Θέμα με θερμοκρασια

Ξεκίνησε από Κρις Β, Νοεμβρίου 13, 2019, 02:05:51 ΠΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Κρις Β

Καλησπερες ομάδα... Λοιπόν πριν κάνα μήνα είχε σχιστει το σωληνάκι που φέρνει τα παραφλου στο ψυγείο στο κύκλωμα και κάναμε μαγκιά και το φτιάξαμε χειροποίητο από αλουμίνιο και όλα καλά... Σήμερα όμως παρατήρησα μια ελαφρώς αυξημένη θερμοκρασία στο μοτέρ και αφού τσέκαρα και δεν υπήρχαν πουθενά διαρροές παρατήρησα αριστερά στο ύψος των καρμπς ένα λευκό καπνό ενώ δουλεύει το μοτέρ όμως δεν καταλάβαινα από που ήταν..εχει κάνεις ιδέα από που η τι είναι;; το μόνο που σκέφτομαι είναι μήπως είναι βουλωμένα τα φίλτρα αέρος αλλά δεν ξέρω αν παίζει ρόλο αυτό 🤔🤔🤔🤔
V. K.

stam

Ο λευκός καπνός πιθανόν να προέρχεται από τις αναθυμιάσεις του μοτέρ. Τσέκαρε σε τι κατάσταση είναι και αν είναι στη θέση του ένας σωλήνας που φεύγει από το ψευτοκάπακο και πάει στο φιλτροκούτι. Τώρα για την αυξημένη θερμοκρασία που λες τι να σου πω? Εμένα το καλοκαίρι είχε τρυπήσει το μικρό σωληνάκι του διακλαδωτήρα που είναι κάτω από το φιλτροκούτι. Αν δεν έβγαζα για άλλο λόγο το φιλτροκούτι δεν θα έβλεπα πως είχα διαρροή. 

Κρις Β

Χμμμ θα το τσεκάρω αν και είδα πως όλα είναι εμφανώς οκ ο καπνός όμως με φοβίζει αν και δεν είναι διαρκής βέβαια.. Ευχαριστώ για την βοήθεια 👌😉
V. K.

Alex400

Κρις καλό θα ήταν να βρεθούμε ΜΕΡΑ σε κανένα καφέ με τα παιδιά , να το δούμε από κοντά για ασφαλή συμπεράσματα .[Μόλις στρώσει ο καιρός ] . :)     

panosp25

Κι εμενα το μυαλο μου παει σ'αυτο που ειπε ο stam. Αναθυμιάσεις.

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


giannis_t

Επίσης εμένα οι καπνοί μου θυμίζουν όταν έβαζα παραφλού και τα έκανα όλα σκατα. Επειδή δεν το ξέπλυμα όταν ζεστάθηκε άρχισε να καίγεται και έβγαζε λίγο καπνό και μυριζε έντονα. Βέβαια όχι πολύ καπνό

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για δύο πράγματα ΔΕΝ πρέπει να αγχώνεσαι, για αυτά που μπορείς να κάνεις κάτι και για αυτά που δεν μπορεί να κάνεις κάτι.

JEPE

Σφιξε καλά όλα τα δαχτυλίδια στα κολάρα και τσεκαρε ότι είναι καλά μέσα βγαλμένα!!

Στάλθηκε από το Redmi 7A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


panosp25

Να παρατηρήσω οτι όταν καίγεται το ψυκτικό υγρό μυρίζει έντονα!

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Κρις Β

Παιδιά ο καπνός είναι πολύ λίγος και χωρίς οσμή φανταστείτε ότι φαίνεται αφού κάτσω και παρατηρήσω το συγκεκριμένο σημείο έντονα.. (είχε τρυπήσει σωληνάκι διακλαδωτηρα πριν κάνα μήνα και επισκευαστηκε οπότε παίζει να καίει το παραφλου που είχε χυθεί στο σημείο εκεί) Alex πρέπει να κανονίσουμε γενικώς και για καφε😁
V. K.

Alex400

Κρις θα κανονίσουμε τάχιστα ,θα ενημερώσω Απόστολο να κανονίσει . :) 

Κρις Β

V. K.

apostolos

Αlex και Κρις β σου έστειλα το τηλ μου!!!

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk