Χαιρετισμός

Ξεκίνησε από Rough, Οκτωβρίου 03, 2020, 01:39:18 ΜΜ

« προηγούμενο - επόμενο »

TEOS CB SF

Εκτιμώ ότι έχει γίνει κάποια αλχημεία στο cb ,, αν δεν κάνω λάθος ο κωδικός του χρώματος είναι από μοντέλο του 94 κόκκινο χρώμα ,, τα μαρκουτσια να υποθέσω ότι ίσως μπήκαν έπειτα ....
Τώρα για το πλαίσιο από το λίγο που είδα  θα συμφωνήσω με τον jepe ..
Το πλαίσιο που σου γράφει είναι ίδιο με αυτό στην άδεια κυκλοφορίας ?
Επίσης εάν μπορείς βάλε και καμιά φωτογραφία με ολόκληρο το μηχανάκι να μας φύγει η απορία ..

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Rough

Ωραία κατάλαβα. Αλλά εγώ τώρα πως θα βρω το γράφημα για τα ηλεκτρικά που έχω ένα θεματακι;

Rough

ʼλλο ένα περιεργο είναι με τα όργανα του έχει δυο φλας και η μεγάλη σκάλα ξεχωριστά αν δεν έχει γίνει μοντιφικεσιο. Όπως και το φαναρι το προηγούμενο (δυστυχώς την χτυπησαν και έσπασε) ήταν πλαστικο το πισω μέρος μικρότερη διαμετρος και με βάσεις στα καλαμια

itom32

Βλέπω και πως στο χταπόδι και στο σασι έχει κάποιες αναμονές όντως για καγκελαρία. Οπότε σίγουρα ανήκε σε κάποια υπηρεσία. Για δείτε το παρακάτω
https://i.pinimg.com/originals/9b/16/ff/9b16ffcd01bddf0a3f2844f96a75b49d.jpg
Αυτό πρέπει να είναι απο κάποια σχολή οδηγών του Ιαπωνικού συγκοινωνιών.
Εντάξει δυσκολα  θέματα...ακόμη και οι Ιαπωνες αναρωτιούνται....
https://white.ap.teacup.com/vfr750p/330.html
Τα όργανα πάντως είναι σαν του FiiN του 1993.Ολα οκ απλά παιζει να έχεις απο τα σπανιότερα sf του φορουμ.

Rough

Ναού του φαναρι από το πρωτο λινκ είχα κάποτε και τα όργανα πριν σπάσουν ήταν όλα μαυρα. Σε αυτήν την περιπτωση τι κάνω για ανταλλακτικά σχέδια ηλεκτρικών κλπ;ο αριθμός στην άδεια είναι ο ίδιος ναι

itom32


Rough

Χωρίς να θέλω να δημιουργήσω περιβαλλον διαφημίσης η κάτι τέτοιο. Υπάρχει κάποιος ηλεκτρολόγος που θα μπορουσατε να προτεινετε έστω και απο τηλ αν όχι απο το φόρουμ.γιατί τώρα που Ελλάδα τα όργανα και έβαλα ξανά αυτά που είχε όταν το πηρα(πριν είχα κινέζικα) έκανε κάτι παιχνιδια όταν άναβα δεξί φλας και αναβοσβήναν και τα φωτα πορειας φρενωνκαι οργάνων. Μετά από 2 μέρες παω να την βάλω . Προστασία γυρνάω το κλειδί ανάβουν όλα κανονικά για 1 δευτερο και μετά νεκρών Ουν ουτε μίζα ουτε φώτα ουτε όργανα ουτε κόρνα. Δεν έχω την τεχνογνωσία ουτε τα εργαλεία δυστυχώς οπότε δεν θέλω να βάλω χέρι και να κάνω κάτι που θα μετάνιωσω. Η ακόμα και παρεα με κάποιον από δω να το δουμε θα ήταν ευχάριστο. Ευχαριστώ εκ των προτέρων

itom32

Στην ερώτηση για ηλεκτρολογο,θα σε απαντήσουν οι του νοτιου κλιμακίου εγώ είμαι πολύ βορειότερα. Επίσης και αυτό το τοπικ ίσως βοηθήσει αν ψαχτείς με χρώματα καλωδίων κλπ https://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=4859.

Rough


itom32

Kαι για να μην νομίσει κάποιος οτι λέμε ότι θέλουμε,το θεμα ειναι,οπως το υποψιαζόμουν εξαρχής.
Ραφαήλ αν θες για ακαδημαϊκους λόγους μας λές τα τρία πρώτα ψηφία του κινητήρα σου,NC23E.....για να δούμε αν το CB400LW φορά κινητήρες με ανεξαρτητα νουμερα όπως συμβαίνει στο πλάισιο ή αν φορά κινητηρα σειρας ....τι να πω...μοιάζει σαν μοτερ FiiR βαμμένο μαύρο αλλα με έξτρα ψυκτρες στο κεφαλάρι.Η κεφαλή των FiiR δεν είχε εξτρα ψύκτρες. :-\

Rough


TEOS CB SF

Γιάννη όπως το βλέπω είναι ίδιο με αυτό στην παραπάνω φωτογραφία ,,,
Κοίτα να δεις ρε πόσα ακόμη μπορεί να μάθουμε ...
Ραφαήλ σχετικά με ότι πρόβλημα έχεις ειδικά με ηλεκτρικά θα σε βοηθήσουν οι συντροχοι του νοτίου κλιμακίου ..


Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Alex400

ITOM σου βγάζω το καπέλο . . . Ηξερα ότι εσύ θα έλυνες το ''Γόρδιο Δεσμό '' αλλά ΔΕΝ περίμενα σε τέτοιο βάθος . . .Απο τα πληρέστερα τόπικ . . .Τι να πώ ; ας απαντήσουν οι Ιαπωνες καλύτερα αν μπορούν  ;)

Rough

Ευχαριστώ πολυ όλους για τις απαντήσεις. Τουλάχιστον έμαθα τι μοντέλο είναι. Αν υπάρχει κάποιος από νότια να δώσει λυση για εννα καλό ηλεκτρολόγο θα ήμουν ευγνώμων

itom32

Ο αριθμος του μοτερ χρονολογικά και σειριακά είναι ανάμεσα στην γραμμη των FiiR του 1994 και των FiiS του 1995,είναι μαύρο όπως όλα τα μοντελα απο το 1995 και μετα,έχει εξτρα ψυκτρες όπως το Fiis αλλα το ανάγλυφο της Honda παρέμεινε όπως στα FiiR του 1994 με τα γκρι μοτερ και τις λιγότερες ψυκτρες στην κεφαλη.
Ραφαήλ ευχαριστώ για την άμεση απάντηση. Ευχαριστώ Αλεξανδρε για τα καλά σου λογια.
Για περισσότερα σχετικά με μοντελα ,σειριακούς,κωδικους,χρονολογίες κλπ τα πάντα όλα εδω:
https://www.superfour.gr/smf/index.php?topic=2585.0