις τελειως γραμμικη αναπτυξη σε ολες τις στροφες χωρις κενα και μπερδεματα,και σε σχεση με αυτην που ειχα πριν μια ανοιχτου τυπου με πετροβαμβακα,εχω μεγαλη πτωση στην καταναλωση.
Eγκυκλοπαιδικα,η εταιρεια που κατασκευαζει το τελικο για την Ηonda λεγεται SANKEI,και εκτος απο τα λογοτυπα τους χαραγμενα, εχει και αριθμο σειρας που λες stef,αμα ψαξεις ,μπορει να βρεις και κανα πιν χαραγμενο σε κανα σημειο,μαζι με τα αλλα μπιμπλικια.:goodboy:
Y.Γ:Αυτο που με αρεσει σ'αυτην την εξατμηση ειναι τα μπασα της.....βαριααα.Ειδικα οταν κοβεις γκαζι ή κατεβαζεις ταχυτητα.Ειμαι αρρωστος με το CBμου. :kiss2:

Leonas

ωραιοτατος κ γλυκοτατος ηχος  :yoohoo: :yoohoo: :yoohoo:

itom32

Ζωντανεύω το ίδιο θέμα μιας και μετά την αφαίρεση του χταποδιού για επαναβαφή θα κάνω ένα τεστ σύγκρισης των original (oem)τελικων σιλανσιέ απο CBR600,απο CBR 400 και απο CB400sf version R.Στο πρώτο βίντεο ο ήχος του οem CBR600.
https://youtu.be/nFoIGGRTLMY

stam

Καλά ακούγεται από το cbr. Ούτε πολύ φασαρία ούτε τελείως ήσυχο.

itom32

Mε αρέσει πολύ ο ήχος του τελικού λέω να τ'αφήσω πάνω μέχρι να με 'ρθει η όρεξη να ξαναβγάλω χταπόδι και να βάλω το κανονικό για 400αρι τελικό αλλά σαν να με φαίνεται σαν boiler  :-\

TEOS CB SF

Παράθεση από: itom32 στις Φεβρουαρίου 25, 2019, 03:45:04 ΜΜ
Επειδή με αρέσει πολύ ο ήχος του τελικού λέω να τ'αφήσω πάνω μέχρι να με 'ρθει η όρεξη να ξαναβγάλω χταπόδι και να βάλω το κανονικό για 400αρι τελικό αλλά σαν να με φαίνεται σαν boiler  :-\

Όχι τώρα πες αλήθεια .. πόσες εξατμίσεις έχεις ? Εγώ πάντως ψηφίζω την προηγούμενη που είχες πάνω

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


itom32

Πολύ πράμα,2 χταπόδια το ένα φτιαγμένο για τελικά cbr600(έχω 2) ενα αυτο στην φώτο και ένα ίδιο μαυρο,1 τελικο sf και ενα τελικο cbr400. O0

TEOS CB SF

Παράθεση από: itom32 στις Φεβρουαρίου 25, 2019, 04:53:03 ΜΜ
Πολύ πράμα,2 χταπόδια το ένα φτιαγμένο για τελικά cbr600(έχω 2) ενα αυτο στην φώτο και ένα ίδιο μαυρο,1 τελικο sf και ενα τελικο cbr400. O0
Ρε μήπως να πάρεις εκείνο το cbr400 που έχει ο χωριανός μου να το αναστήσεις .. όλο μαμά είναι αλλά έχει να πάρει μπροστά καμία 10 χρόνια που το έχει στην αποθήκη ..

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


itom32

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Φεβρουαρίου 25, 2019, 05:29:59 ΜΜ
Παράθεση από: itom32 στις Φεβρουαρίου 25, 2019, 04:53:03 ΜΜ
Πολύ πράμα,2 χταπόδια το ένα φτιαγμένο για τελικά cbr600(έχω 2) ενα αυτο στην φώτο και ένα ίδιο μαυρο,1 τελικο sf και ενα τελικο cbr400. O0
Ρε μήπως να πάρεις εκείνο το cbr400 που έχει ο χωριανός μου να το αναστήσεις .. όλο μαμά είναι αλλά έχει να πάρει μπροστά καμία 10 χρόνια που το έχει στην αποθήκη ..

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Οχι οτι θα τα καταφέρω,αλλά για εκπαιδευτικούς λόγους,όπως και λόγους περιέργειας ξέρεις ότι είμαι θετικός.

TEOS CB SF

Θα τον ρωτήσω αν το δίνει .. έτσι κ αλλιώς τζάμπα σαπίζει το καημένο ..

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Alex400

ΑΝ είναι NC 29 και σε αναστρέψιμη κατάσταση προτείνω να ασχοληθείτε . Τα στοιχεία [ κομμάτια ] που το αποτελούν εμπεριέχουν μεγάλο μέρος της ιστορίας της HONDA . Αν τα οικονομικά μου το επέτρεπαν το NC29 και το NC35 RVF θα ήταν τα μηχανάκια που θα ήθελα να είχα στην κατοχή μου .               

TEOS CB SF

Παράθεση από: Alex400 στις Φεβρουαρίου 25, 2019, 06:24:42 ΜΜ
ΑΝ είναι NC 29 και σε αναστρέψιμη κατάσταση προτείνω να ασχοληθείτε . Τα στοιχεία [ κομμάτια ] που το αποτελούν εμπεριέχουν μεγάλο μέρος της ιστορίας της HONDA . Αν τα οικονομικά μου το επέτρεπαν το NC29 και το NC35 RVF θα ήταν τα μηχανάκια που θα ήθελα να είχα στην κατοχή μου .               
ʼλεξ θα τον ρωτήσω και θα σας γράψω λεπτομέρειες πάντως θυμάμαι ότι ήταν μοντέλο περίπου 95 , και είναι άσπρο κόκκινο με διπλά φανάρια .. κάπου στο 2000 που περπατούσε θυμάμαι ότι με έφευγε κ τελική κ εκκίνηση μετά του έβγαλε κάτι με ηλεκτρικά και το καθήλωσε δεν ξανά ασχολήθηκε και το έχει στην αποθήκη

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ποντιος χρηστος

.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης