Βίδες φαναριού

Ξεκίνησε από giwrgos96, Οκτωβρίου 07, 2017, 04:54:18 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

giwrgos96

Καλησπέρα συμφορουμιτες!ξέρει κανενας που μπορώ να βρω τις βίδες που κρατάνε τις βάσεις του φαναριου και αυτές που κρατάνε το φανάρι πανω στις βάσεις;έχω φάει τον τόπο και δε βρίσκω κάπου.το μοντέλο είναι το version s!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!

itom32

Παράθεση από: giwrgos96 στις Οκτωβρίου 07, 2017, 04:54:18 ΜΜ
Καλησπέρα συμφορουμιτες!ξέρει κανενας που μπορώ να βρω τις βίδες που κρατάνε τις βάσεις του φαναριου και αυτές που κρατάνε το φανάρι πανω στις βάσεις;έχω φάει τον τόπο και δε βρίσκω κάπου.το μοντέλο είναι το version s!
Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!
Φίλτατε σύντροχε θα αναφέρω κάτι,όχι μόνο για εσένα αλλά γενικά γιατί βλέπω πως συνήθως αυτό γίνεται απο πολλούς.Δεν προσπαθείτε να μάθετε να εργάζεστε με το parts manual όταν ψάχνετε ένα γνήσιο ανταλλακτικό.Κι αυτό ισχύει απο την μικρότερη βίδα έως ολόκληρη ζάντα ή άλλα σημαντικά ανταλλακτικά του superfour.Σας αναφέρω απλά πως χάνετε την μαγεία του να γνωρίσετε πιο καλά και να έρθετε πιο κοντά στο superfour και τα μέρη του.Να γνωρίσετε καλύτερα την μοτοσυκλέτα σας.
Στο δια ταύτα τώρα τα βήματα που θα έπρεπε να κάνεις είναι να πάς στην βιβλιοθήκη του go4it όπου υπάρχει το parts manual.Aν το έκανες αυτό θα ανακάλυπτες οτι οι βίδες που ψάχνεις και φαίνονται στην παρακάτω φωτο εχουν,τους κωδικούς που επίσης φαίνονται και σου έχω υπογραμμίσει.Μάλιστα σου αναφέρει πως στον κωδικό με το νουμερο 23(βίδες για τις βάσεις) θα χρειαστείς 4,ενώ στον κωδικό με το νούμερο 24 (βίδες για το φανάρι),θα χρειαστείς 2.Με αυτούς τους κωδικούς πάς σε οποιονδήποτε πουλά γνήσια ανταλλακτικά Honda και τις παραγγέλνεις.Αυτά.

giwrgos96

Έχεις δίκιο απλά δεν είχα χρόνο να ψάξω αυτές τις μέρες Μόνο όσο βρισκόμουν Εκτός Ρωτούσα σε μαγαζιά και είμαι καινούργιος στο φόρουμ όποτε Δεν τα ξέρω τόσο Καλά! Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου και για τις χρήσιμες πληροφορίες!

giwrgos96

Λοιπόν η τιμή που μου είπαν για 6 βίδες.......30 ευρώ!!! >:( >:(

jah

Επίσης ένα μαγικό που έχει στο parts manual, σε μικροπράγματα όπως o-rings, βίδες κλπ, γράφει και τις διαστάσεις.. 6x14 και 10x17 όπως βλέπω για το 23 και 24 αντίστοιχα. Το μόνο που πρέπει να ψάξεις είναι να βρείς το σωστό "κεφάλι" για τις βίδες.. Οπότε, σε ένα μαγαζί με σιδηρικά θα υπάρχει κάτι με τιμές κιλού..

stam

Οι συγκεκριμένες βιδες δεν νομίζω οτι θα υπάρχουν στο εμποριο. Μονο με πομπε κεφαλι θα είναι κοντα στις μαμισιες

TEOS CB SF

Γεια σας και από εμένα ... όντως σε κατάστημα με βίδες μπορείς να βρεις ακόμη και σε ανοξειδωτες οι οποίες θα σου ταιριάξουν ως προς το βιδωμα και θα κάνεις την δουλειά σου πλην όμως εμφανισιακά δεν θα είναι σαν τις μαμά .... Εσύ αποφασίζεις η δίνεις 30 ευρώ και είναι ίδιο με πριν η δίνεις 3 ευρώ και κανείς την δουλειά σου .... Επίσης υπάρχει και μια πιθανότητα να βρεις σε μεταχειρισμένα όπως είχα την τύχη να βρω εγώ πριν 10 χρονια όπου έψαχνα μόνο μια βίδα (αυτή που κρατάει το φανάρι στις βάσεις )και την πήρα δωρεάν. ..  Αυτά από εμένα

jah

Αν ψαχτείς πολύ πάντως, θα βρεις και αλλενόβιδες με κωνικό κεφάλι και ότι άλλο θες..

itom32

Αν είσαι απο Θεσσαλονίκη αυτός ίσως έχει:Theodoridis, J., & Son O.E.   Ι. Κωλέττη 31, Θεσσαλονίκη 546 27 231 051 2873.

TEOS CB SF

Πραγματικά Γιάννη από αυτόν που λες στην κολετη πήρα ολες τις βίδες για τα καρμπυλατερ σε ανοξειδωτες με 2-3 ευρώ μαζί με ανοξείδωτο γκροβερακι