Diesel moto

Ξεκίνησε από Atanassio, Μάρτιος 04, 2010, 11:23:55 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Atanassio

Ηλία, Βαγγέλη αφιερωμένο!!!  Προσωπικά το θέλω ΤΩΡΑ!!!!!!

Features:

    * Diesel   consumption 1L : 40km+ / 2.5-L : 100km
    * CVT.
    * Turbo Intercooled.
    * 100Nm  45HP  range for maximum performance at 1800-2800rpm. RPM range 850-4500
    * Rearwheel shaft drive.
    * DEEP low inpack exhaust system.


http://www.dieselmotorcycle.co.uk/



Enigma

Εναι ρε φιλε και πολυ προσφατα το σκεφτομουν αυτο .....
Μαματη ειναι ...με χαλαει το cvt ...δεν ξερω γιατι ??? να το κανουν αυτοματο ...εν πασα περιπτωση ....ακρβιος αυτο που χρειαζομαι τωρα
και φυσικα με Την ροπη αυτη ...το θες σε on off να ξεκολαει βουνο η πισω ροδα!!

egm

Τι μου θυμίζει....τί μου θυμίζει......... :scratchchin:

;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

Βάγγο, 2.5 λίτρα στα 100. Με ένα γέμισμα έρχομαι δηλαδή  :yoohoo:
Τα πάντα γίνονται. Αρκεί να βρείς τον τρόπο......

Enigma

Και οσο και αν εγραψα οτι με χαλαει το cvt ....αντε να του παρεις κοντρα σε cvt με 45 αλογα και ροπη φορτηγου ...
γενικα θα σπερνει ...
Ειχε στο παρελθον κανει μια προσπαθεια η Enfield αν θυμαμε καλα σε diesel μοτερ αλλα δεν της εκατσε ...ειχε να κανει με την εποχη λογικα
Και ακομα δεν θα ειναι ευκολο μιας και οι Γιαπωνες κοιμουντε ορθιοι στο θεμα του πετρελαιου ....
δεν ειναι τυχαιο οτι Ιταλοι και Γερμανοι δεν παιζονται εκει ...
Αντε να δουμε τι θα βγαλουν και σε ποιες μοτο του ...
Αν το παρουν αποφαση !
Παντως κιολας η VW περιφανευεται οτι με 1200 κυβικα (φυσικα τουρμπακια) κτλ βγαζει μοτερ με 100 η 120 αλογατα (πετρελαιο παντα λεμε)
ΕΝΤΕΛΩΣ και ΑΚΡΩΣ ανταγωνστικο νουμερα για μια πχ 1200 gs σε πετρελαιο !!!

Atanassio

Στα 10,2 κιλά ροπής και με αυτόματο κιβώτιο δεν το πιάνεις ούτε με νέφτι!!! :yelrotflmao: :yelrotflmao: :yelrotflmao:

Ειδικά στο χώμα!! :nono:

point zero

ο μονος τροπος για να το " πας κοντα " ...... ειναι να σε δεσει με εναν ιμαντα απο πισω  :yelrotflmao:
Τα πραγματα ειναι ευκολα ... Το δυσκολο ειναι , να το καταλαβουμε .

Enigma

Παπα πα !!Οσο το σκεφτομαι τοσο μου τρεχουν τα σαλια ...ονοφι με πετρελαιο ...εγω το λεω και εδω ειμαι και εδω ειστε ...
Οσο και αν κανει ενα τετοιο μηχανακι στανταρ θα το αγωραζα ....
Φυσικα αν βγει σε κατηγορια transalp πχ ..εκει που κανει 8000 αρικα η βενζινη κατω απο 11000 δεν θα βγει το πετρελαιο ....αλλα χαλαλι
θα κοψω τον λαιμο μου να το παρω ......μεχρι να τελειωσω τςι δωσεις του ....θα εχω παρει τα λεφτα μου πισω απο την καταναλωση και την συντιρηση ......
Μα αυριο θα το επερνα !!!