Νέος, "ωραίος" και τρελαμένος για CB.

Ξεκίνησε από PsDim66, Μάρτιος 10, 2012, 02:47:53 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

klab

Με κάνετε και κοκκινίζω  :-[ θα μου πέσει το όσκαρ από τα χέρια !!!  :yelrotflmao:

PsDim66

Καλημέρα superfourάδες !
Θα ήθελα τη "γενική" γνώμη σας πάνω σε αυτο http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2096677/
...

dimitris

Εμφανισιακα φαινεται οκ αλλα πολλα τα λεφτα.και μην κοιτας την εγγυηση και εμενα υστερα απο 5-6 μηνες μου εβγαλε προβλημα και ετρεχα.

PsDim66

Σαν μοντέλο ειναι καλό? είναι μαμά? ποσα θα δινατε για το συγκεκριμενο ? αναγκαζομαι να καταφυγω σε εμπορο λογω ελλειψης μετρητου μαρουλιου...

point zero

Νομιζω και  εγω πως ειναι πολλα  τα λεφτα ... Χωρις να μπορω να σου δωσω στιγμα σχετικα με την τιμη ...αλλα  ειναι πολλα !!
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

itom32

Με vtec(NC39) δεν την εχω πολυψαξει αλλα πρεπει να ειναι το specI του 2000 αν βρω το μανουαλ του θε σου το στειλω,με pm γιατι εχει και τις εκδοσεις specII(2002) και specIII(2004).Eιναι απο τα πιο νεα sf με φηφιακα οργανα και αλλαγες στον κινητηρα σε σχεση με τα παλαιοτερα superfour.Aλλα θα συμφωνησω μα τον Dimitri και με τον point οτι το δινει πανακριβα.Μια λογικη τιμη θα ηταν 2000 με 2500 χιλιαρικα.

PsDim66

Αχ.... Ανοιγει ο καιρος και θελω να ευχαρηστηθω βολτιτσα....
Εχω χασει το μυαλο μου και τον υπνο μου. Εβλεπα ονειρα με cbια σημερα το πρωι

klab

Τσιβαράκης=Δρομοοοοοοο και τρέχοντας, ούτε να το σκέφτεσαι.

PsDim66

Λοιπόν...
Ο εξής κύριος είναι στην περιοχή μου, http://www.car.gr/classifieds/bikes/view/2236454/ . Το δίνει ακριβά για την κατάσταση του, δεν γνωρίζω μοντέλο αλλά είναι σίγουρα κάνα 5άστενο άπο το σπίτι μου.
Μπορώ να βάλω καβούκια καινούρια νικελ, και φανάρι άπο R το στρογγυλό ? γενικότερα ένα συμμάζεμα πόσο μπορεί να κοστίσει για αυτή τη μηχανή ? Μπορώ να το δώ ακόμη και το απόγευμα αυτό είναι πραγματικά δίπλα στο σπίτι μου.

itom32

Ειναι version r το μαυρο,αλλα(Καγκουρεμενο), γιατι εβαψε και τα πλαινα καπακια?? κανονικα θα επρεπε να ειναι ετσι(ποντικι σκουρο ματ με τα λογοτυπα):

To θεμα ειναι γιατι αλλαξε μουρη??Αυτο ψαξε το πολυ.Αν ειναι αλλαγμενη λογω απλης σουπας,να παει στην ευχη,αλλα αν ειναι τρακαρισμενη και εχει χτυπησει πιρουνια,τοτε το δινει ακριβα,και τρεχα μακρια.Κατα τα αλλα εχει αλλαγμενο τελικο το οποιο θα επρεπε να ειναι καπως οπως της φωτο(bold on)
Εγω δεν θα το κοιταζα καν,διοτι μου δηνει την αισθηση οτι αυτος που το ειχε το εσκιζε.(Μετα συνχωρησεως ετσι,γνωμες λεμε χωρις να θελουμε να προσβαλουμε μοτο ή προσωπα).

PsDim66

Γράφει παρακάτω ότι την έχει ακόμη την μαμά την μούρη με το ορθογώνιο φανάρι. Επειδή το θέλω 0% καγκουριά, μπορώ να κάνω κάτι με φανάρι (τρελαίνομαι για το στρογγυλό), με τελικό και πλαϊνά καπάκια ?

PsDim66

Είναι βαμμένο κοίτα την ουρά στην κοντινή. Επίσης εξέχει μια μαλακία στο χερούλι του συνεπιβάτη....
ΚΑΤΑΡΑΜΕΝΕ ΧΑΓΙΑΤΕ

itom32

Αν εχει την μαμα μουρη μαζι με τον προβολεα,θα στα δειξει,αλλα εκτως απο αυτα πρεπει να του ζητησεις τα μαμα φλας και τα αντιβαρα τιμονιου και τους μαμα καθρεπτες,αυτοι που φοραει ειναι απο σκουτερ.Τα χερουλια (grips)τα ειδες??To πραμα μιλαει μονο του.και αφου σου αρεσουν στργγυλοφαναρα δεν θα κοιταξεις version r.Θα κοιταξεις pb1ή version s.Yπομονη να εχεις γιατι οι καιροι εναι δισκολοι και αυτο που πας να κανεις ειναι κατι σαν γαμος.Ε η νυφη πρεπει να εινα ομορφη και να σου κανει κλικ.Η παραπανω σου κανει?Δε νομιζω.

supernova

Αν παρατηρήσεις φαίνεται οτι λείπει ένα κομμάτι χρώμα απο το ντεπόζιτο στην δεξια πλευρά, στην φωτό με το bagster κάνει λακούβα και στην απο πάνω φαίνεται κανονικά, οτι είναι απεριποίητο, είναι (αν όχι σκισμένο) αλλα αν λειτουργικά είναι κομπλέ (μηχανικά-ηλεκ/κα κτλ θα πρέπει να το πας σε δικό σου μηχανικό, ηλεκτρολόγο) τότε ναί, αν του κόψεις και λίγο απο την τιμή και έχεις διάθεση να το μαζέψεις, αν και με όσα θα δώσεις για να το μαζέψεις θα πάρεις με τα ίδια ένα έτοιμο.
Καλό θα ήταν πάντως να το αποφύγεις το συγκεκριμένο και να πάρεις ένα ''έτοιμο'', έτσι πιστεύω εγώ, χωρίς να θέλω να κάνω τον ειδικό, ούτε να θίξω κανέναν.

klab

Δεν χρειάζεται να γράψουμε ανάλυση για αυτό το "ΠΡΑΓΜΑ" αν δεν σέβεσαι αυτό που οδηγάς έτσι καταντάει.
Γιατί περί κατάντιας πρόκειται, όχι φίλε μου μην το πάρεις.
Μάζεψε μερικά χρήματα και μέχρι τότε θα βρεις κάτι καλύτερο.....πολύ καλύτερο.