Μανιτάρια προστασίας κινητηρα

Ξεκίνησε από itom32, Μαΐου 28, 2015, 06:58:34 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Alex400

Κατερίνα αυτά που θα φτιάξουμε θα είναι εφάμιλλα ή καλύτερα με τις μισές τιμές . ΑΝ σε ενδιαφέρουν και τα φρένα FERODO που πήραμε στείλε Π.Μ να σου στείλω τις τιμές . Το ίδιο ισχύει και για τα λάστιχα , λιπαντικά . Κανόνισε πότε θέλεις να έρθουμε  για καφέ Λαύριο να έρθεις και εσύ . :)                     

JEPE

Παράθεση από: stam στις Οκτωβρίου 27, 2018, 06:17:19 ΜΜ
Μια επαλήθευση μήπως έχει γίνει κάποιο λάθος ? Βίδα Μ12 οπότε την πιάνει 19 καρυδάκι αντί 27 εκτός αν είναι ειδική κατασκευή με μεγαλύτερο κεφάλι. Επίσης αν είναι 27 καρυδάκι τότε αφού το εξάγωνο είναι 27 η διάμετρος από το καρυδάκι θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 26,7. Σωστά τα λέω ή δεν έχω καταλάβει κάτι εγώ καλά?
.        Αλέξανδρε φυσικά βάζεις και μένα μέσα για μανιτάρια!!!!

panosp25


panosp25

Παράθεση από: itom32 στις Οκτωβρίου 27, 2018, 06:37:02 ΜΜ
Παράθεση από: stam στις Οκτωβρίου 27, 2018, 06:17:19 ΜΜ
Αν και ο Αλέξανδρος έρηξε ιδέα το μπουλόνι να είναι με allenοβιδα.Δεν το συνιστώ για τόσο μεγάλου μήκους μπουλονι.

Γιάννη σέβομαι την προτίμισή σου αλλά δεν καταννοώ την απόρριψη του allen.

Alex400

Πάνο τα δικά σου θα είναι τα πρώτα . Μετά από όσα έχεις κάνει για εμάς ,το ευχαριστώ είναι λίγο. Επίσης θα μας πεις αν πρέπει κάπου να βελτιώσουμε το πρωτότυπο . :)           

TEOS CB SF


kat

Αλεξανδρς για την ωρα δεν ενδιαφερομαι για μανιταρι, εχω ηδη και ενα εφεδρικο.
Οσο για Λαυριο ωραια η ιδεα σου, η επομενη ελευθερη μου Κυριακη ειναι στις 25 Νοεμβριου.
Κατερίνα

Alex400

Το πρώτο βήμα έγινε. Η αγορά του υλικού. Με τον Αντρέα STR Triumph πήγαμε στον Πειραιά για την αγορά καθώς και για τις βίδες συγκράτησης για το πρώτο δείγμα. Δύο βίδες Μ12 X 150 inox 8,70 €!!!!!! Ελπίζω το αποτέλεσμα να μας δικαιώσει.








itom32

Eτσι όπως τα λες Αλέξανδρε και άσε τους άλλους να δινουν τα 50εύρα+(τόσο με είχαν βγει τα RG) για ένα ζεύγος.Ωραίος.

kat

Εύγε!
ʼσε που αμα θες να το πας κι αλλο πιο πίσω, τις φτιάχνεις εσύ ο ίδιος αυτές τις βίδες. Πρόσβαση σε μηχανουργείο να έχεις, ή απλά τα εργαλεία. :)
Κατερίνα

panosp25

Ζουμε μεγαλες στιγμες! Μπραβο τε παιδια, ευχαριστουμε!

JEPE

Για άλλη μια φορά συγχαρητήρια στον alex400
Έτσι όπως το πάει σε λίγο θα βρούμε και χώρο
Για να σχεδιασουμε και να μονταρουμε μόνοι μας το καινούριο super four να μπούμε και στο μάτι των ιαπωνεζων😎😎😎😎

Antoniss37

Ένα ζευγάρι μανιτάρια και για μένα...

TEOS CB SF

Καλησπέρα alex υπάρχει κάποια πρόοδος στην κατασκευή των μανιταριών ;;; Έχω μείνει με την αγωνία ..

Alex400

Θεόφιλε σε εμένα οφείλεται η καθυστέρηση. Δεν έχω μηχανή ένα μήνα και οι αποστάσεις μεγάλες ...Ευτυχώς τα παιδιά της παρέας με τα 2 TRIUMPH με έχουν ξελασπώσει . Φιλαδέλφεια - Πειραιάς και πίσω 25+25=50 χλμ. ....Ο Εφαρμοστής [τόρνος] με είπε ότι ΤΡΙΤΗ έχει κενό να δουλέψουμε. Αυτόν επειδή έχει μηχανήματα που δεν τα βρίσκεις εύκολα [CNC,3D ROUTER,Ηλεκτοδιάβρωση, έπρεπε να τον περιμένω γιατί τον θέλουμε και για άλλες δουλειές .... Μόλις δοκιμάσουμε το πρώτο θα ενημερώσω. ;)