Μετατροπη ουρας CB400SF Version R σε Hyper VtecSpec1+Γενικο τουμπανιασμα

Ξεκίνησε από itom32, Αυγούστου 17, 2010, 11:37:59 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

itom32

Παράθεση από: snipereps στις Νοεμβρίου 05, 2010, 05:32:54 ΜΜ
αντε βρες...  ;D  περιμενω και γω τοσες μερες, λεω: αντε! ποτε θα βαλει φωτο να το δω ολοκληρωμενο το προτζεκτ?  ;D
Kι εγω,αυριο πρωι Βαγγελη θα λυσω,δεσω,θα βγαλω φωτο και θα ποσταρω.

itom32

Bαγγελη δεν θες να ξερεις τι εγινε.Παταγωδης αποτυχια.Εξηγουμαι.Η γεωμετρια του vtec ειναι αλλαγμενη εκ σασι,οποτε το under cowl στο σασι του r δεν εμπενε και οταν μπηκε καθοταν χειροτερα απο το under cowl του r.Yπερ πιστεως 180ευρα.Το αφησα οπως ηταν.Τελικα Κλειτο θα μεινω με τον ποντο,ειχες δικιο δεν επρεπε να το προχωρισω αλλο.Προφανως τα Japonia εδωσαν ενα ποντο σηκωμα στο πισω μερος του σασι (ουρα) για πιο επιθετικη σπορ εμφανιση.

Υ.Γ:Εξ αρχης φοβομουν οτι θα την πατουσα σε καποιο σημειο,τουλαχιστον το διασκεδασα,και ευτυχως οπως ειπε και ο desmond δεν ειναι κι ασχημα ως εκει που εφτασε.-

ANESTIS

Παράθεση από: itom32 στις Νοεμβρίου 06, 2010, 01:47:44 ΜΜ
Bαγγελη δεν θες να ξερεις τι εγινε.Παταγωδης αποτυχια.Εξηγουμαι.Η γεωμετρια του vtec ειναι αλλαγμενη εκ σασι,οποτε το under cowl στο σασι του r δεν εμπενε και οταν μπηκε καθοταν χειροτερα απο το under cowl του r.Yπερ πιστεως 180ευρα.Το αφησα οπως ηταν.
οχι ρε φιλε... μ@λ@κι@... κριμα :(

itom32

H makakia Anestis ειναι που δεν εψαξα περισσοτερο για vtec spec1/2,γιατι αυτο ηθελα πραγματικα,ενταξ τωρα βολευομαι και με το R,και οσο το εχω τοσο πιο πολυ το γουσταρω.Ειναι μια αγαπη που οριμαζει γρηγορα και σταθερα.

freethan

Όχι ρε γμωτο... μλκια... 180 ευρώ έτσι...
Πάντως εκεί εσύ φίλε κολλημένος με το μοτόρι, έτσι είναι. Άμα ερωτευτείς το cb τέρμα. Σε πάω με τα 1000.
Θύμισε μου Γιάννη, ο τύπος που πούλαγε τις ουρές, πως την είχε παλέψει ;

υ.γ.: πιο ταιριαστές εικόνες απο το coyote δεν μπορούσες να βάλεις  :beerchug:

itom32

Παράθεση από: freethan στις Νοεμβρίου 06, 2010, 04:53:17 ΜΜ
Θύμισε μου Γιάννη, ο τύπος που πούλαγε τις ουρές, πως την είχε παλέψει ;
Aν εννοεις toν Σινγκαπουριανο που μου την πουλησε,ειχε vtec1και εβαλε νομιζω την battman,αν λες για τον Φιλλιπινεζο τον Tolits,αυτος εκοβε το περιγραμμα της ουρας του R,εκοβε το περιγραμμα της επιθυμητης ουρας(version s-vtec),και με πλαστικοκολληση αλλαζε το περιγραμμα μετροντας και κοβοντας,στα σημεια που ηθελε.Το undercowl δεν το πηραζε καθολου.
Ενταξει το περισσιο undercowl του vtec μπορει να το ξεφορτοθω μισοτιμης στο ebay.

desmond

κρίμα  :-\

Παράθεση από: itom32 στις Νοεμβρίου 06, 2010, 05:08:24 ΜΜ
Ενταξει το περισσιο undercowl του vtec μπορει να το ξεφορτοθω μισοτιμης στο ebay.
Δοκίμασε και σε κανονική τιμή, πού ξέρεις...


Παράθεση από: itom32 στις Νοεμβρίου 06, 2010, 01:47:44 ΜΜ
Υ.Γ:Εξ αρχης φοβομουν οτι θα την πατουσα σε καποιο σημειο,τουλαχιστον το διασκεδασα,και ευτυχως οπως ειπε και ο desmond δεν ειναι κι ασχημα ως εκει που εφτασε.-
Τι άσχημο ρε; μια χάρά είναι. Τον πόντο μόνο εσύ τον βλέπεις ( και κάνας άλλος ψείρας ίσως)  :goodboy:


Παράθεση από: itom32 στις Νοεμβρίου 06, 2010, 01:47:44 ΜΜ
Προφανως τα Japonia εδωσαν ενα ποντο σηκωμα στο πισω μερος του σασι (ουρα) για πιο επιθετικη σπορ εμφανιση.
Αυτό μπορεί να είναι και για να φέρουν το κέντρο βάρους πιο μπροστά για καλύτερη γεωμετρία και κράτημα στις στροφές.
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

point zero

Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Παράθεση από: point zero στις Νοεμβρίου 07, 2010, 11:32:11 ΠΜ
Κριμα ρε φουστη μου ...  :(
Παράθεση από: itom32 στις Νοεμβρίου 06, 2010, 01:47:44 ΜΜ

Για να ζυγιασω το κακο,σημερα τοποθετησα τις μαυρες μανετες που μου εδωσε ο dimitris.

klab

Κρίμα ρε Γιάννη γιατί αναγνωρίζω την μούρλια σου με την Ρενούλα, μην μασάς και καλοπούλητο το undercowl.

itom32

Παιδια θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω,για την συμπαρασταση,ειστε ολοι φιλαρακια. :grouphug:Κριμα μονο που θα παει ενα μηνα πισω η αλλαγη μπροστινων ελατηριων.
Υ.Γ:Mετα το Version S του freethan,δοκιμασα και το R του desmond του οποιου το μπροστινο συστημα ηταν εξισου ελαφρι σε σχεση με το δικο μου το κουρσουμι.

snipereps

Eμεις τα ειπαμε Γιαννη... μην μασας μια! εχεις κανει το πιο ξεχωριστο fourακι με τα πιο ομορφα χαρακτηρηστικα για εμενα την συγκεκιμενη ουρα του vtek και την μασκουλα του R
και στο εμπει μπορει να φυγει και επιστροφη μπορει na μπορεις να το κανεις...  ;)

itom32

Bαγγελη thanks,  θελω την ηλεκτρολογικη βοηθεια σου εχω στηλει pm.
Κλειτο τελικα παλι θα παει πισω η μπροστινη αναρτηση δεν αντεξα και αλλαζω την πισω μαντεψε με τι??Και φιλε σ΄ευχαριστω για το λινκ. :hug:

itom32

Παράθεση από: itom32 στις Νοεμβρίου 07, 2010, 03:24:26 ΜΜ
Παιδια θελω να πω ενα μεγαλο ευχαριστω,για την συμπαρασταση,ειστε ολοι φιλαρακια. :grouphug:Κριμα μονο που θα παει ενα μηνα πισω η αλλαγη μπροστινων ελατηριων.
Tελικα τα μπροστινα ελατηρια θα παν αλλον ενα μηνα αργοτερα γιατι αλλαξα τα showa με ohlins τα οποια θα τα βγαλω φωτο πανω στο CB αυριο,απο την βιασυνη τα εβαλα νυχτιατικα.Να μια φωτο με τα showa αν χειρας:

Υ.Γ: με ΕΜS απο Taiwan μεταφορικα + τελη εκτελωνισμου 41.80 ευρα.

point zero

με εχεις μπερδεψει ... εμπρος η πισω θα βαλεις ohlins ?

εμπρος και πισω ?
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .