Κρανος με εκπτωση 50% της αξιας?

Ξεκίνησε από Spyros.L, Απριλίου 29, 2020, 07:53:02 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

Spyros.L

Γεια χαρα σε ολους.
Χτες συνεβη κατι απιστευτο . too good to be true ας πουμε.

Ψαχνωντας τιμες για το κρανος που μαρεσει πετυχα αυτο   :

https://www.amazon.co.uk/dp/B07HSYPTJF?m=A3P5ROKL5A1OLE&tag=idealocouk-21&ascsubtag=DrkUIgOCTshwXQ4AAL3T2g&th=1&psc=1

στις 190 λιρες αγγλιας για το μεγεθος S ενω ολα τα αλλα μεγεθη ξεπερνανε κατα πολυ τις 300 λιρες και φυσικα οπου αλλου το εψαξα οντως ειναι 350-400 λιρες.
Αμεσως σκεφτηκα οτι καποιο λακκο εχει η φαβα...
Σημειωση, η τιμη αυτη ειναι μονο για μικρο μεγεθος S ενω τα αλλα μεγεθη και του ιδιου μοντελου και του ιδιου πωλητη αλλα και ολων των αλλων πωλητων ειναι εξαιρετικα πιο ακριβα...

Θεωρησα λοιπον οτι μπορει να ναι ιμιτασιον, η κανα εκθεσιακο με μικροφθορες κλπ.

Απο δω και περα ομως τα πραγματα γινονται πιο παραξενα, διοτι εψαξα το ιδιο κρανος στο sportsbike shop που ξερω οτι θεωρειται αξιοπιστο με αρχικη τιμη τα 390 ευρω και απο κατω γραφει "Seen it cheaper? get price match" και τους εστειλα το λινκ απο amazon με τις 190 λιρες .... Σημερα το πρωι παρελαβα εμαιλ με voucher ~50% εκπτωση απο το sportsbike . Δηλαδη απο τα 390 ευρω χωρις μεταφορικα, τωρα μου το δινουν 220 ευρω μαζι με μεταφορικα.

μα πος γκινεν αφτο ? ??? ??? ???
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

JEPE

Πολύ ωραίο κράνος και τιμή!πήρα πριν δύο μήνες αλλιώς θα έμπαινα στον πειρασμο!!

Στάλθηκε από το Redmi 7A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Alex400

Γίνεται όταν το ψάχνεις , αν ΔΕΝ το ψάχνεις ...ΔΕΝ το βρίσκεις ... ;D ;D ;D . Στο εμπόριο στερεότυπα '' αυτή την τιμή έχει παντού '' ΔΕΝ υπάρχουν . Όλα τα ορίζει η προσφορά και η ζήτηση . Ας θυμηθούμε τα SMART FORFOUR το τετραθέσιο δεν πούλαγε και τα έδωσαν προσφορά από 20.000 στα 10.000 ...[πριν αρκετά χρόνια ...] . Στα επώνυμα προϊόντα [NIKE , ROLEX, ARMANI, SHOEI, ARAI ....] Το κόστος διαφήμισις και προβολής αγγίζει το 70% της αξίας του προϊόντος ....ΔΕΝ το λέω εγώ, οι ίδιοι το λένε .... Και εφόσον έχουμε ένα προϊόν χωρίς ανάγκες καινοτομίας και εξέλιξης [Π.Χ. παπούτσια GUCCI ..] τα περιθώρια είναι ΤΕΡΑΣΤΙΑ ...Στα στοκατζίδικα του Μιλάνου ρούχα από 2.500 πωλούνται προς 150 -200 ευρώ ...Φυσικά γνήσια . Απλά στα είδη τα δικά μας [μοτοσυκλέτας]υπάρχει μεγάλη ζήτηση και δεν υποχωρούν εύκολα οι τιμές . [Κατά καιρούς έχουν βρεθεί εκεί και δερμάτινες ολόσωμες φόρμες Dainese ,Alpinestars  [που έχουν περιορισμένη ζήτηση ...] Από 700 - 1300 στα 200 ευρώ ....]                   

wolfi

Γίνεται,μια χαρά γίνεται.....
Αυτό έχει να κάνει με τον ανταγωνισμό και με το " ΤΟ ΔΊΝΩ ΣΤΟ ΚΟΣΤΟΣ" 
Προσωπική μου εμπειρία πριν αρκετά χρόνια όταν βγήκα [ ( με αλλουνού πλάτες ) βλέπε ==>μπαμπά ]   για το πρώτο μου τουτου (γιατί για μοτορι ΟΥΤΕ για αστείο ) αυτό το πήρα με ΔΙΚʼ μου λεφτα σε ΚΟΥΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΗΣ ΚΟΥΤΑΣ   ??? ???
Πήρα προσφορά απο την αντιπροσωπία ( με τα ΣΕΑ ΚΑΙ ΤΑ ΜΕΑ που ηθελα εχει )  1000 000 ΔΡΧ (3000 € ) πιο φθηνό απο την αρχικη τιμη .
Παω στα καπάκια στην δεύτερη αντιπροσωπία και ζητάω προσφορά με τον ΙΔΙΟ εξοπλισμό και έφτανε 3000 + 3000
Βγαζω και δείχνω την προσφορά ανταγωνιστή και μου λεει αυριο θα σε ενημερώσω , σε τρεις  ωρες με είχαν παρει τηλ. και με ενημέρωσαν οτι μπορώ να το παραγγείλω απο αυτους και δωρο  κατι ακομη.                 

Spyros.L

Ενταξει τωρα μα δε μπορει ρε μαγκες !! Τι νουμερα ειν τουτα ! Αυτοι ειναι πραγματικοι κορκοδειλοι ! 

Κυριοι περιττω να σας πω οτι το κρανος απο Amazon πριν λιγο ανεβηκε στις 341 λιρες απο 191!!!! δειτε το και μονοι σας!  μεσα σε 24 ωρες !
To  voucher λειτουργει ακομα και για 48 ωρες οποτε θα δοκιμασω το κρανος σε μαγαζι της αθηνας προτου ληξει  !!!  μπουαχαχαχα >:D >:D >:D >:D >:D

υ.γ.  Ωστε ετσι παιζεται το παιχνιδι...
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

JEPE

Αφού έχεις το κουπόνι για μένα πάρτο !αν δεν σου κάνει το πουλάς στα ίδια λεφτά οπότε δεν χάνεις κάτι!!

Στάλθηκε από το Redmi 7A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Spyros.L

Λοιπον, πηγα στον παπασταυρου, δοκιμασα το κρανος και μου εκανε κομπλε. Αμεσως το παρηγγειλα απο το νετ.
Σημερα μολις παρελαβα το πακετο απο Αγγλία και ηταν ολα κομπλε μεσα με τις ζελατινες, τα τζαμακια, pinlock κτλπ.
Με γεια μου, μαγκες!  :D
Σας ευχαριστώ!



Spyrus Inspireous
Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

Spyros.L

Ααα επίσης κατι που εμαθα ειναι οτι ολα τα σιτε του εξωτερικου, αρνούνται τη σύγκριση τιμων με  amazon ebay κτλπ...
εκτος απο το sportsbikeshop. Οποτε οποιος αναζητα ευκαιριες ξερει πως να ψαξει...και ο νοων νοειτο

Spyrus Inspireous

Καθε φορα που αναβαλλουμε τη μαχη,
ειναι ωφελος του αντιπαλου.

panosp25

Καλοφορετο και καλοταξιδο!

Στάλθηκε από το κινητό μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


JEPE

Καλοφορετο!!!

Στάλθηκε από το Redmi 7A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ποντιος χρηστος

καλημερα  κρανος παιδικο εχει κανεις?αν ναι τι στυλ ειναι γενικοτερα  απο εμας εδω μεσα.
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης

JEPE

Παράθεση από: Ποντιος χρηστος στις Νοεμβρίου 19, 2020, 10:35:40 ΠΜ
καλημερα  κρανος παιδικο εχει κανεις?αν ναι τι στυλ ειναι γενικοτερα  απο εμας εδω μεσα.
Χρήστο αν είναι πάνω από δέκα χρόνων παρτου ένα xs!αν και δεν είμαι υπέρ του μικρού παιδιού πάνω σε μηχανή..

Στάλθηκε από το Redmi 7A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ποντιος χρηστος

 και εγω ειμαι καθετος οπως και ολοι .για έσχατες περιπτώσεις που προκύψαν και δεν είχα μέσω αναγκαστικά.. .γιαυτο και ψαχνω. για μια αποσταση 300 μετρων.
.ο πόντος ζει.
ο πυρετος καζαντζιδης