Μετατροπη ουρας CB400SF Version R σε Hyper VtecSpec1+Γενικο τουμπανιασμα

Ξεκίνησε από itom32, Αυγούστου 17, 2010, 11:37:59 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

klab

Καλορίζικος ο συναγερμός γεια στα χέρια του Dr Desmond  :beerchug:

desmond

Χμμμμμ, τι έχω να πώ για την εγχείριση;
Ή ασθενής μας έδειξε πρωτοφανή ανέχεια στα χειρουργικά εργαλεία και στο μόσχευμα,
οπότε η εγχείριση στέφθηκε με επιτυχία.
Η ασθενής ξύπνησε μετά το χειρουργείο ανανεωμένη και χαρούμενη από ότι μαρτυρούσαν τα σκιρτίσματα, οι σύντομες κραυγές χαράς και τα μάτια που μας έκλεινε κάθε φορά που πατούσαμε κουμπιά στο τηλεκοντρόλ.
Θα τεθεί υπο σπιτική επίβλεψη τις επόμενες ημέρες και σε μια επανεξέταση τον καινούριο χρόνο για να επιβεβαιώσουμε ότι ο οργανισμός δε θα απορρίψει το μόσχευμα...
O0

Πάλι καλά που μας έκανε τη χάρη ο καιρός. Έριξε κάτι ψιχάλες την ώρα που τελειώναμε.
Ξέρεις τί δεν έβαλες; Μια φωτογραφία με τη Θέα πίσω από την πλάτη μου.
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

snipereps

Eλα ρε.....  :( ηθελα να μαι και γω εκει... αντε δεν πειραζει  :) μεγειες πολλες και συγχαρητηρια στους χειρουργους  :goodboy:

freethan

Dr Desmond είσαι όλα τα λεφτά με το "στηθοσκόπιο" χεχεχεχεε, με'γειες Γιάννη!
πιπ-πιπ (ήχος συναγερμού που οπλίζει)

siloo

καλοδουλευτος και απο μενα και μακρια τα λαμογια απο την κουκλα σου...

Υ.Γ. θα πρεπει να σου επιβληθει καποιο ειδος προστιμου για καθε φωτογραφια που θα ανεβαζεις με τη κουκλιτσα σου διοτι οι υπολοιπες του forum παρεξηγουνται και εσυ συνεχιζεις :goodboy: :goodboy:... ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!!!!

itom32

Παράθεση από: siloo στις Δεκεμβρίου 27, 2010, 11:27:03 ΠΜ
καλοδουλευτος και απο μενα και μακρια τα λαμογια απο την κουκλα σου...

Υ.Γ. θα πρεπει να σου επιβληθει καποιο ειδος προστιμου για καθε φωτογραφια που θα ανεβαζεις με τη κουκλιτσα σου διοτι οι υπολοιπες του forum παρεξηγουνται και εσυ συνεχιζεις :goodboy: :goodboy:... ΔΕΝ ΠΑΕΙ ΑΛΛΟ!!!!
Ευχαριστω  Siloo,ε να μαζευτουμε σε καποια φαση ,για να βγουμε ολοι με τις κουκλες μας,να μην παρεξηγιουνται και οι μικρες οχι μονο,στο site.
Kαι εδω να πω κατι,γι'αυτο το θεμα.Νομιζω οτι εξαιτιας του go4it εχω γνωρισει απο κοντα εξαιρετικα παιδια οπως desmond,ammo77,snipereps,headmaster,freethan,Atanassio,jockey και θα ηθελα να ειχα γνωρισει και τον electroμπαμπα τον enigma,καθως και αλλα παιδια που τα λεμε μονο μεσω του site,klab,point zero,dimitris,egm,siloo,vavilakis οποιον ξεχνω να με συνχωρησει.
Εσας που δεν τα ειπαμε απο κοντα οπως κι εσεις που ειστε νοτια,βαλτε σε μια γωνια του μιαλου σας,με την ανοιξη για ενα πανελληνιο gathering.
Ελαααα παραμουχλιασαμε....
Υ.Γ:  :scratchchin: Ok,οχι αλλες φωτο.

ammo77

Καλά ρε έκανες εγχείρηση χωρίς αναισθησιολόγο; Δεν την λυπάσαι;
Την επόμενη φορά αμα θες σου τον κάνω εγώ, μου αρέσουν και οι ενέσεις :goodboy: :goodboy:
Εύχομαι να μην σου χρειαστεί ποτέ αλλά κάλλιο γαϊδουρόδενε παρά γαϊδουρογύρευε!!!  :yoohoo:
:beerchug: :beerchug:

snipereps


desmond

Παράθεση από: snipereps στις Δεκεμβρίου 28, 2010, 01:46:39 ΠΜ
Παράθεση από: itom32 στις Δεκεμβρίου 27, 2010, 05:47:47 ΜΜ
Υ.Γ:  :scratchchin: Ok,οχι αλλες φωτο.

Πλακα κανεις!!! χωνε φωτο να γουσταρουμε!!!  ;D

Φτάνει βρε, αρκετά διάσημους μας έκανε...
DuckSeason Development Team
Software for Android Platform
http://www.duckseason.mobi

itom32

Καλη χρονια
Το τουμπανιασμα συνεχιζεται,προστασια πιρουνιου:
Tωρα ψαχνω για το πισω αμορτισερ κατι τετοιο:


siloo

Ααα εμένα έχει τέτοιο στην πίσω ανάρτηση αλλά ασημένιο  :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:

itom32

Παράθεση από: siloo στις Ιανουαρίου 02, 2011, 02:45:08 ΜΜ
Ααα εμένα έχει τέτοιο στην πίσω ανάρτηση αλλά ασημένιο  :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:
Για πες,ποσο??Απο που??Εγω το slider μετα αξονως,για το μπροστινο πιρουνι απο Hong Kong.
Bγαινει και σε διαφορα χρωματα εγω διαλεξα τι αλλο,μαυρο:

siloo

Εμένα τα ειχε απο όταν την πήρα δεν τα έβαλα εγω... Έτσι νόμιζα οτι είναι ολα δεν ήξερα οτι δεν το έχουν ολα... Μάλιστα βολεύει παρά πολύ γιατί εκεί πιάνουν τα 2 άκρα απο το δυχτακι όταν το βάζω πίσω μ...

freethan

Καλή χρονιά! Καλά μιλάμε όταν λεει ο Itom τουμπάνιασμα, εννοεί τουμπάνιασμα έτσι ;

ammo77

Χρονιά πολλά και καλή χρονιά σε όλους!!! :beerchug:
Πολύ καλή η σκέψη για προστασία των ευαίσθητων μερών της κούκλας μας!
Είναι και χειμώνας όσοι κινούνται με αυτή πρέπει να είναι πολύ προσεχτικοί καθώς λίγο οι πολύ χαμηλές θερμοκρασίες λίγο το νεράκι τις βροχής δεν θέλει και πολύ για να γίνει το κακό. Κάτι τέτοια αξεσουάρ είναι που θα σώσουν ζωτικά σημεία της μηχανής και απο την άλλη η αντικατάστασή τους είναι πολύ πιο οικονομική απο την ζημία που μπορεί να πάθει η μηχανή απο ένα τέτοιο επιπόλαιο πέσιμο!
Πάντως να πω πως κάτι τέτοιο είναι πάρα πολύ εύκολο να κατασκευάσει κάθε μηχανουργός αν του δοθεί ένα προτώτυπο ή πολύ καλές οδηγίες για την κατασκευή του!
Απλά να αναφέρω πως κάποτε το '03 είχα ένα ΧΤ 350 και μου είχε κοπεί ο λαιμός απο το ένα εκ των δύο καρμπς, ο πού*&% ο Japan τον κατασκευάζει συγκολλώντας μέταλλο με λάστιχο!
Εκτός του ότι το πουλούσε πολύ ακριβά εγώ είχα και έχω πάντα μέσα μου το δαιμόνιο της Ελληνικής πατέντας, έτσι τι έκανα, :popcorn:
πήρα το μεταλλικό κομμάτι που είχε ξεκολλήσει και το έδωσα σε έναν φίλο μου τορναδόρο, αφού του είπα πως ακριβός ήθελα να μου κατασκευάσει το νέο, ξέχασα ρε γαμ**& να του πώ να μου κάνει την εσωτερική διάμετρο 1-2mm μεγαλύτερη (μιας και με έπαιρνε)!!! >:(
Όταν μου το έδωσε έμεινα με ανοιχτό το στόμα! λες και το είχε βγάλει με καλούπι!  :o
Ήταν τόσο λείο όσο και οι λαιμοί των αγωνιστικών, μετά ακολούθησε η τοποθέτηση ενώς κολάρου με σφιγκτήρα και όλα κομπλέ!
Αυτός ο λαιμός θα είναι για μια ζωή, αρκεί να αλλάζεις το κομμάτι του κολάρου, μετά απο αρκετά χρόνια!