Μπουφάν Nordcode

Ξεκίνησε από panosp25, Φεβρουαρίου 09, 2020, 11:50:10 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

panosp25

Καλησπέρα!
Χθες είχα για μια ακόμη φορά την χαρά να τα πώ με έναν αγαπημένο φίλο και σύντροχο με τον οποίο πήγαμε παρέα για αγορά δύο μπουφάν μοτοσυκλέτας μιας και το δικό μου έφτασε στο τέλος της ζωής του μετά από 14 χρόνια, πολλά χιλιόμετρα με όλες τις καιρικές συνθήκες, καθημερινότητα και μια πτώση.
Η επιλογή του νέου μπουφάν φυσικά cordura γιατί είμαι φαν και επίσης ελληνική. Η εταιρεία για όσους γνωρίζουν είναι η Nordcap ή Nordcode και το μπουφάν είναι το Adventoure evo για μένα και το Arcadia για τη σύζυγο. Το μπουφάν δείχνει ζεστό, άνετο και οι προστασίες είναι Knox τύπου foam. Δοκιμή θα γίνει μέσα στη βδομάδα σε διαδρομή με αρκετό κρύο οπότε θα έχω και αποτελέσματα.
Στο δια ταύτα τώρα. Η έκπτωση που πέτυχε ο φίλος ήταν της τάξης του 15,5% και το σημαντικό είναι οτι έγινε μία πρώτη επαφή για να ανακαλύψουμε εκείνο τον μάστορα που βγάζει κάγκελα μοτοσυκλέτας μπας και.... αλλά αυτά θα σας τα πει αναλυτικά ο Alex.

ΥΓ1. Λόγω απόκλισης από τον αρχικό σχεδιασμό κι επειδή είχα αφήσει τα πιτσιρίκια με την babysitter δεν μπόρεσα να βρεθώ και με τον Apostolo.

ΥΓ2. Έκανα και μια βόλτα με τη βαφτιστήρα μου Νέλλη... και με κράνος Arai.


ΥΓ3. Υπό άλλες συνθήκες το παρών ίσως θεωρούταν διαφήμιση αλλά πιστεύω οτι τις ελληνικές εταιρείες πρέπει να τις προωθούμε. Αν ωστόσο ενοχλεί παρακαλώ να διαγραφεί.

stam

Είναι ελληνική η Nordcap? Παρόλο που έχω γάντια και παντελόνι της εταιρίας δεν το ήξερα. Η colori ξέρω ότι είναι ελληνική αλλά πλέον έχει ψιλοεξαφανιστεί.

panosp25

Είναι ελληνική stam. Εκτός του οτι αντιπροσωπεύεται από μαγαζί στην Αθήνα, το γράφει και στο site της, αλλά και τα περισσότερα μοντέλα της φέρουν ελληνικά ονόματα.

itom32

Πριτς που θα διαγραφεί.Εγώ είμαι οπαδός και γιατί με αρέσει η Nordcab και είναι Ελληνική.Καλοφόρετα και τα δύο μπουφάν,με τις υγείες σας!!! ;)

TEOS CB SF

Παράθεση από: panosp25 στις Φεβρουαρίου 09, 2020, 11:50:10 ΜΜτο σημαντικό είναι οτι έγινε μία πρώτη επαφή για να ανακαλύψουμε εκείνο τον μάστορα που βγάζει κάγκελα μοτοσυκλέτας μπας και.... αλλά αυτά θα σας τα πει αναλυτικά ο Alex.
.   Αναμένω τις εξελίξεις ,, αν και ο ʼλεξ μου βρήκε μια λύση ,,και τον ευχαριστώ θερμά ,,η επιθυμία για τα κανονικά κάγκελα παραμένει ζωντανή

TEOS CB SF

Εεεεε και συγνώμη που πάνω στον ενθουσιασμό για το παραπάνω νέο ,,σαν γάιδαρος δεν έγραψα ούτε μια λέξη για την αγορά σού Πάνο ,,, καλορίζικο το μπουφάν εύχομαι να φοράς για περισσότερα χρόνια από το προηγούμενο ...
Εγώ αν και τα τελευταία χρόνια δεν το φοράω συχνά το δικό μου το έχω από το 2004 είναι της colori ..
Καλές βόλτες λοιπόν με την νέα αγορά σου ,,

apostolos

Πάνο μου καλοφόρετα και ελπίζω να τα πούμε την επόμενη φορά!!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Alex400

Παράθεση από: TEOS CB SF στις Φεβρουαρίου 10, 2020, 09:54:49 ΠΜ
Παράθεση από: panosp25 στις Φεβρουαρίου 09, 2020, 11:50:10 ΜΜτο σημαντικό είναι οτι έγινε μία πρώτη επαφή για να ανακαλύψουμε εκείνο τον μάστορα που βγάζει κάγκελα μοτοσυκλέτας μπας και.... αλλά αυτά θα σας τα πει αναλυτικά ο Alex.
.   Αναμένω τις εξελίξεις ,, αν και ο ʼλεξ μου βρήκε μια λύση ,,και τον ευχαριστώ θερμά ,,η επιθυμία για τα κανονικά κάγκελα παραμένει ζωντανή
Θεόφιλε , εγώ θα βρω την άκρη ...[που ήταν καλά κριμένη για 20 και πλέον χρόνια ...] Με το κουβάρι [κάγκελα] θα ασχοληθείτε εσείς . Όπως και στα μανιτάρια που για εσάς τα έβγαλα , [εγώ έχω κάγκελα] με την ίδια λογική [ πιστή αντιγραφή] θέλω να γίνουν και αυτά. Ήξερα ότι ο καλύτερος για κάγκελα είναι στη Θεσσαλονίκη [ τυχαίο ; ΔΕΝ νομίζω ;D] τώρα έχω μπει στα ίχνη του να τον βρω . Θα χρειαστείτε 1 . Σετ κάγκελα για αντιγραφή 2. Ένα πλαίσιο από CB [για το ''ποντάρισμα''σαν μήτρα] ώστε να μην έχουν ατέλειες 3. Τον μάστορα ... 4. Ηλεκτροστατική βαφή [συζητήσιμο] 5. Ανελέητο παζάρι .....[πρέπει να βγουν κάτω από 30-35 ευρώ.......] Καλώς Ορίσατε στο κόσμο μου .... >:D >:D >:D                   

Alex400

Παράθεση από: panosp25 στις Φεβρουαρίου 09, 2020, 11:50:10 ΜΜ
Καλησπέρα!
Χθες είχα για μια ακόμη φορά την χαρά να τα πώ με έναν αγαπημένο φίλο και σύντροχο με τον οποίο πήγαμε παρέα για αγορά δύο μπουφάν μοτοσυκλέτας μιας και το δικό μου έφτασε στο τέλος της ζωής του μετά από 14 χρόνια, πολλά χιλιόμετρα με όλες τις καιρικές συνθήκες, καθημερινότητα και μια πτώση.
Η επιλογή του νέου μπουφάν φυσικά cordura γιατί είμαι φαν και επίσης ελληνική. Η εταιρεία για όσους γνωρίζουν είναι η Nordcap ή Nordcode και το μπουφάν είναι το Adventoure evo για μένα και το Arcadia για τη σύζυγο. Το μπουφάν δείχνει ζεστό, άνετο και οι προστασίες είναι Knox τύπου foam. Δοκιμή θα γίνει μέσα στη βδομάδα σε διαδρομή με αρκετό κρύο οπότε θα έχω και αποτελέσματα.
Στο δια ταύτα τώρα. Η έκπτωση που πέτυχε ο φίλος ήταν της τάξης του 15,5% και το σημαντικό είναι οτι έγινε μία πρώτη επαφή για να ανακαλύψουμε εκείνο τον μάστορα που βγάζει κάγκελα μοτοσυκλέτας μπας και.... αλλά αυτά θα σας τα πει αναλυτικά ο Alex.

ΥΓ1. Λόγω απόκλισης από τον αρχικό σχεδιασμό κι επειδή είχα αφήσει τα πιτσιρίκια με την babysitter δεν μπόρεσα να βρεθώ και με τον Apostolo.

ΥΓ2. Έκανα και μια βόλτα με τη βαφτιστήρα μου Νέλλη... και με κράνος Arai.


ΥΓ3. Υπό άλλες συνθήκες το παρών ίσως θεωρούταν διαφήμιση αλλά πιστεύω οτι τις ελληνικές εταιρείες πρέπει να τις προωθούμε. Αν ωστόσο ενοχλεί παρακαλώ να διαγραφεί.
1 . η Nordcap είναι Ελληνική και το MOTO MARKET που ψωνίσαμε είναι μαγαζί της Θεσσαλονίκης οπότε ... >:D >:D >:D
2. Η Νέλλη είναι βαφτιστήρα σου [έπιασε καλά το λάδι ... ;D ;D ;D] και είναι όλο τσαμπουκά και μαγκιά. Να της πεις έτσι δεν έχει Κίτσο  ;D ;D  3. Το Arai το έχω από Δεκέμβρη καιρός ήταν να πάει την πρώτη του βόλτα  ;D ;D ;D.
4. Πέντε λεπτά με αφήσατε , και με βρήκατε στο ταμείο να αρχίζω παζάρι [το κουσούρι ΔΕΝ κόβετε  ;D ;D ;D]           

JEPE

Καλοφορετα φίλε πανό!!να το έχουμε στα υπόψιν για μελλοντική αγορά!όσο για τα κάγκελα καλό κουράγιο και δύναμη σε όποιον τα φτιάξει(αν και έχω μανιτάρια δεν θα πω όχι και στα κάγκελα αν είναι συμφέρουσα τιμή)!

Στάλθηκε από το Redmi 7A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ποντιος χρηστος

Nordcode - Adventoure evo.καλημερα είδα θετικά σχολια ενδιαφέρομαι για ενα xl είναι ανετά στις κινησης ζεστά? το μαγαζί ειναι το ΜΟΤΟ ΜΑΡΚΕΤ αν κατάλαβα ορθά?
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης